- Omsetning
- 9,1 mill
- −12,4 %
- Resultat
- 1,1 mill
- +35,5 %
Om Provenceviner AS
Provenceviner AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Christian Lenes Almstrøm er styrets leder. I 2025 hadde Provenceviner AS en omsetning på 9,09 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,09 mill kr. Egenkapitalen var 1,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vinima AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 398 innen engroshandel med drikkevarer i Oslo, og ett av 941 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Distribusjon av næringsmidler og andre varer, samt virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette
Formål
Import og engrossalg av alkoholholdig drikke og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/915715508
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"name": "PROVENCEVINER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Provenceviner AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Provenceviner AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Provenceviner AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,4 % fra 2024 · −37,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,09 mill kr | 1,45 mill kr | 1,09 mill kr | 5,98 mill kr | 1,71 mill kr | 4,27 mill kr |
| 2024 | 10,37 mill kr | 962 072 kr | 807 640 kr | 6,39 mill kr | 619 387 kr | 5,78 mill kr |
| 2023 | 11,30 mill kr | −531 203 kr | −546 712 kr | 5,87 mill kr | 1,61 mill kr | 4,26 mill kr |
| 2022 | 10,59 mill kr | 734 706 kr | 463 064 kr | 6,83 mill kr | 2,16 mill kr | 4,68 mill kr |
| 2021 | 14,50 mill kr | 3,36 mill kr | 2,64 mill kr | 8,72 mill kr | 1,70 mill kr | 7,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915715508/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9089466,
"operating_profit": 1454816,
"net_profit": 1093976,
"equity": 1713362,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10372478,
"operating_profit": 962072,
"net_profit": 807640,
"equity": 619387,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Provenceviner AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Provenceviner AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Provenceviner AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 26.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 16.10.2023Revisor
1Sist endret 22.09.2022API og MCPGET /company/915715508/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Provenceviner AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Provenceviner AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Provenceviner AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 10 ute
- Vinima AS100 %
- Knut Olsenhadde 12,1 %
- Emil Nalum Tvetenehadde 12,1 %
- Stian Nalum Tvetenehadde 12,1 %
- Anders Istre Tvetenehadde 9,1 %
- Arne Espen Karlsenhadde 9,1 %
- Johanne Marie Hovland Tvetenehadde 9,1 %
- Jørgen Hovland Olsenhadde 9,1 %
- Lise Nalum Tvetenehadde 9,1 %
… og 2 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vinima AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 11 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915715508/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VINIMA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Provenceviner AS eier Vinima AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Provenceviner AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Provenceviner AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/915715508/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"chain": [
{ "org_no": "998913543", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915715508", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Provenceviner AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Provenceviner AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Oslo | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.5.2026 | Signatur ↗ |
| 19.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 10.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.8.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915715508/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
Når leverte Provenceviner AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Provenceviner AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Provenceviner AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Knut Olsen(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 62,2 % av driftsinntektene — 16,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,0 % | 1,0 % |
| Resultatmargin | 12,0 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 28,6 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,49 | 1,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 63,8 % | 3,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,4 % | +0,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 62,2 % | 78,4 % |
| Annen driftskostnad | 21,8 % | 11,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915715508/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915715508/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915715508",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 779,
"revenue": { "value": 9089466, "percentile": 0.7739 },
"operating_margin": { "value": 0.1601, "percentile": 0.8774 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915715508" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Provenceviner AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Provenceviner AS på i bransjen?
Hvor ligger Provenceviner AS blant de 779 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Provenceviner AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Hverdagsbobler ↗ | 202301139 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Provenceviner AS
Hvor stor er bransjen Provenceviner AS tilhører?
Provenceviner AS er ett av 398 selskaper innen engroshandel med drikkevarer i Oslo, og ett av 941 på landsbasis.
Hvor lenge har Provenceviner AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Provenceviner AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Provenceviner AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Provenceviner AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Provenceviner AS?
Provenceviner AS er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer (næringskode 46.340). Registrert aktivitet: Distribusjon av næringsmidler og andre varer, samt virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Hvem er største aksjonær i Provenceviner AS?
Største aksjonær i Provenceviner AS er Vinima AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Provenceviner AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,09 mill kr, ned 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,71 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Provenceviner AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Provenceviner AS en egenkapital på 1,71 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 28,6 %.
Hvor solid er økonomien i Provenceviner AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Provenceviner AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Provenceviner AS til?
Provenceviner AS holder til i Universitetsgata 14, 0164, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.