Sameiet Prestekrageveien 2 - 8
- Omsetning
- 1,2 mill
- +18,4 %
- Resultat
- 286 510
- 7 års regnskap
Om Sameiet Prestekrageveien 2 - 8
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Kjetil Østebø er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 en omsetning på 1,18 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 286 510 kr. Egenkapitalen var −42 483 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 401 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Arendal, og ett av 47 216 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 100 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/915489125
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915489125" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915489125",
"name": "SAMEIET PRESTEKRAGEVEIEN 2 - 8",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915489125" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sameiet Prestekrageveien 2 - 8: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,4 % fra 2024 · +105,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,18 mill kr | 309 993 kr | 286 510 kr | 412 253 kr | −42 483 kr | 454 736 kr |
| 2024 | 998 067 kr | −526 319 kr | −528 772 kr | 227 188 kr | −328 993 kr | 556 180 kr |
| 2023 | 827 360 kr | 115 755 kr | 120 657 kr | 294 583 kr | 199 779 kr | 94 804 kr |
| 2022 | 771 940 kr | −173 426 kr | −172 384 kr | 153 330 kr | 79 122 kr | 74 208 kr |
| 2021 | 576 000 kr | 33 779 kr | 34 028 kr | 269 724 kr | 251 506 kr | 18 218 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 66 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/915489125/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915489125/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915489125",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1181555,
"operating_profit": 309993,
"net_profit": 286510,
"equity": -42483,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 998067,
"operating_profit": -526319,
"net_profit": -528772,
"equity": -328993,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915489125" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 de siste årene.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 02.11.2026Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2025Revisor
1Sist endret 29.01.2026Forretningsfører
1Sist endret 23.10.2025API og MCPGET /company/915489125/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915489125/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915489125",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915489125" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Arendal | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.11.2026 | Styre ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.1.2026 | Revisor ↗ |
| 3.10.2025 | Styre ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Styre ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.11.2023 | Styre ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915489125/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915489125/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915489125",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-02", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915489125" })Spør AI-assistenten
Når ble Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Morten Steinar Knudsen(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Malmbryggen Vestre gate 2→Prestekrageveien 8APostnummer:4836→4823Poststed:ARENDAL→NEDENES
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -10,3 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 8,27 | 6,07 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915489125/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915489125/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915489125",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 1181555, "percentile": 0.4565 },
"operating_margin": { "value": 0.2624, "percentile": 0.6027 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915489125" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 på i bransjen?
Hvor ligger Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Arendal
1 000+ til i Arendal →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sameiet Prestekrageveien 2 - 8
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 401 i Arendal.
Er Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 100 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 i Enhetsregisteret?
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 er registrert som Eierseksjonssameie (ESEK).
Hvem sitter i styret i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Kjetil Østebø er registrert som styreleder i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 hadde i 2025 en omsetning på 1,18 mill kr og et overskudd på 286 510 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Egenkapitalen i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 var −42 483 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −10,3 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Forretningsadressen til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 er Prestekrageveien 8A, 4823, NEDENES i Arendal kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Sameiet Prestekrageveien 2 - 8?
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 har organisasjonsnummer 915 489 125. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.