- Omsetning
- 6,6 mill
- −0,3 %
- Resultat
- 151 263
- −72,1 %
- Ansatte
- 5
- −1 siden mars
Om Management 4 U AS
Management 4 U AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rekruttering og formidling av arbeidskraft. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Aina Skailand er daglig leder, og Aina Skailand er styreleder. Selskapet er ett av 36 innen rekruttering og formidling av arbeidskraft i Stavanger, og ett av 1 330 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Rekruttering, konsulentutleie og bedriftsrådgivning.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom morselskapet Ainas Invest AS sikrer klar styring i dette lille rekrutteringsmiljøet, hvor selskapet til tross for flat omsetning holder over gjennomsnittlig driftsmargin og egenkapitalandel innenfor bransjen. Med kun fem ansatte og 7 mill. kr i omsetning er virksomheten liten i volum, men driften fremstår solid og lite gjeldstynget.
API og MCPGET /company/915675298
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"name": "MANAGEMENT 4 U AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "78.100",
"nace_desc": "Rekruttering og formidling av arbeidskraft",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Management 4 U AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Management 4 U AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Management 4 U AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,3 % fra 2024 · +9,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,64 mill kr | 151 103 kr | 151 263 kr | 2,60 mill kr | 835 925 kr | 1,77 mill kr |
| 2024 | 6,66 mill kr | 666 740 kr | 542 872 kr | 2,11 mill kr | 684 661 kr | 1,42 mill kr |
| 2023 | 5,99 mill kr | −855 361 kr | −858 211 kr | 1,41 mill kr | 150 896 kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 13,97 mill kr | 2,36 mill kr | 1,84 mill kr | 6,41 mill kr | 1,01 mill kr | 5,40 mill kr |
| 2021 | 6,05 mill kr | 552 127 kr | 430 521 kr | 2,48 mill kr | 643 694 kr | 1,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 68 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 41 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9 100 kr
API og MCPGET /company/915675298/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6637155,
"operating_profit": 151103,
"net_profit": 151263,
"equity": 835925,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6657215,
"operating_profit": 666740,
"net_profit": 542872,
"equity": 684661,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Management 4 U AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Management 4 U AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Management 4 U AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 24.07.2015Styre
1Sist endret 24.07.2015Regnskapsfører
1Sist endret 24.07.2015Revisor
1Sist endret 06.05.2020API og MCPGET /company/915675298/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Management 4 U AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Management 4 U AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Management 4 U AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ainas Invest AS100 %
- Aina Skailandhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ainas Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915675298/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AINAS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Management 4 U AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Management 4 U AS eier Ainas Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Management 4 U AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/915675298/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"chain": [
{ "org_no": "929092511", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915675298", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Management 4 U AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M4u | BEDR | Rekruttering og formidling av arbeidskraft | Stavanger | 5 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915675298/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Når leverte Management 4 U AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Management 4 U AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Management 4 U AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 69,2 % av driftsinntektene — 14,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 30,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,27 |
| Gjeldsgrad | 2,12 | 0,93 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,1 % | 10,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,3 % | -4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,33 mill kr | 981 378,02 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,4 % | 13,8 % |
| Lønnskostnad | 69,2 % | 55,0 % |
| Annen driftskostnad | 20,2 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915675298/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915675298/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915675298",
"nace_code": "78.100",
"industry_count": 687,
"revenue": { "value": 6637155, "percentile": 0.8228 },
"operating_margin": { "value": 0.0228, "percentile": 0.5074 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915675298" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Management 4 U AS på i bransjen?
Hvor ligger Management 4 U AS blant de 687 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Management 4 U AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Management 4 U AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Investeringer
MANAGEMENT 4 U AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ope AS | Stavanger | 1,4 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+28 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Management 4 U AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Management 4 U AS?
Det er registrert 1 330 selskaper i Norge innen rekruttering og formidling av arbeidskraft, hvorav 36 i Stavanger.
Er Management 4 U AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 34 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Management 4 U AS i Enhetsregisteret?
Management 4 U AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Management 4 U AS?
Daglig leder i Management 4 U AS er Aina Skailand, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Management 4 U AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ainas Invest AS største eier i Management 4 U AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Management 4 U AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,64 mill kr. Egenkapitalen var 835 925 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Management 4 U AS?
I 2025 hadde Management 4 U AS et driftsresultat på 151 103 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 2,3 %.
Hvilke godkjenninger har Management 4 U AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Management 4 U AS oppført med godkjenning i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Er Management 4 U AS registrert i MVA-registeret?
Management 4 U AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.