- Omsetning
- 7,7 mill
- −5,5 %
- Resultat
- 11 534
- −98,7 %
- Ansatte
- 6
Om Ll Ryfylke
Ll Ryfylke er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sauda, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utgivelse av aviser. Virksomheten ble stiftet i 1939 og har vært i drift i 87 år. Ingvil Bakka er daglig leder, og Odd Magne Lønseth er styreleder. I 2025 hadde Ll Ryfylke en omsetning på 7,69 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11 534 kr. Egenkapitalen var 7,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jon Lambrigt Grindheim med 8 % av aksjene. Selskapet er ett av 463 i Norge innen utgivelse av aviser. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Å gi ut eit blad på nynorsk i Sauda. Bladet skal vera talsmann for målsak, fråhaldssak og ungdomssak, og elles alt som kan fremja ein god heimleg vokster i bygdene våre.
Formål
Å gje ut ei partipolitisk nøytral lokalavis på nynorsk i Sauda, som kan fremma ein god og heimleg vokster i Indre Ryfylke.
API og MCPGET /company/915536611
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915536611" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915536611",
"name": "LL RYFYLKE",
"org_form": "AS",
"nace_code": "58.120",
"nace_desc": "Utgivelse av aviser",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "SAUDA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915536611" })Spør AI-assistenten
Når ble Ll Ryfylke stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sauda holder Ll Ryfylke til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ll Ryfylke registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,5 % fra 2024 · −2,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,69 mill kr | −198 285 kr | 11 534 kr | 11,07 mill kr | 7,81 mill kr | 3,26 mill kr |
| 2024 | 8,13 mill kr | 349 473 kr | 866 758 kr | 11,85 mill kr | 8,04 mill kr | 3,81 mill kr |
| 2023 | 8,49 mill kr | −565 081 kr | −129 959 kr | 11,98 mill kr | 7,18 mill kr | 4,80 mill kr |
| 2022 | 10,54 mill kr | 2,02 mill kr | 1,64 mill kr | 11,33 mill kr | 7,31 mill kr | 4,03 mill kr |
| 2021 | 7,85 mill kr | 138 787 kr | 147 606 kr | 9,28 mill kr | 5,67 mill kr | 3,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 82 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915536611/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915536611/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915536611",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7686657,
"operating_profit": -198285,
"net_profit": 11534,
"equity": 7805112,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8132415,
"operating_profit": 349473,
"net_profit": 866758,
"equity": 8043578,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915536611" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ll Ryfylke i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Ll Ryfylke fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ll Ryfylke de siste årene.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 01.12.2023Styre
7Sist endret 04.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 06.08.2024Revisor
1Sist endret 14.06.2018API og MCPGET /company/915536611/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915536611/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915536611",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915536611" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ll Ryfylke: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ll Ryfylke?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ll Ryfylke?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 4 ute · 4 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 4 flere
- Anne Mollahadde 3 %
- Jarle Ola Fløgstadhadde 3 %
… og 2 flere
- Rose-Marie Skjæveland Fløgstad0,2 % → 3,2 %
- Lise Molla3 % → 0,6 %
- Jon Lambrigt Grindheim6,2 % → 8 %
- Hans Martin Abotnes3,4 % → 4,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jon Lambrigt Grindheim | Person | Ordinære aksjer | 8,0 % | 40 |
| Helmert August Ringhagen | Person | Ordinære aksjer | 6,4 % | 32 |
| Jofrid Alise Nygaard | Person | Ordinære aksjer | 5,6 % | 28 |
| Gerd Cecilie Gjerde | Person | Ordinære aksjer | 5,2 % | 26 |
| Magne Oleiv Solheim | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 25 |
| Hans Martin Abotnes | Person | Ordinære aksjer | 4,4 % | 22 |
| Jorunn Andersen | Person | Ordinære aksjer | 4,0 % | 20 |
| Tore Abotnes | Person | Ordinære aksjer | 3,8 % | 19 |
| Bjørn Håheim | Person | Ordinære aksjer | 3,2 % | 16 |
| Egil Knutsen | Person | Ordinære aksjer | 3,2 % | 16 |
69 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915536611/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915536611/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915536611",
"shareholders": [
…
],
"total": 69
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915536611" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ll Ryfylke, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Ll Ryfylke?
Er Ll Ryfylke eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ryfylke L/l | BEDR | Utgivelse av aviser | Sauda | 6 |
Kunngjøringer65
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.2.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 15.11.2024 | Styre ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2023 | Styre ↗ |
| 1.12.2023 | Daglig leder ↗ |
| 13.6.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 13.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.6.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915536611/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915536611/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915536611",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915536611" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ll Ryfylke sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ll Ryfylke sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Ll Ryfylke i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 66,1 % av driftsinntektene — 21,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,6 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandel | 70,5 % | 46,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,44 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,1 % | 12,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,5 % | +2,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,28 mill kr | 1,75 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,7 % | 15,9 % |
| Lønnskostnad | 66,1 % | 44,9 % |
| Annen driftskostnad | 22,8 % | 28,0 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915536611/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915536611/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915536611",
"nace_code": "58.120",
"industry_count": 358,
"revenue": { "value": 7686657, "percentile": 0.5226 },
"operating_margin": { "value": -0.0258, "percentile": 0.2516 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915536611" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ll Ryfylke sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ll Ryfylke blant de største selskapene innen utgivelse av aviser?
Hvor solid er Ll Ryfylke sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
LL RYFYLKE eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokalavissamkjøringa Landet Rundt AS | Oslo | 2,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sauda Vekst AS | Sauda | 0,8 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Folkeheisen Sauda AS | Sauda | 0,7 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sauda Folkets Hus AS | Sauda | 0,1 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Ll Ryfylke
Hvor stor er bransjen Ll Ryfylke tilhører?
Ll Ryfylke er ett av 463 selskaper i Norge innen utgivelse av aviser.
Hvor lenge har Ll Ryfylke eksistert sammenlignet med bransjen?
Ll Ryfylke ble etablert i 1939 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hvilken status har Ll Ryfylke i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ll Ryfylke i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ll Ryfylke?
Ingvil Bakka er registrert som daglig leder i Ll Ryfylke.
Hvem eier Ll Ryfylke?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jon Lambrigt Grindheim største eier i Ll Ryfylke med 8 % av aksjene. Nest størst er Helmert August Ringhagen med 6,4 %.
Hva omsatte Ll Ryfylke for i 2025?
Ll Ryfylke hadde i 2025 en omsetning på 7,69 mill kr og et overskudd på 11 534 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er nettsiden til Ll Ryfylke?
Registrert nettside for Ll Ryfylke er ryfylke.net. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Er Ll Ryfylke MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1970. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.