Lindås Vvs Nils Træland AS
Org.nr 915836445
Om Lindås Vvs Nils Træland AS
Lindås Vvs Nils Træland AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1978 og har vært i drift i 48 år. Nils-Arne Træland er daglig leder, og Nils Træland er styreleder. I 2025 hadde Lindås Vvs Nils Træland AS en omsetning på 100,01 mill kr, en økning på 224 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 25,44 mill kr. Egenkapitalen var 29,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nils-Arne Træland med 51,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 34 innen rørleggerarbeid i Alver, og ett av 4 970 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Drive handverk, sal og tilhøyrande service.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 100,01 mill kr | 32,22 mill kr | 25,44 mill kr | 46,78 mill kr | 29,47 mill kr | 17,30 mill kr |
| 2024 | 30,90 mill kr | 3,52 mill kr | 2,78 mill kr | 20,70 mill kr | 7,03 mill kr | 13,67 mill kr |
| 2023 | 17,85 mill kr | 580 780 kr | 340 414 kr | 11,34 mill kr | 4,45 mill kr | 6,90 mill kr |
| 2022 | 16,26 mill kr | 1,47 mill kr | 1,04 mill kr | 13,13 mill kr | 5,11 mill kr | 8,02 mill kr |
| 2021 | 14,50 mill kr | 476 639 kr | 314 107 kr | 11,60 mill kr | 6,07 mill kr | 5,53 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 06.09.2006Styre
2Sist endret 06.09.2006Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026Revisor
1Sist endret 03.09.2020Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Nils Træland AS51,1 % → 48,9 %
- Nils-Arne Træland48,9 % → 51,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nils-Arne Træland | Person | Ordinære aksjer | 51.1 % | 46 |
| Nils Træland AS | Selskap | Ordinære aksjer | 48.9 % | 44 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lindås Vvs Nils Træland AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Austrheim | 9 |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2020 | Revisor ↗ |
| 20.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 12,3 % av driftsinntektene — 22,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 32,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 25,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 63,0 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,74 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 86,3 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +223,6 % | +1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 11,11 mill kr | 1,75 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,2 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 12,3 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 8,0 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Lindås Vvs Nils Træland AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
LINDÅS VVS NILS TRÆLAND AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mongstad Eiendom AS | Alver | 100.0 % | 2015 | 2015 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Lindås Vvs Nils Træland AS
Hvor stor er bransjen Lindås Vvs Nils Træland AS tilhører?
Lindås Vvs Nils Træland AS er ett av 34 selskaper innen rørleggerarbeid i Alver, og ett av 4 970 på landsbasis.
Hvor lenge har Lindås Vvs Nils Træland AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lindås Vvs Nils Træland AS ble etablert i 1978 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Lindås Vvs Nils Træland AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for rørleggerarbeid er en driftsmargin på 4,4 %. Lindås Vvs Nils Træland AS lå på 32,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvem leder Lindås Vvs Nils Træland AS?
Nils-Arne Træland er registrert som daglig leder i Lindås Vvs Nils Træland AS.
Hvem eier Lindås Vvs Nils Træland AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nils-Arne Træland største eier i Lindås Vvs Nils Træland AS med 51,1 % av aksjene. Nest størst er Nils Træland AS med 48,9 %.
Går Lindås Vvs Nils Træland AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 100,01 mill kr, opp 224 % fra 2024. Egenkapitalen var 29,47 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Lindås Vvs Nils Træland AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lindås Vvs Nils Træland AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Lindås Vvs Nils Træland AS?
Det er registrert 9 ansatte i Lindås Vvs Nils Træland AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Har Lindås Vvs Nils Træland AS sentral godkjenning?
Lindås Vvs Nils Træland AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
Er Lindås Vvs Nils Træland AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1978. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.