Rudssletta 91 AS
- Omsetning
- 510 000
- −39,3 %
- Resultat
- −118 935
- −118,5 %
Om Rudssletta 91 AS
Rudssletta 91 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Per Ove Lenngren er styrets leder. I 2025 hadde Rudssletta 91 AS en omsetning på 510 000 kr, en nedgang på 39 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 118 935 kr. Egenkapitalen var 4,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lenngren Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein i Bærum, og ett av 194 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (62 %).
Aktivitet
Drift og forvaltning av fast eiendom.
Formål
Å eie og drifte fast eiendom samt drive med annen virksomhet tilknyttet fast eiendom.
API og MCPGET /company/915800017
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"name": "RUDSSLETTA 91 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "23.700",
"nace_desc": "Hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Er Rudssletta 91 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rudssletta 91 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rudssletta 91 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −39,3 % fra 2024 · −29 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 510 000 kr | −271 933 kr | −118 935 kr | 4,74 mill kr | 4,59 mill kr | 149 481 kr |
| 2024 | 840 091 kr | 665 006 kr | 641 872 kr | 4,91 mill kr | 4,71 mill kr | 199 892 kr |
| 2023 | 779 055 kr | 607 513 kr | 504 891 kr | 4,25 mill kr | 4,07 mill kr | 183 359 kr |
| 2022 | 756 840 kr | 605 148 kr | 472 023 kr | 3,72 mill kr | 3,57 mill kr | 157 526 kr |
| 2021 | 718 713 kr | 564 982 kr | 440 686 kr | 3,27 mill kr | 3,09 mill kr | 178 410 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 96 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 300 kr
API og MCPGET /company/915800017/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 510000,
"operating_profit": -271933,
"net_profit": -118935,
"equity": 4593880,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 840091,
"operating_profit": 665006,
"net_profit": 641872,
"equity": 4712814,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rudssletta 91 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rudssletta 91 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rudssletta 91 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 15.01.2016Regnskapsfører
1Sist endret 15.01.2016Revisor
1Sist endret 09.03.2026API og MCPGET /company/915800017/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rudssletta 91 AS?
Hvem er regnskapsfører for Rudssletta 91 AS?
List alle roller i Rudssletta 91 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Lenngren Invest AS100 %
- Holt Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lenngren Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 120 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915800017/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LENNGREN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rudssletta 91 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rudssletta 91 AS eier Lenngren Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rudssletta 91 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lenngren Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/915800017/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"chain": [
{ "org_no": "989037498", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915800017", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rudssletta 91 AS?
Hvem eier Rudssletta 91 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rudssletta 91 AS | BEDR | Hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein | Bærum | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2026 | Revisor ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.9.2023 | Revisor ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915800017/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Når ble Rudssletta 91 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rudssletta 91 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rudssletta 91 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,8 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 30,94 | 2,22 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,6 % | 7,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915800017/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915800017/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915800017",
"nace_code": "23.700",
"industry_count": 117,
"revenue": { "value": 510000, "percentile": 0.292 },
"operating_margin": { "value": -0.5332, "percentile": 0.0532 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915800017" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Rudssletta 91 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rudssletta 91 AS blant de største selskapene innen hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein?
Hvor solid er Rudssletta 91 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Rudssletta 91 AS
Hvor stor er bransjen Rudssletta 91 AS tilhører?
Rudssletta 91 AS er ett av 4 selskaper innen hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein i Bærum, og ett av 194 på landsbasis.
Hvor lenge har Rudssletta 91 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rudssletta 91 AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Rudssletta 91 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rudssletta 91 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Rudssletta 91 AS?
Organisasjonsformen til Rudssletta 91 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Rudssletta 91 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lenngren Invest AS største eier i Rudssletta 91 AS med 100 % av aksjene.
Går Rudssletta 91 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 510 000 kr, ned 39 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,59 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Rudssletta 91 AS?
Driftsresultatet for 2025 var −271 933 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Rudssletta 91 AS?
I Enhetsregisteret er Rudssletta 91 AS registrert med regnskapsfører Tandberg Regnskapsbyrå AS og revisor Leo Revisjon DA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.