Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lura Auto AS

Org.nr 915598498www.luraauto.no
Omsetning
9,3 mill
−25,8 %
Resultat
−8 755
−102,4 %
Mer

Om Lura Auto AS

Lura Auto AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Jan Wilhelm Grytten er daglig leder, og Svein Ingve Netland er styreleder. Selskapet er ett av 103 innen detaljhandel med motorvogner i Sandnes, og ett av 5 306 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).

Aktivitet

Bilforhandler.

Formål

Kjøp og salg av biler, samt annet som naturlig måtte faller inn under dette. Selskapet kan også delta i annen virksomhet.

AI-sammendrag

Et omsetningsfall på 26% til 9 millioner kroner i 2025, kombinert med et resultat nær null, signaliserer at bilforhandleren i Sandnes er under press i et krevende marked for bruktbilhandel. Egenkapitalandelen holder seg likevel over branjesnittet blant de nærmere 3 200 sammenlignbare aktørene, noe som gir en viss buffer mot videre nedgang. Det spredte eierskapet — der største aksjonær kun kontrollerer 25% — kan gjøre strategiske beslutninger mer komplekse dersom selskapet trenger kursendring.

API og MCPGET /company/915598498

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915598498" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915598498",
  "name": "LURA AUTO AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.810",
  "nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "915598498" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Sandnes holder Lura Auto AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Lura Auto AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Lura Auto AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −25,8 % fra 2024 · −21,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,32 mill kr−11 952 kr−8 755 kr1,83 mill kr1,19 mill kr631 242 kr
202412,56 mill kr466 934 kr372 469 kr2,12 mill kr1,20 mill kr918 566 kr
202311,63 mill kr485 499 kr380 921 kr2,32 mill kr1,43 mill kr888 866 kr
202213,67 mill kr810 556 kr637 573 kr2,66 mill kr1,65 mill kr1,01 mill kr
202111,81 mill kr660 127 kr516 668 kr2,72 mill kr1,61 mill kr1,11 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,83 mill kr
Omløpsmidler100 %1,83 mill kr
Egenkapital og gjeld1,83 mill kr
Innskutt egenkapital11 %200 000 krOpptjent egenkapital54 %994 033 krLangsiktig gjeld11 %200 000 krKortsiktig gjeld24 %431 242 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9,33 mill kr
Finansinntekter3 197 kr
Netto finans3 197 kr
Ordinært resultat før skatt−8 755 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 88 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
200 000 kr (11 % av balansen)
API og MCPGET /company/915598498/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915598498/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915598498",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9319755,
      "operating_profit": -11952,
      "net_profit": -8755,
      "equity": 1194033,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 12557408,
      "operating_profit": 466934,
      "net_profit": 372469,
      "equity": 1202788,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "915598498" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lura Auto AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Lura Auto AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Lura Auto AS i 2025?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 05.09.2017
Daglig lederSignaturProkura

Styre

4Sist endret 05.09.2017
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignatur
Eyvind Ravndal(f. 1955)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 04.12.2025
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 25.01.2022
Revisor
repr. CROWE STAVANGER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/915598498/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915598498/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915598498",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "915598498" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Lura Auto AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Lura Auto AS?
  • List alle roller i Lura Auto AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
  • Kjetil Nevland10 %
Endret (1)
  • Eyvind Ravndal25 % → 15 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Gøril Selene PettersenPersonOrdinære aksjer25,0 %50
Kurt Egil GauselPersonOrdinære aksjer25,0 %50
Silinn Invest ASSelskapOrdinære aksjer25,0 %50
Eyvind RavndalPersonOrdinære aksjer15,0 %30
Kjetil NevlandPersonOrdinære aksjer10,0 %20

5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/915598498/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915598498/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915598498",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SILINN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 5
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "915598498" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Lura Auto AS eier Silinn Invest AS, og hvem eier resten?
  • Hvem er de fem største aksjonærene i Lura Auto AS?
  • Er Lura Auto AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Eyvind Ravndal
15,0 %
May-Linn Grytten
12,5 %
Kjetil Nevland
10,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lura Auto ASBEDRDetaljhandel med motorvognerSandnes−

Kunngjøringer20

API og MCPGET /company/915598498/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915598498/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915598498",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915598498" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Lura Auto AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Lura Auto AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Lura Auto AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 88,3 % av driftsinntektene — 5,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-0,1 %2,2 %
Resultatmargin-0,1 %1,3 %
Egenkapitalandel65,4 %34,0 %
Likviditetsgrad4,231,79
Gjeldsgrad0,531,09
Egenkapitalrentabilitet-0,7 %9,1 %
Omsetningsvekst (siste år)-25,8 %+4,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad88,3 %83,2 %
Lønnskostnad7,9 %6,6 %
Annen driftskostnad3,9 %7,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/915598498/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915598498/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915598498",
  "nace_code": "47.810",
  "industry_count": 3317,
  "revenue": { "value": 9319755, "percentile": 0.6604 },
  "operating_margin": { "value": -0.0013, "percentile": 0.3378 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "915598498" })

Spør AI-assistenten

  • Er Lura Auto AS blant de største selskapene innen detaljhandel med motorvogner?
  • Hvor solid er Lura Auto AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lura Auto AS på i bransjen?

Folk spør om Lura Auto AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lura Auto AS?

Det er registrert 5 306 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 103 i Sandnes.

Er Lura Auto AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 154 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Lura Auto AS et aktivt selskap?

Lura Auto AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Lura Auto AS?

Daglig leder i Lura Auto AS er Jan Wilhelm Grytten, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Lura Auto AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gøril Selene Pettersen største eier i Lura Auto AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Kurt Egil Gausel med 25 %.

Hvordan går det økonomisk med Lura Auto AS?

Lura Auto AS hadde i 2025 en omsetning på 9,32 mill kr og et underskudd på 8 755 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er aksjekapitalen i Lura Auto AS?

Lura Auto AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 200 aksjer.

Hvor ligger Lura Auto AS?

Forretningsadressen til Lura Auto AS er Håholen 7, 4313, SANDNES i Sandnes kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland