- Omsetning
- 7,1 mill
- −3,3 %
- Resultat
- −397 060
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 9
Om Kleven Bygg Oppdal AS
Kleven Bygg Oppdal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Kristoffer Kleven er daglig leder, og Andre Kleven er styreleder. Selskapet er ett av 60 innen oppføring av bygninger i Oppdal, og ett av 24 636 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Bygge- og anleggsvirksomhet, eiendomsutvikling, bistand til byggetillatelser samt andre forretningsområder som naturlig faller sammen med dette.
AI-sammendrag
Med kun 9 ansatte og en driftsmargin i bunnsjiktet av bransjen, sliter oppdatselskapet med lønnsomheten – underskuddet på 397 000 kr og en egenkapitalandel på beskjedne 12% tyder på begrenset økonomisk buffer. Som heleid datterselskap av Kleven Bygg Holding AS er virksomheten likevel forankret i en større eierstruktur, noe som kan gi støtte ved svingninger i byggebransjen i Oppdal.
API og MCPGET /company/916038046
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"name": "KLEVEN BYGG OPPDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Kleven Bygg Oppdal AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Kleven Bygg Oppdal AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kleven Bygg Oppdal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,3 % fra 2024 · −41,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,08 mill kr | −397 994 kr | −397 060 kr | 4,98 mill kr | 1,01 mill kr | 3,97 mill kr |
| 2024 | 7,32 mill kr | −915 697 kr | −917 199 kr | 3,03 mill kr | 1,41 mill kr | 1,62 mill kr |
| 2023 | 11,28 mill kr | 693 221 kr | 486 460 kr | 4,56 mill kr | 2,32 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2022 | 10,75 mill kr | 132 795 kr | 98 555 kr | 4,15 mill kr | 2,09 mill kr | 2,07 mill kr |
| 2021 | 12,18 mill kr | 981 773 kr | 763 710 kr | 4,76 mill kr | 1,99 mill kr | 2,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 43 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,9 mill kr (39 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 kr
API og MCPGET /company/916038046/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7075516,
"operating_profit": -397994,
"net_profit": -397060,
"equity": 1008690,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7319767,
"operating_profit": -915697,
"net_profit": -917199,
"equity": 1405751,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Kleven Bygg Oppdal AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Kleven Bygg Oppdal AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Kleven Bygg Oppdal AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 07.10.2015Styre
3Sist endret 07.10.2015Regnskapsfører
1Sist endret 28.10.2019Revisor
1Sist endret 07.10.2015API og MCPGET /company/916038046/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Kleven Bygg Oppdal AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Kleven Bygg Oppdal AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Kleven Bygg Oppdal AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kleven Bygg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916038046/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "KLEVEN BYGG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Kleven Bygg Oppdal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Kleven Bygg Oppdal AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Kleven Bygg Oppdal AS eier Kleven Bygg Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kleven Bygg Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/916038046/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"chain": [
{ "org_no": "916037511", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "816037522", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "916038046", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Kleven Bygg Oppdal AS?
Hvem eier Kleven Bygg Oppdal AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Kleven Bygg Oppdal AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kleven Bygg Oppdal AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Oppdal | 9 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916038046/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Når leverte Kleven Bygg Oppdal AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Kleven Bygg Oppdal AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Kleven Bygg Oppdal AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Vant offentlig anbudRammeavtale for kjøp av tømrertjenester
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 42,8 % av driftsinntektene — 9,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -5,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 20,3 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 3,93 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -39,4 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,3 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 786 168,444 kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,8 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 42,8 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 16,4 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916038046/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916038046",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 7075516, "percentile": 0.7504 },
"operating_margin": { "value": -0.0562, "percentile": 0.2168 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Kleven Bygg Oppdal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Kleven Bygg Oppdal AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Kleven Bygg Oppdal AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Kleven Bygg Oppdal AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Kleven Bygg Oppdal AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.10.2025 | Vinner | Rammeavtale for kjøp av tømrertjenester | Ikke stedbunden | 5.10.2027 | 7,20 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/916038046/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916038046/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-115643",
"heading": "Rammeavtale for kjøp av tømrertjenester",
"publication_date": "2025-10-30",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "916038046" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Rammeavtale for kjøp av tømrertjenester» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Kleven Bygg Oppdal AS vunnet det siste året?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Kleven Bygg Oppdal AS
Hvor stor er bransjen Kleven Bygg Oppdal AS tilhører?
Kleven Bygg Oppdal AS er ett av 60 selskaper innen oppføring av bygninger i Oppdal, og ett av 24 636 på landsbasis.
Hvor lenge har Kleven Bygg Oppdal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kleven Bygg Oppdal AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Kleven Bygg Oppdal AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kleven Bygg Oppdal AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Kleven Bygg Oppdal AS?
Kristoffer Kleven er registrert som daglig leder i Kleven Bygg Oppdal AS.
Hvem er styreleder i Kleven Bygg Oppdal AS?
Styrets leder i Kleven Bygg Oppdal AS er Andre Kleven. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Kleven Bygg Oppdal AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kleven Bygg Holding AS største eier i Kleven Bygg Oppdal AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Kleven Bygg Oppdal AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,08 mill kr, ned 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Kleven Bygg Oppdal AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Kleven Bygg Oppdal AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Kleven Bygg Oppdal AS?
Organisasjonsnummeret til Kleven Bygg Oppdal AS er 916 038 046. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 07.10.2015.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.