Hold Maska AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- −14,5 %
- Resultat
- 14 992
- −89,7 %
- Ansatte
- 9
Om Hold Maska AS
Hold Maska AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eidsvoll, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Nina Lien er daglig leder, og Nina Lien er styreleder. Selskapet er ett av 13 innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Eidsvoll, og ett av 1 263 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Butikksalg av garn- og garnprodukter, stoffer, sytilbehør, broderier og andre relaterte produkter.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på over 77% plasserer butikken blant de finansielt sterkeste i bransjen, til tross for et omsetningsfall på 14% til 2 millioner kroner. Totaleid og ledet av Nina Lien gir virksomheten enkel beslutningsstruktur, men også full konsentrasjonsrisiko knyttet til én person. For en nisjebedrift innen garn og sytilbehør i Eidsvoll er marginen på 15 000 kroner slank, og fallende salg bør følges tett fremover.
API og MCPGET /company/915920977
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915920977" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915920977",
"name": "HOLD MASKA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.510",
"nace_desc": "Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "EIDSVOLL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915920977" })Spør AI-assistenten
Når ble Hold Maska AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Eidsvoll holder Hold Maska AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hold Maska AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14,5 % fra 2024 · +92 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,09 mill kr | 62 442 kr | 14 992 kr | 1,17 mill kr | 907 145 kr | 263 475 kr |
| 2024 | 2,44 mill kr | 110 915 kr | 145 044 kr | 1,07 mill kr | 892 153 kr | 179 309 kr |
| 2023 | 3,12 mill kr | −276 181 kr | −278 718 kr | 1,22 mill kr | 747 109 kr | 472 321 kr |
| 2022 | 1,28 mill kr | 45 400 kr | 34 787 kr | 1,31 mill kr | 1,03 mill kr | 279 269 kr |
| 2021 | 1,09 mill kr | 105 461 kr | 81 353 kr | 1,29 mill kr | 991 041 kr | 295 710 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915920977/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915920977/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915920977",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2088282, "operating_profit": 62442, "net_profit": 14992, "equity": 907145, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 2441509,
"operating_profit": 110915,
"net_profit": 145044,
"equity": 892153,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915920977" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hold Maska AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hold Maska AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hold Maska AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 19.02.2024Styre
1Sist endret 16.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2025API og MCPGET /company/915920977/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915920977/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915920977",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915920977" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hold Maska AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hold Maska AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hold Maska AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nina Lien | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915920977/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915920977/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915920977",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915920977" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hold Maska AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Hold Maska AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hold Maska | BEDR | Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer | Eidsvoll | 9 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2024 | Styre ↗ |
| 2.8.2024 | Styre ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2024 | Signatur ↗ |
| 19.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 5.2.2024 | Styre ↗ |
| 5.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915920977/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915920977/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915920977",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915920977" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hold Maska AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hold Maska AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Hold Maska AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,7 % av driftsinntektene — 2,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,0 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 0,7 % |
| Egenkapitalandel | 77,5 % | 42,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,44 | 2,28 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,7 % | 4,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,5 % | +1,1 % |
| Omsetning per ansatt | 232 031,333 kr | 761 413,333 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,7 % | 49,5 % |
| Lønnskostnad | 29,9 % | 29,1 % |
| Annen driftskostnad | 20,4 % | 17,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915920977/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915920977/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915920977",
"nace_code": "47.510",
"industry_count": 570,
"revenue": { "value": 2088282, "percentile": 0.5488 },
"operating_margin": { "value": 0.0299, "percentile": 0.5826 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915920977" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hold Maska AS på i bransjen?
Hvor ligger Hold Maska AS blant de 570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hold Maska AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Eidsvoll
1 000+ til i Eidsvoll →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hold Maska AS
Hvor stor er bransjen Hold Maska AS tilhører?
Hold Maska AS er ett av 13 selskaper innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Eidsvoll, og ett av 1 263 på landsbasis.
Hvor lenge har Hold Maska AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hold Maska AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Hold Maska AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer er en driftsmargin på 1,4 %. Hold Maska AS lå på 3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Hold Maska AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hold Maska AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hold Maska AS?
Nina Lien er registrert som daglig leder i Hold Maska AS.
Hvem er styreleder i Hold Maska AS?
Styrets leder i Hold Maska AS er Nina Lien.
Hvem er største aksjonær i Hold Maska AS?
Største aksjonær i Hold Maska AS er Nina Lien med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Hold Maska AS for i 2025?
I 2025 omsatte Hold Maska AS for 2,09 mill kr, ned 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 14 992 kr.
Hvor lønnsom er driften i Hold Maska AS?
Driftsresultatet for 2025 var 62 442 kr (driftsmargin 3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.