Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Pre-Con AS

Org.nr 915949339www.pre-con.no
Omsetning
201 mill
+11,7 %
Resultat
15,4 mill
+269,5 %
Ansatte
14
−1 siden mars

Om Pre-Con AS

Pre-Con AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kongsvinger, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Mads Nordnes er daglig leder, og Mads Nordnes er styreleder. Selskapet er ett av 87 innen oppføring av bygninger i Kongsvinger, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet

Oppføring av bygninger, entreprenørforretning, og hva som står i forbindelse hermed. Selskapet kan dessuten være interessert i andre foretagender og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

Formål

Oppføring sv bygninger og entrepenørforretning, kjøp og salg av fast eiendom og utleie av fast eiendom, samt hva som står i forbindelse med dette. Selskapet kan dessuten være interessert i andre foretagender og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

AI-sammendrag

Omsetningen på 201 mill. kr (+12%) plasserer aktøren blant de 10 % største i bransjen, og med et overskudd på 15 mill. kr og en EK-andel på 37 % er både lønnsomhet og soliditet over snittet blant 12 400 sammenlignbare selskaper. Med bare 14 ansatte og full eierkontroll hos daglig leder, som også er eneste aksjonær, er virksomheten effektiv, men samtidig sårbar for nøkkelpersonavhengighet.

API og MCPGET /company/915949339

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915949339" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915949339",
  "name": "PRE-CON AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "41.000",
  "nace_desc": "Oppføring av bygninger",
  "employees": 14,
  "address": { "municipality": "KONGSVINGER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "915949339" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Pre-Con AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Pre-Con AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Kongsvinger holder Pre-Con AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +11,7 % fra 2024 · +40,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025200,92 mill kr17,36 mill kr15,39 mill kr58,75 mill kr21,82 mill kr36,93 mill kr
2024179,90 mill kr6,94 mill kr4,17 mill kr59,29 mill kr16,43 mill kr42,86 mill kr
202376,87 mill kr4,98 mill kr3,19 mill kr51,66 mill kr12,26 mill kr39,40 mill kr
2022215,56 mill kr4,40 mill kr3,09 mill kr43,98 mill kr12,17 mill kr31,81 mill kr
2021143,32 mill kr7,83 mill kr5,20 mill kr48,83 mill kr9,07 mill kr39,75 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler58,75 mill kr
Anleggsmidler21 %12,34 mill krOmløpsmidler79 %46,41 mill kr
Egenkapital og gjeld58,75 mill kr
Innskutt egenkapital0 %50 000 krOpptjent egenkapital37 %21,77 mill krLangsiktig gjeld2 %949 638 krKortsiktig gjeld61 %35,98 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader183,56 mill kr
Finansinntekter1,91 mill kr
Finanskostnader365 071 kr
Netto finans1,54 mill kr
Ordinært resultat før skatt18,90 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 72 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/915949339/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915949339/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915949339",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 200917722,
      "operating_profit": 17359322,
      "net_profit": 15394372,
      "equity": 21819487,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 179895346,
      "operating_profit": 6936236,
      "net_profit": 4165963,
      "equity": 16425115,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "915949339" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Pre-Con AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pre-Con AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pre-Con AS per år.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 05.08.2025
Mads Nordnes(f. 1982)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 14.02.2026
Mads Nordnes(f. 1982)
Styrets lederSignatur

Revisor

1Sist endret 14.11.2023
Revisor
repr. ÅRNES REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/915949339/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915949339/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915949339",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "915949339" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Pre-Con AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Pre-Con AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Pre-Con AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Mads NordnesPersonOrdinære aksjer100,0 %50

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/915949339/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915949339/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915949339",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "915949339" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Pre-Con AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Pre-Con AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Pre-Con ASBEDROppføring av bygningerKongsvinger14

Kunngjøringer30

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/915949339/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915949339/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915949339",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-08", "type": "Kapital", … },
    { "dato": "2026-10-08", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915949339" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Pre-Con AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Pre-Con AS sist endret?
  • Har Pre-Con AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i aksjekapital
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→14
  3. Ny godkjenning
    Ny registrering · Sentral godkjenning
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 71,6 % av driftsinntektene — 23,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin8,6 %2,9 %
Resultatmargin7,7 %2,0 %
Egenkapitalandel37,1 %29,7 %
Likviditetsgrad1,291,30
Gjeldsgrad1,691,41
Egenkapitalrentabilitet70,6 %11,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+11,7 %+1,5 %
Omsetning per ansatt14,35 mill kr1,54 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad71,6 %47,9 %
Lønnskostnad10,3 %33,4 %
Annen driftskostnad8,9 %11,6 %
Avskrivninger0,6 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/915949339/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915949339/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915949339",
  "nace_code": "41.000",
  "industry_count": 12277,
  "revenue": { "value": 200917722, "percentile": 0.985 },
  "operating_margin": { "value": 0.0864, "percentile": 0.7187 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "915949339" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Pre-Con AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Pre-Con AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
  • Hvor solid er Pre-Con AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godkjenninger og registre

Pre-Con AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 7 godkjenningsområder.

Gyldig til 4. sep. 2029
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)2
ProsjekterendeBygningsfysikk2
ProsjekterendeKonstruksjonssikkerhet2
UtførendeMontering av glasskonstruksjoner og fasadekledning2
UtførendeMontering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner2
UtførendePlasstøpte betongkonstruksjoner2
UtførendeTømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

PRE-CON AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Total Auto Senter ASKongsvinger100,0 %20172025Aktiv
Tsm Leiligheter ASKongsvinger30,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Pre-Con AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pre-Con AS?

Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 87 i Kongsvinger.

Er Pre-Con AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 57 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 807 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvem er daglig leder i Pre-Con AS?

Daglig leder i Pre-Con AS er Mads Nordnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Pre-Con AS?

Største aksjonær i Pre-Con AS er Mads Nordnes med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvilke datterselskaper har Pre-Con AS?

Pre-Con AS har 1 registrert datterselskap: Total Auto Senter AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.

Hva er omsetningen til Pre-Con AS?

Pre-Con AS hadde i 2025 en omsetning på 200,92 mill kr og et overskudd på 15,39 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Pre-Con AS?

I 2025 hadde Pre-Con AS et driftsresultat på 17,36 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 8,6 %.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Pre-Con AS?

Pre-Con AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet