Fanastølen 18 AS
- Omsetning
- 770 134
- +17,5 %
- Resultat
- 138 228
- +356,2 %
Om Fanastølen 18 AS
Fanastølen 18 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Trond Haugland er daglig leder, og Trond Haugland er styreleder. I 2025 hadde Fanastølen 18 AS en omsetning på 770 134 kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 138 228 kr. Egenkapitalen var 2,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Thh AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 400 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Øygarden, og ett av 76 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 351 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg og utvikling av eiendom.
API og MCPGET /company/916160526
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"name": "FANASTØLEN 18 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Hvor i Øygarden holder Fanastølen 18 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fanastølen 18 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fanastølen 18 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +17,5 % fra 2024 · +16,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 770 134 kr | 189 674 kr | 138 228 kr | 8,07 mill kr | 2,01 mill kr | 6,07 mill kr |
| 2024 | 655 686 kr | 233 510 kr | 30 297 kr | 6,55 mill kr | 400 236 kr | 6,15 mill kr |
| 2023 | 1,02 mill kr | 233 055 kr | −113 057 kr | 6,81 mill kr | −2,33 mill kr | 9,14 mill kr |
| 2022 | 617 899 kr | 245 838 kr | 38 523 kr | 7,00 mill kr | −2,22 mill kr | 9,22 mill kr |
| 2021 | 663 137 kr | −924 229 kr | −1,11 mill kr | 7,26 mill kr | −2,26 mill kr | 9,52 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/916160526/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 770134,
"operating_profit": 189674,
"net_profit": 138228,
"equity": 2005434,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 655686, "operating_profit": 233510, "net_profit": 30297, "equity": 400236, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fanastølen 18 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fanastølen 18 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fanastølen 18 AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 06.05.2023Styre
1Sist endret 06.05.2023Regnskapsfører
1Sist endret 15.12.2017API og MCPGET /company/916160526/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fanastølen 18 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Fanastølen 18 AS?
Hvem er regnskapsfører for Fanastølen 18 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- C G Rasmussen Holding AShadde 33 %
- Thh AS67 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Thh AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916160526/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "THH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Fanastølen 18 AS eier Thh AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Fanastølen 18 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fanastølen 18 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Thh AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/916160526/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"chain": [
{ "org_no": "987989483", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916160526", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fanastølen 18 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fanastølen 18 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fanastølen 18 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Øygarden | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Styre ↗ |
| 6.5.2023 | Daglig leder ↗ |
| 12.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916160526/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fanastølen 18 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fanastølen 18 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fanastølen 18 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 24,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 51,81 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,03 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,9 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916160526/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916160526/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916160526",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 770134, "percentile": 0.5619 },
"operating_margin": { "value": 0.2463, "percentile": 0.3553 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916160526" })Spør AI-assistenten
Er Fanastølen 18 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Fanastølen 18 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fanastølen 18 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Fanastølen 18 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fanastølen 18 AS?
Det er registrert 76 523 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 400 i Øygarden.
Er Fanastølen 18 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 351 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Fanastølen 18 AS?
Fanastølen 18 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Fanastølen 18 AS?
Fanastølen 18 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp, salg og utvikling av eiendom.
Hvem er daglig leder i Fanastølen 18 AS?
Daglig leder i Fanastølen 18 AS er Trond Haugland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Fanastølen 18 AS?
Største aksjonær i Fanastølen 18 AS er Thh AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Fanastølen 18 AS en del av et konsern?
Fanastølen 18 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Thh AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Fanastølen 18 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 770 134 kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,01 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Fanastølen 18 AS?
Forretningsadressen til Fanastølen 18 AS er Valaberget 32, 5355, KNARREVIK i Øygarden kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Fanastølen 18 AS?
Fanastølen 18 AS har org.nr 916 160 526 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.