Blikkenslager Stian Brandal AS
Org.nr 915932991
Om Blikkenslager Stian Brandal AS
Blikkenslager Stian Brandal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holmestrand, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stian Weberg Brandal er daglig leder, og Stian Weberg Brandal er styreleder. Selskapet er ett av 13 innen takarbeid i Holmestrand, og ett av 1 588 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Blikkenslagervirksomhet.
Formål
Blikkenslager virksomhet, vaktmestertjenester og virksomhet som naturlig er knyttet til det. Det skal være anledning for selskapet å delta i andre selskaper.
AI-sammendrag
Med 80% av aksjene samlet hos daglig leder Stian Weberg Brandal er styring og drift tett koblet til én person, noe som gjør nøkkelpersonrisiko til et sentralt punkt for takvirksomheten. Omsetningsveksten på 7% til 9 mill. kr kombinert med en driftsmargin og egenkapitalandel klart over bransjesnittet vitner om en solid og lønnsom drift, selv med få ansatte. Den finansielle bufferen på 3 mill. kr i egenkapital mot 1 mill. kr i gjeld gir god motstandsdyktighet i en bransje som ellers preges av svingende oppdragsmengde.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,06 mill kr | 796 413 kr | 620 682 kr | 4,29 mill kr | 2,89 mill kr | 1,40 mill kr |
| 2024 | 8,43 mill kr | 788 285 kr | 611 148 kr | 3,85 mill kr | 2,43 mill kr | 1,42 mill kr |
| 2023 | 5,80 mill kr | 854 798 kr | 666 416 kr | 2,90 mill kr | 1,82 mill kr | 1,09 mill kr |
| 2022 | 3,75 mill kr | 190 140 kr | 148 376 kr | 1,86 mill kr | 1,15 mill kr | 708 084 kr |
| 2021 | 3,54 mill kr | 401 491 kr | 314 207 kr | 1,58 mill kr | 1,00 mill kr | 575 328 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.09.2015Styre
2Sist endret 21.09.2015Regnskapsfører
1Sist endret 21.09.2015Revisor
1Sist endret 22.08.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Stian Weberg Brandal90 % → 80 %
- Henrik Kjølberg Gleditsch10 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Weberg Brandal | Person | Ordinære aksjer | 80.0 % | 24 |
| Henrik Kjølberg Gleditsch | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 6 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Blikkenslager Stian Brandal AS | BEDR | Takarbeid | Holmestrand | 6 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2025 | Revisor ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 31,3 % av driftsinntektene — 3,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 6,8 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 67,4 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,26 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,5 % | 16,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,5 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,51 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,3 % | 34,5 % |
| Lønnskostnad | 38,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,6 % | 16,8 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Holmestrand
1 000+ til i Holmestrand →Folk spør om Blikkenslager Stian Brandal AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Blikkenslager Stian Brandal AS?
Det er registrert 1 588 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 13 i Holmestrand.
Er Blikkenslager Stian Brandal AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 57 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Blikkenslager Stian Brandal AS et aktivt selskap?
Blikkenslager Stian Brandal AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Blikkenslager Stian Brandal AS med?
Blikkenslager Stian Brandal AS driver innen takarbeid, med NACE-kode 43.410 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Blikkenslagervirksomhet.
Hvem er daglig leder i Blikkenslager Stian Brandal AS?
Daglig leder i Blikkenslager Stian Brandal AS er Stian Weberg Brandal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Blikkenslager Stian Brandal AS?
Stian Weberg Brandal er registrert som styreleder i Blikkenslager Stian Brandal AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Blikkenslager Stian Brandal AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Weberg Brandal største eier i Blikkenslager Stian Brandal AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Henrik Kjølberg Gleditsch med 20 %.
Hvordan går det økonomisk med Blikkenslager Stian Brandal AS?
I 2025 omsatte Blikkenslager Stian Brandal AS for 9,06 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 620 682 kr.
Hva er driftsresultatet til Blikkenslager Stian Brandal AS?
I 2025 hadde Blikkenslager Stian Brandal AS et driftsresultat på 796 413 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 8,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.