- Omsetning
- 1,3 mill
- −59,2 %
- Resultat
- 190 320
- −69,4 %
Om Structure Wines AS
Structure Wines AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nesodden, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Lidar Jan Pollestad er daglig leder, og Lidar Jan Pollestad er styreleder. I 2025 hadde Structure Wines AS en omsetning på 1,29 mill kr, en nedgang på 59 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 190 320 kr. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jp Wine AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen engroshandel med drikkevarer i Nesodden, og ett av 941 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Engroshandel, import av vin og alkoholholdige drikker. Importere og distribuerer vin til virksomheter som selger eller serverer til sluttbruker.
Formål
Importere og distribuere vin til virksomheter som selger eller serverer til sluttbruker.
API og MCPGET /company/915541143
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"name": "STRUCTURE WINES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NESODDEN", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Structure Wines AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Structure Wines AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Structure Wines AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −59,2 % fra 2024 · −72,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,29 mill kr | 200 484 kr | 190 320 kr | 2,01 mill kr | 1,16 mill kr | 846 311 kr |
| 2024 | 3,16 mill kr | 627 047 kr | 622 482 kr | 1,87 mill kr | 974 550 kr | 891 501 kr |
| 2023 | 3,65 mill kr | −76 579 kr | −114 448 kr | 2,01 mill kr | 352 068 kr | 1,66 mill kr |
| 2022 | 3,53 mill kr | −490 570 kr | −493 063 kr | 1,66 mill kr | 466 516 kr | 1,19 mill kr |
| 2021 | 4,63 mill kr | −634 592 kr | −634 594 kr | 1,76 mill kr | 729 579 kr | 1,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 350 000 kr (17 % av balansen)
API og MCPGET /company/915541143/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1287915,
"operating_profit": 200484,
"net_profit": 190320,
"equity": 1164870,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3158825,
"operating_profit": 627047,
"net_profit": 622482,
"equity": 974550,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Structure Wines AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Structure Wines AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Structure Wines AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 30.08.2023Styre
1Sist endret 24.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 31.07.2025API og MCPGET /company/915541143/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Structure Wines AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Structure Wines AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Structure Wines AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 22 ute
- Jp Wine AS100 %
- Møller & Auster AShadde 40,4 %
- Hovtun Invest AShadde 16,7 %
- Fruktgården AShadde 13,2 %
- Geir Arne Holenhadde 5,5 %
- Tom Undallhadde 4,3 %
- Matfikseren AShadde 4,2 %
- Dyve Holding AShadde 2,2 %
- Bjørn Haraldsrudhadde 2,1 %
… og 14 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jp Wine AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 291 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915541143/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JP WINE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Structure Wines AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Structure Wines AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Structure Wines AS eier Jp Wine AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/915541143/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"chain": [
{ "org_no": "913962788", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915541143", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Structure Wines AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Structure Wines AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Nesodden | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.11.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.8.2023 | Daglig leder ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2023 | Daglig leder ↗ |
| 24.11.2022 | Styre ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915541143/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
Har Structure Wines AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Structure Wines AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Structure Wines AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 57,9 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,38 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 1,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,3 % | 3,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -59,2 % | +0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915541143/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541143/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541143",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 778,
"revenue": { "value": 1287915, "percentile": 0.5744 },
"operating_margin": { "value": 0.1557, "percentile": 0.8704 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915541143" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Structure Wines AS blant de 778 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Structure Wines AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Structure Wines AS blant de største selskapene innen engroshandel med drikkevarer?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Structure Wines AS
Hvor stor er bransjen Structure Wines AS tilhører?
Structure Wines AS er ett av 8 selskaper innen engroshandel med drikkevarer i Nesodden, og ett av 941 på landsbasis.
Hvor lenge har Structure Wines AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Structure Wines AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Structure Wines AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Structure Wines AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Structure Wines AS?
Lidar Jan Pollestad er registrert som daglig leder i Structure Wines AS.
Hvem er styreleder i Structure Wines AS?
Styrets leder i Structure Wines AS er Lidar Jan Pollestad.
Hvem eier Structure Wines AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jp Wine AS største eier i Structure Wines AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Structure Wines AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,29 mill kr, ned 59 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Structure Wines AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Structure Wines AS er 2,91 mill kr (291 100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Structure Wines AS?
Structure Wines AS har org.nr 915 541 143 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.