Hm Montasje AS
- Omsetning
- 4,6 mill
- +6,3 %
- Resultat
- 405 143
- +13 977,2 %
Om Hm Montasje AS
Hm Montasje AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Hans Martin Wenneberg er styrets leder. I 2025 hadde Hm Montasje AS en omsetning på 4,64 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 405 143 kr. Egenkapitalen var 505 424 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hans Martin Wenneberg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 86 innen maler- og glassarbeid i Fredrikstad, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Monteringsarbeid av varer og materialer, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, kjøp og salg av verdipapirer, deltakelse i andre selskap, eiendomsutvikling samt øvrig handel og tjenester.
API og MCPGET /company/915471846
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915471846" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915471846",
"name": "HM MONTASJE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915471846" })Spør AI-assistenten
Er Hm Montasje AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hm Montasje AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hm Montasje AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,3 % fra 2024 · −4,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,64 mill kr | 608 766 kr | 405 143 kr | 1,66 mill kr | 505 424 kr | 1,16 mill kr |
| 2024 | 4,36 mill kr | 36 171 kr | 2 878 kr | 1,21 mill kr | 500 281 kr | 707 976 kr |
| 2023 | 4,39 mill kr | 25 704 kr | 3 666 kr | 1,28 mill kr | 497 403 kr | 779 303 kr |
| 2022 | 5,50 mill kr | 115 465 kr | 74 802 kr | 1,54 mill kr | 593 736 kr | 945 642 kr |
| 2021 | 4,85 mill kr | 168 806 kr | 117 831 kr | 1,52 mill kr | 618 935 kr | 901 740 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 53 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915471846/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915471846/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915471846",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4636430,
"operating_profit": 608766,
"net_profit": 405143,
"equity": 505424,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 4363240, "operating_profit": 36171, "net_profit": 2878, "equity": 500281, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915471846" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hm Montasje AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hm Montasje AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hm Montasje AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 03.06.2015Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2026API og MCPGET /company/915471846/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915471846/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915471846",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915471846" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hm Montasje AS?
Hvem er regnskapsfører for Hm Montasje AS?
List alle roller i Hm Montasje AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hans Martin Wenneberg | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915471846/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915471846/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915471846",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915471846" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hm Montasje AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Hm Montasje AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hm Montasje AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Fredrikstad | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915471846/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915471846/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915471846",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915471846" })Spør AI-assistenten
Når ble Hm Montasje AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hm Montasje AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hm Montasje AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE FREDRIKSTAD AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 12,4 % av driftsinntektene — 36,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 8,7 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,29 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 80,2 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,3 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,5 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 12,4 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,2 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915471846/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915471846/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915471846",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 4636430, "percentile": 0.6663 },
"operating_margin": { "value": 0.1313, "percentile": 0.7728 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915471846" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hm Montasje AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hm Montasje AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hm Montasje AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Hm Montasje AS
Hvor stor er bransjen Hm Montasje AS tilhører?
Hm Montasje AS er ett av 86 selskaper innen maler- og glassarbeid i Fredrikstad, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Hm Montasje AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hm Montasje AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Hm Montasje AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hm Montasje AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Hm Montasje AS?
Hm Montasje AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Monteringsarbeid av varer og materialer, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, kjøp og salg av verdipapirer, deltakelse i andre selskap, eiendomsutvikling samt øvrig handel og tjenester.
Hvem eier Hm Montasje AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hans Martin Wenneberg største eier i Hm Montasje AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Hm Montasje AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,64 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 505 424 kr ved årsslutt.
Hvor holder Hm Montasje AS til?
Hm Montasje AS holder til i Jacob Buvigs plass 24, 1671, KRÅKERØY, i Fredrikstad kommune i Østfold.
Hvilken regnskapsfører bruker Hm Montasje AS?
I Enhetsregisteret er Hm Montasje AS registrert med regnskapsfører Enora AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.