Høysand Bad Camping AS
Org.nr 915682448
Om Høysand Bad Camping AS
Høysand Bad Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Ted Tunqvist er daglig leder, og Ted Tunqvist er styreleder. I 2025 hadde Høysand Bad Camping AS en omsetning på 4,37 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 15 383 kr. Egenkapitalen var 762 632 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Campeating AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av campingplasser i Sarpsborg, og ett av 1 132 i Norge. Det ble etablert samme år som 29 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet
Drift av campingplass.
Formål
Drift av campingplass og alt som naturlig hører inn under dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,37 mill kr | −19 719 kr | −15 383 kr | 1,75 mill kr | 762 632 kr | 989 581 kr |
| 2024 | 4,08 mill kr | 588 kr | 458 kr | 1,20 mill kr | 757 225 kr | 438 007 kr |
| 2023 | 74 979 kr | 42 778 kr | 33 133 kr | 771 915 kr | 631 967 kr | 139 948 kr |
| 2022 | 4,65 mill kr | −626 336 kr | −488 110 kr | 2,48 mill kr | 598 835 kr | 1,89 mill kr |
| 2021 | 4,82 mill kr | 536 665 kr | 417 851 kr | 2,58 mill kr | 748 125 kr | 1,83 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 42 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.03.2018Styre
2Sist endret 02.03.2018Regnskapsfører
1Sist endret 25.09.2018Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Campeating AS100 %
- Hammerstad Og Tunqvist Event AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Campeating AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Campeating AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Høysand Bad Camping AS | BEDR | Drift av campingplasser | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.1.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 57,2 % av driftsinntektene — 17,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,5 % | 10,4 % |
| Resultatmargin | -0,4 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 43,5 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,30 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,0 % | 11,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,0 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,7 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 42,5 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 57,2 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Høysand Bad Camping AS
Hvor stor er bransjen Høysand Bad Camping AS tilhører?
Høysand Bad Camping AS er ett av 7 selskaper innen drift av campingplasser i Sarpsborg, og ett av 1 132 på landsbasis.
Hvor lenge har Høysand Bad Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Høysand Bad Camping AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Er Høysand Bad Camping AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Høysand Bad Camping AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Høysand Bad Camping AS?
Høysand Bad Camping AS er registrert i bransjen Drift av campingplasser (næringskode 55.300). Registrert aktivitet: Drift av campingplass.
Hva slags selskap er Høysand Bad Camping AS?
Organisasjonsformen til Høysand Bad Camping AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Høysand Bad Camping AS?
Ted Tunqvist er registrert som daglig leder i Høysand Bad Camping AS.
Hvem er største aksjonær i Høysand Bad Camping AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Campeating AS største eier i Høysand Bad Camping AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Høysand Bad Camping AS?
Selskapet er datterselskap av Campeating AS (100 % eierandel).
Går Høysand Bad Camping AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,37 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 762 632 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Høysand Bad Camping AS?
Driftsresultatet for 2025 var −19 719 kr (driftsmargin −0,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.