Stians Bilglass AS
- Omsetning
- 9,9 mill
- −3,7 %
- Resultat
- −435 963
- −215,9 %
- Ansatte
- 5
Om Stians Bilglass AS
Stians Bilglass AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stian Wisløff er daglig leder, og Stian Wisløff er styreleder. I 2025 hadde Stians Bilglass AS en omsetning på 9,89 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 435 963 kr. Egenkapitalen var 1,36 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Wisløff med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 57 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Ringerike, og ett av 7 163 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Skifting og reparasjon av bilglass, samt ruter til båt, anleggsmaskiner, traktorer osv, samt plastreparasjoner til bil, MC, båt og hva herved er forbundet.
Formål
Skifting og reparasjon av bilglass, samtruter til båt, anleggsmaskiner, traktorer osv, samt plastreparasjoner til bil, MC, båt og hva herved er forbundet.
API og MCPGET /company/915607322
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915607322" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915607322",
"name": "STIANS BILGLASS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915607322" })Spør AI-assistenten
Når ble Stians Bilglass AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ringerike holder Stians Bilglass AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stians Bilglass AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,7 % fra 2024 · +6,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,89 mill kr | −406 252 kr | −435 963 kr | 4,42 mill kr | 1,36 mill kr | 3,05 mill kr |
| 2024 | 10,26 mill kr | 635 020 kr | 376 226 kr | 5,13 mill kr | 1,80 mill kr | 3,33 mill kr |
| 2023 | 9,26 mill kr | 306 055 kr | 140 233 kr | 4,76 mill kr | 1,42 mill kr | 3,33 mill kr |
| 2022 | 9,44 mill kr | 862 672 kr | 622 808 kr | 3,90 mill kr | 1,38 mill kr | 2,51 mill kr |
| 2021 | 9,27 mill kr | 712 332 kr | 500 418 kr | 3,99 mill kr | 761 616 kr | 3,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915607322/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915607322/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915607322",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9886001,
"operating_profit": -406252,
"net_profit": -435963,
"equity": 1364921,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10263554,
"operating_profit": 635020,
"net_profit": 376226,
"equity": 1800884,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915607322" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Stians Bilglass AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Stians Bilglass AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stians Bilglass AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.07.2015Styre
1Sist endret 01.07.2015Regnskapsfører
1Sist endret 20.12.2023Revisor
1Sist endret 01.07.2015API og MCPGET /company/915607322/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915607322/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915607322",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915607322" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stians Bilglass AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stians Bilglass AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stians Bilglass AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Wisløff | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915607322/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915607322/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915607322",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915607322" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stians Bilglass AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stians Bilglass AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stians Bilglass AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Ringerike | 5 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915607322/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915607322/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915607322",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915607322" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stians Bilglass AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stians Bilglass AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stians Bilglass AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+FRISIKT VEST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 47,8 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,1 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -4,4 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,9 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,08 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,24 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -31,9 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,7 % | +5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,98 mill kr | 1,58 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,8 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 27,0 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 25,3 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 4,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915607322/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915607322/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915607322",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 9886001, "percentile": 0.6984 },
"operating_margin": { "value": -0.0411, "percentile": 0.196 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915607322" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stians Bilglass AS på i bransjen?
Hvor ligger Stians Bilglass AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stians Bilglass AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stians Bilglass AS
Hvor stor er bransjen Stians Bilglass AS tilhører?
Stians Bilglass AS er ett av 57 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Ringerike, og ett av 7 163 på landsbasis.
Hvor lenge har Stians Bilglass AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stians Bilglass AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stians Bilglass AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stians Bilglass AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stians Bilglass AS?
Stian Wisløff er registrert som daglig leder i Stians Bilglass AS.
Hvem eier Stians Bilglass AS?
Stians Bilglass AS eies i hovedsak av Stian Wisløff (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Stians Bilglass AS med overskudd?
Stians Bilglass AS hadde i 2025 en omsetning på 9,89 mill kr og et underskudd på 435 963 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Stians Bilglass AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stians Bilglass AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Stians Bilglass AS?
I Enhetsregisteret er Stians Bilglass AS registrert med regnskapsfører Frisikt Vest AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.