Stavrum AS
Org.nr 915680836
Om Stavrum AS
Stavrum AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stjørdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Jørgen Berdal Stavrum er daglig leder, og Jørgen Berdal Stavrum er styreleder. I 2025 hadde Stavrum AS en omsetning på 3,91 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 731 891 kr. Egenkapitalen var 2,98 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jørgen Berdal Stavrum med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Stjørdal, og ett av 3 540 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Murarbeid, snekkeroppdrag etc
Formål
Byggtjenester, murarbeid, betongarbeid, kjerneboring, utleie av personell g utstyr, samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette. Herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/915680836
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915680836" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915680836",
"name": "STAVRUM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.990",
"nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STJØRDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915680836" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stjørdal holder Stavrum AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stavrum AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavrum AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,91 mill kr | 880 482 kr | 731 891 kr | 3,89 mill kr | 2,98 mill kr | 915 911 kr |
| 2024 | 3,30 mill kr | 667 852 kr | 550 966 kr | 3,05 mill kr | 2,45 mill kr | 608 354 kr |
| 2023 | 3,22 mill kr | 824 841 kr | 650 146 kr | 2,75 mill kr | 1,89 mill kr | 855 530 kr |
| 2022 | 1,80 mill kr | 309 877 kr | 241 704 kr | 1,68 mill kr | 1,24 mill kr | 435 046 kr |
| 2021 | 1,18 mill kr | −112 710 kr | −88 124 kr | 1,29 mill kr | 1,00 mill kr | 282 806 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 73 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915680836/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915680836/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915680836",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3911699,
"operating_profit": 880482,
"net_profit": 731891,
"equity": 2977096,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3295487,
"operating_profit": 667852,
"net_profit": 550966,
"equity": 2445205,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915680836" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavrum AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavrum AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stavrum AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 17.07.2015Styre
2Sist endret 17.07.2015Regnskapsfører
1Sist endret 17.07.2015API og MCPGET /company/915680836/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915680836/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915680836",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915680836" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stavrum AS?
List alle roller i Stavrum AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavrum AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jørgen Berdal Stavrum | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915680836/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915680836/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915680836",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915680836" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stavrum AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavrum AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavrum AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Stjørdal | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2018 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915680836/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915680836/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915680836",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915680836" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stavrum AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavrum AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavrum AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 22,9 % av driftsinntektene — 14,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,5 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 18,7 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 76,5 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 4,21 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,6 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,7 % | +4,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,7 % | 32,4 % |
| Lønnskostnad | 22,9 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 7,1 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915680836/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915680836/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915680836",
"nace_code": "43.990",
"industry_count": 1331,
"revenue": { "value": 3911699, "percentile": 0.6082 },
"operating_margin": { "value": 0.2251, "percentile": 0.8349 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915680836" })Spør AI-assistenten
Er Stavrum AS blant de største selskapene innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Stavrum AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavrum AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Stjørdal
1 000+ til i Stjørdal →Folk spør om Stavrum AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavrum AS?
Det er registrert 3 540 selskaper i Norge innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted, hvorav 10 i Stjørdal.
Er Stavrum AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 118 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Stavrum AS bedre enn andre i bransjen?
Stavrum AS hadde en driftsmargin på 22,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,6 % for annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted.
Er Stavrum AS et aktivt selskap?
Stavrum AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stavrum AS?
Daglig leder i Stavrum AS er Jørgen Berdal Stavrum, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Stavrum AS?
Største aksjonær i Stavrum AS er Jørgen Berdal Stavrum med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stavrum AS?
I 2025 omsatte Stavrum AS for 3,91 mill kr, opp 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 731 891 kr.
Hvor solid er balansen til Stavrum AS?
Egenkapitalen i Stavrum AS var 2,98 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 76,5 % av totalkapitalen.
Hvem fører regnskapet til Stavrum AS?
Klepp Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Stavrum AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.