Sameiet Vear Parken
- Omsetning
- 2,4 mill
- +110 %
- Resultat
- 457 372
- 6 års regnskap
Om Sameiet Vear Parken
Sameiet Vear Parken er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Per Gunnar Flåten er styrets leder. I 2024 hadde Sameiet Vear Parken en omsetning på 2,37 mill kr, en økning på 110 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 457 372 kr. Egenkapitalen var 874 046 kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 761 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tønsberg, og ett av 47 211 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 152 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/916028105
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916028105" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916028105",
"name": "SAMEIET VEAR PARKEN",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916028105" })Spør AI-assistenten
Hvor i Tønsberg holder Sameiet Vear Parken til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sameiet Vear Parken registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sameiet Vear Parken med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +110 % fra 2023 · +234 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,37 mill kr | 452 183 kr | 457 372 kr | 934 418 kr | 874 046 kr | 60 373 kr |
| 2023 | 1,13 mill kr | −79 707 kr | −79 926 kr | 509 121 kr | 416 674 kr | 92 447 kr |
| 2022 | 840 902 kr | 249 932 kr | 249 932 kr | 572 603 kr | 496 600 kr | 76 003 kr |
| 2021 | 768 697 kr | −56 448 kr | −56 176 kr | 320 302 kr | 246 668 kr | 73 635 kr |
| 2020 | 708 272 kr | 178 131 kr | 178 155 kr | 338 626 kr | 302 843 kr | 35 783 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 99 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/916028105/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916028105/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916028105",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 2365800,
"operating_profit": 452183,
"net_profit": 457372,
"equity": 874046,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 1126416,
"operating_profit": -79707,
"net_profit": -79926,
"equity": 416674,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916028105" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sameiet Vear Parken utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Sameiet Vear Parken i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Sameiet Vear Parken fra 2023 til 2024?
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 26.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2025Revisor
1Sist endret 13.06.2019API og MCPGET /company/916028105/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916028105/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916028105",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916028105" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sameiet Vear Parken: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sameiet Vear Parken?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sameiet Vear Parken?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Vear Parken | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tønsberg | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.8.2025 | Styre ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.10.2024 | Styre ↗ |
| 17.9.2024 | Styre ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916028105/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916028105/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916028105",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-09-09", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2025-08-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916028105" })Spør AI-assistenten
Når ble Sameiet Vear Parken sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sameiet Vear Parken sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sameiet Vear Parken sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 78,5 % av driftsinntektene — 10,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,1 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 19,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 93,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 15,48 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 52,3 % | 8,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,4 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 78,5 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916028105/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916028105/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916028105",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 2365800, "percentile": 0.7079 },
"operating_margin": { "value": 0.1911, "percentile": 0.5091 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916028105" })Spør AI-assistenten
Er Sameiet Vear Parken blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Sameiet Vear Parken sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sameiet Vear Parken på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Tønsberg
1 000+ til i Tønsberg →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sameiet Vear Parken
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sameiet Vear Parken?
Det er registrert 47 211 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 761 i Tønsberg.
Er Sameiet Vear Parken et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 152 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sameiet Vear Parken bedre enn andre i bransjen?
Sameiet Vear Parken hadde en driftsmargin på 19,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Sameiet Vear Parken et aktivt selskap?
Sameiet Vear Parken er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Sameiet Vear Parken er registrert som Eierseksjonssameie (ESEK).
Hvordan går det økonomisk med Sameiet Vear Parken?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 2,37 mill kr, opp 110 % fra 2023. Egenkapitalen var 874 046 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Sameiet Vear Parken?
Egenkapitalen i Sameiet Vear Parken var 874 046 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 93,5 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Sameiet Vear Parken?
Sameiet Vear Parken har organisasjonsnummer 916 028 105. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.