Sveising Og Vedlikehold AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- −60,3 %
- Resultat
- −774 363
- −197,3 %
- Ansatte
- 5
Om Sveising Og Vedlikehold AS
Sveising Og Vedlikehold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rælingen, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stein Erling Myrhagen er daglig leder, og Stein Erling Myrhagen er styreleder. Selskapet er ett av 5 innen bearbeiding av metaller i Rælingen, og ett av 2 023 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Sveising, mekanisk verksted og dertilhørende anliggender. Selskapet vil yte sveisetjenester og vedlikehold fra selskapets forretningsadresse.
Formål
Sveising, mekanisk verksted og dertilhørende anliggender.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 60% og et underskudd på 774K kr sitter enmannsverkstedet, heleid av daglig leder Stein Erling Myrhagen, med svak egenkapitalandel og gjeld som overstiger eiendelene. Kombinasjonen av bunnplassering på ansatte og driftsmargin i bransjen tyder på en presset drift der virksomheten er svært sårbar for videre svingninger i oppdragsmengden.
API og MCPGET /company/915453546
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915453546" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915453546",
"name": "SVEISING OG VEDLIKEHOLD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "RÆLINGEN", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915453546" })Spør AI-assistenten
Hvor i Rælingen holder Sveising Og Vedlikehold AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sveising Og Vedlikehold AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sveising Og Vedlikehold AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −60,3 % fra 2024 · −30,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,88 mill kr | −804 624 kr | −774 363 kr | 1,29 mill kr | 408 511 kr | 882 198 kr |
| 2024 | 7,25 mill kr | 1,04 mill kr | 795 998 kr | 2,38 mill kr | 1,18 mill kr | 1,20 mill kr |
| 2023 | 4,35 mill kr | 223 980 kr | 166 455 kr | 1,88 mill kr | 386 877 kr | 1,49 mill kr |
| 2022 | 4,25 mill kr | 49 768 kr | 31 607 kr | 1,01 mill kr | 220 422 kr | 788 642 kr |
| 2021 | 4,15 mill kr | −58 009 kr | −52 450 kr | 1,30 mill kr | 188 814 kr | 1,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 3 800 kr
API og MCPGET /company/915453546/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915453546/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915453546",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2875717,
"operating_profit": -804624,
"net_profit": -774363,
"equity": 408511,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7248028,
"operating_profit": 1044944,
"net_profit": 795998,
"equity": 1182875,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915453546" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sveising Og Vedlikehold AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sveising Og Vedlikehold AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sveising Og Vedlikehold AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 29.05.2015Styre
1Sist endret 29.05.2015Revisor
1Sist endret 14.10.2025API og MCPGET /company/915453546/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915453546/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915453546",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915453546" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sveising Og Vedlikehold AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sveising Og Vedlikehold AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sveising Og Vedlikehold AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stein Erling Myrhagen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915453546/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915453546/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915453546",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915453546" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sveising Og Vedlikehold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sveising Og Vedlikehold AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sveising Og Vedlikehold AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Rælingen | 5 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2025 | Revisor ↗ |
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 19.1.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915453546/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915453546/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915453546",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-14", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915453546" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sveising Og Vedlikehold AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sveising Og Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sveising Og Vedlikehold AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 65,4 % av driftsinntektene — 27,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -28,0 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | -26,9 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 2,16 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | -189,6 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -60,3 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 575 143,4 kr | 1,68 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,2 % | 29,6 % |
| Lønnskostnad | 65,4 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 17,2 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 5,2 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915453546/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915453546/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915453546",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 2875717, "percentile": 0.5309 },
"operating_margin": { "value": -0.2798, "percentile": 0.0901 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915453546" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sveising Og Vedlikehold AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sveising Og Vedlikehold AS blant de største selskapene innen bearbeiding av metaller?
Hvor solid er Sveising Og Vedlikehold AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Rælingen
1 000+ til i Rælingen →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sveising Og Vedlikehold AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sveising Og Vedlikehold AS?
Det er registrert 2 023 selskaper i Norge innen bearbeiding av metaller, hvorav 5 i Rælingen.
Er Sveising Og Vedlikehold AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 63 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Sveising Og Vedlikehold AS et aktivt selskap?
Sveising Og Vedlikehold AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sveising Og Vedlikehold AS?
Daglig leder i Sveising Og Vedlikehold AS er Stein Erling Myrhagen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Sveising Og Vedlikehold AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stein Erling Myrhagen største eier i Sveising Og Vedlikehold AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Sveising Og Vedlikehold AS?
I 2025 omsatte Sveising Og Vedlikehold AS for 2,88 mill kr, ned 60 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 774 363 kr.
Hvor mange ansatte har Sveising Og Vedlikehold AS?
Sveising Og Vedlikehold AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Sveising Og Vedlikehold AS?
Forretningsadressen til Sveising Og Vedlikehold AS er Grinisvingen 51, 2009, NORDBY i Rælingen kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.