Sem & Stenersen Holding AS
- Omsetning
- 516 903
- −55,7 %
- Resultat
- 342 288
- −62,8 %
Om Sem & Stenersen Holding AS
Sem & Stenersen Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utgivelse av bøker. Virksomheten ble stiftet i 1921 og har vært i drift i 105 år. Sten Stenersen er daglig leder, og Sten Stenersen er styreleder. I 2025 hadde Sem & Stenersen Holding AS en omsetning på 516 903 kr, en nedgang på 56 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 342 288 kr. Egenkapitalen var 71,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sten Stenersen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 381 innen utgivelse av bøker i Oslo, og ett av 1 464 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Handel samt deltagelse i virksomheter av enhver art, herunder kjøp og salg av fast eiendom.
Formål
Drive forlagsvirksomhet, trykkeri, handel samt deltagelse i virksomheter av enhver art, herunder kjøp og salg av fast eiendom.
API og MCPGET /company/915797873
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"name": "SEM & STENERSEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "58.110",
"nace_desc": "Utgivelse av bøker",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Sem & Stenersen Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sem & Stenersen Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Sem & Stenersen Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −55,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 516 903 kr | −288 498 kr | 342 288 kr | 71,38 mill kr | 71,20 mill kr | 179 185 kr |
| 2024 | 1,17 mill kr | 849 870 kr | 920 029 kr | 72,18 mill kr | 72,12 mill kr | 58 849 kr |
| 2023 | 34 852 kr | −537 520 kr | 45,33 mill kr | 71,23 mill kr | 71,20 mill kr | 29 013 kr |
| 2022 | 0 kr | −301 831 kr | 2,57 mill kr | 34,20 mill kr | 26,17 mill kr | 8,04 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −250 728 kr | 2,59 mill kr | 37,96 mill kr | 33,30 mill kr | 4,66 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 32 prosent av eiendelene ved utgangen av 2024, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915797873/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 516903,
"operating_profit": -288498,
"net_profit": 342288,
"equity": 71202379,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1166667,
"operating_profit": 849870,
"net_profit": 920029,
"equity": 72119695,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sem & Stenersen Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sem & Stenersen Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sem & Stenersen Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 26.10.2018Styre
4Sist endret 19.11.2024Revisor
1Sist endret 17.12.2021API og MCPGET /company/915797873/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sem & Stenersen Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sem & Stenersen Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sem & Stenersen Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sten Stenersen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 260 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915797873/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sem & Stenersen Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sem & Stenersen Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Sem & Stenersen Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/915797873/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"chain": [
{ "org_no": "915797873", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Sem & Stenersen Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sem & Stenersen Holding AS | BEDR | − | Oslo | − |
Kunngjøringer69
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 23.12.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 1.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2024 | Styre ↗ |
| 25.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.1.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 10.9.2022 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 8.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915797873/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-04", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Når ble Sem & Stenersen Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sem & Stenersen Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sem & Stenersen Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 41,1 % |
| Likviditetsgrad | 260,60 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 2,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915797873/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915797873/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915797873",
"nace_code": "58.110",
"industry_count": 496,
"revenue": { "value": 516903, "percentile": 0.6906 },
"operating_margin": { "value": -0.5581, "percentile": 0.2231 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915797873" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sem & Stenersen Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sem & Stenersen Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Sem & Stenersen Holding AS blant de 496 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
SEM & STENERSEN HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sem & Stenersen Forlag AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sem & Stenersen AS | Oslo | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Stenco AS | Oslo | 100,0 % | 2020 | 2025 | Slettet |
| Evje Golfpark AS | Moss | 0,2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sem & Stenersen Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sem & Stenersen Holding AS?
Det er registrert 1 464 selskaper i Norge innen utgivelse av bøker, hvorav 381 i Oslo.
Er Sem & Stenersen Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1921, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje.
Hva er statusen til Sem & Stenersen Holding AS?
Sem & Stenersen Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sem & Stenersen Holding AS?
Daglig leder i Sem & Stenersen Holding AS er Sten Stenersen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Sem & Stenersen Holding AS?
Sem & Stenersen Holding AS eies i hovedsak av Sten Stenersen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Sem & Stenersen Holding AS?
I 2025 omsatte Sem & Stenersen Holding AS for 516 903 kr, ned 56 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 342 288 kr.
Hvor solid er balansen til Sem & Stenersen Holding AS?
Egenkapitalen i Sem & Stenersen Holding AS var 71,20 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sem & Stenersen Holding AS?
Sem & Stenersen Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.