Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Ikke aktivt
Aksjeselskap
Konkurs

Choice1 AS

Org.nr 915553419

www.dr-clauders.no
⚠️Denne enheten er meldt konkursåpning 8.1.2024

Om Choice1 AS

Choice1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med andre næringsmidler. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Selskapet er registrert som konkurs. Jannicken Larsen er daglig leder, og Jannicken Larsen er styreleder. I 2022 hadde Choice1 AS en omsetning på 12,70 mill kr, en økning på 10 % fra 2021. Selskapet endte året med et underskudd på 445,77K kr. Egenkapitalen var 271,88K kr ved utgangen av 2022. Største aksjonær er Frode Thane Larsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med andre næringsmidler i Elverum, og ett av 737 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).

Aktivitet

Handel: Agentur av dyrefor. Engroshandel med dyrefor, selskapsleker. Butikkhandel av dyrefor og andre artikler.

Formål

Engros/detalje handel av for og utstyr til selskapsdyr og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

Økonomi

Balanse

2022
Eiendeler2,51 mill kr
Anleggsmidler18 %440,05K krOmløpsmidler82 %2,07 mill kr
Egenkapital og gjeld2,51 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30,00K krOpptjent egenkapital10 %241,88K krLangsiktig gjeld6 %158,28K krKortsiktig gjeld83 %2,08 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13,12 mill kr
Finansinntekter4 039 kr
Finanskostnader33,99K kr
Netto finans−29,95K kr
Ordinært resultat før skatt−445,77K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202212,70 mill kr−415,82K kr−445,77K kr2,51 mill kr271,88K kr2,24 mill kr
202111,60 mill kr998,55K kr894,89K kr2,28 mill kr717,65K kr1,56 mill kr
202010,54 mill kr626,68K kr558,32K kr1,54 mill kr−10,32K kr1,55 mill kr
20199,70 mill kr−1,01 mill kr−1,20 mill kr1,65 mill kr−568,64K kr2,22 mill kr
20187,56 mill kr30,67K kr−6 375 kr2,95 mill kr635,72K kr2,32 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2022 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 18.06.2015
Daglig leder

Styre

2Sist endret 18.06.2015
Styrets leder
Styremedlem

Revisor

1Sist endret 18.06.2015
Revisor
repr. FRAM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Bostyrer

1Sist endret 08.01.2024
Ukjent
Bostyrer

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Frode Thane LarsenPersonOrdinære aksjer50.0 %1 500
Jannicken LarsenPersonOrdinære aksjer50.0 %1 500

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2022

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Dr. Clauder'sBEDREngroshandel med andre næringsmidlerLøten

Kunngjøringer12

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 53,5 % av driftsinntektene — 12,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2022Bransjemedian
Driftsmargin-3,3 %1,7 %
Resultatmargin-3,5 %1,4 %
Egenkapitalandel10,8 %29,8 %
Likviditetsgrad1,001,39
Gjeldsgrad8,250,81
Egenkapitalrentabilitet-164,0 %7,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+9,5 %+6,2 %
Andel av driftsinntekter2022Bransjemedian
Varekostnad53,5 %66,1 %
Lønnskostnad21,0 %11,1 %
Annen driftskostnad27,7 %15,7 %
Avskrivninger1,1 %0,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Choice1 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Choice1 AS?

Det er registrert 737 selskaper i Norge innen engroshandel med andre næringsmidler, hvorav 3 i Elverum.

Er Choice1 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Choice1 AS konkurs?

Det er registrert konkurs for Choice1 AS (åpnet 08.01.2024). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.

Hva gjør Choice1 AS?

Choice1 AS driver innen engroshandel med andre næringsmidler, med NACE-kode 46.380 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Handel: Agentur av dyrefor.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Choice1 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Choice1 AS?

Siste registrerte daglig leder i Choice1 AS er Jannicken Larsen.

Hvem sitter i styret i Choice1 AS?

Jannicken Larsen er registrert som styreleder i Choice1 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Choice1 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2022 er Frode Thane Larsen største eier i Choice1 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Jannicken Larsen med 50 %.

Hvordan går det økonomisk med Choice1 AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2022) viser en omsetning på 12,70 mill kr, opp 10 % fra 2021. Egenkapitalen var 271,88K kr ved årsslutt.

Hvor ligger Choice1 AS?

Forretningsadressen til Choice1 AS er Gamle Trysilveg 5, 2409, ELVERUM i Elverum kommune.

Alle kommuner i Innlandet