Mulen Nær-Mat AS
Org.nr 916132336
Om Mulen Nær-Mat AS
Mulen Nær-Mat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Zigab Berhe Asfa er daglig leder, og Zigab Berhe Asfa er styreleder. I 2025 hadde Mulen Nær-Mat AS en omsetning på 19,55 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 346 964 kr. Egenkapitalen var 688 573 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Adhama Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 252 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Bergen, og ett av 5 129 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet og formål
Drift av matbutikk.
API og MCPGET /company/916132336
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"name": "MULEN NÆR-MAT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.110",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mulen Nær-Mat AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mulen Nær-Mat AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Mulen Nær-Mat AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,55 mill kr | 463 191 kr | 346 964 kr | 3,95 mill kr | 688 573 kr | 3,26 mill kr |
| 2024 | 19,75 mill kr | 699 836 kr | 573 444 kr | 3,99 mill kr | 678 776 kr | 3,31 mill kr |
| 2023 | 19,05 mill kr | 787 233 kr | 575 144 kr | 4,13 mill kr | 682 531 kr | 3,45 mill kr |
| 2022 | 17,92 mill kr | 497 020 kr | 363 331 kr | 3,54 mill kr | 682 404 kr | 2,85 mill kr |
| 2021 | 18,03 mill kr | 843 852 kr | 619 440 kr | 2,99 mill kr | 691 133 kr | 2,30 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 74 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916132336/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19548329,
"operating_profit": 463191,
"net_profit": 346964,
"equity": 688573,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 19751211,
"operating_profit": 699836,
"net_profit": 573444,
"equity": 678776,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mulen Nær-Mat AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mulen Nær-Mat AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mulen Nær-Mat AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.10.2015Styre
1Sist endret 30.10.2015Regnskapsfører
1Sist endret 13.02.2017Revisor
1Sist endret 11.02.2026API og MCPGET /company/916132336/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mulen Nær-Mat AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mulen Nær-Mat AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mulen Nær-Mat AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Adhama Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916132336/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ADHAMA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mulen Nær-Mat AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mulen Nær-Mat AS eier Adhama Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Mulen Nær-Mat AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Adhama Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/916132336/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"chain": [
{ "org_no": "986476687", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916132336", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mulen Nær-Mat AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mulen Nær-Mat AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mulen Nær-Mat AS | BEDR | Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler | Bergen | 9 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.2.2026 | Revisor ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916132336/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-11", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
Når ble Mulen Nær-Mat AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mulen Nær-Mat AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mulen Nær-Mat AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Kostnadsfordelingen ligger nær bransjenormen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 17,4 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 4,74 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,4 % | 16,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,0 % | +4,4 % |
| Omsetning per ansatt | 2,17 mill kr | 2,36 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 74,4 % | 74,2 % |
| Lønnskostnad | 11,4 % | 11,9 % |
| Annen driftskostnad | 11,3 % | 10,2 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916132336/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916132336/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916132336",
"nace_code": "47.110",
"industry_count": 3549,
"revenue": { "value": 19548329, "percentile": 0.5838 },
"operating_margin": { "value": 0.0237, "percentile": 0.629 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916132336" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mulen Nær-Mat AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mulen Nær-Mat AS blant de største selskapene innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler?
Hvor solid er Mulen Nær-Mat AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Folk spør om Mulen Nær-Mat AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mulen Nær-Mat AS?
Det er registrert 5 129 selskaper i Norge innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, hvorav 252 i Bergen.
Er Mulen Nær-Mat AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 159 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Mulen Nær-Mat AS?
Mulen Nær-Mat AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Mulen Nær-Mat AS?
Mulen Nær-Mat AS driver innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, med NACE-kode 47.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift av matbutikk.
Hvem er daglig leder i Mulen Nær-Mat AS?
Daglig leder i Mulen Nær-Mat AS er Zigab Berhe Asfa, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Mulen Nær-Mat AS?
Mulen Nær-Mat AS eies i hovedsak av Adhama Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mulen Nær-Mat AS?
Mulen Nær-Mat AS hadde i 2025 en omsetning på 19,55 mill kr og et overskudd på 346 964 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mulen Nær-Mat AS?
Mulen Nær-Mat AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Mulen Nær-Mat AS registrert i MVA-registeret?
Mulen Nær-Mat AS er registrert i MVA-registeret (siden 2015) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.