Renates Hud & Make Up AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- −40 %
- Resultat
- −19 554
- 7 års regnskap
Om Renates Hud & Make Up AS
Renates Hud & Make Up AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Skjønnhetspleie. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Renate Hartvigsen er daglig leder, og Fredrik Solstad er styreleder. I 2025 hadde Renates Hud & Make Up AS en omsetning på 2,09 mill kr, en nedgang på 40 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 19 554 kr. Egenkapitalen var −929 218 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Scandinavian Beauty AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 176 innen skjønnhetspleie i Kristiansand, og ett av 6 560 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Hudpleie og salg av make up.
Formål
Drive med hud-, kroppspleie, samt medisinske og kosmetiske tjeneste som naturlig faller inn under slik virksomhet, og i tillegg drive handel med relaterte produkter.
API og MCPGET /company/915444261
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"name": "RENATES HUD & MAKE UP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.220",
"nace_desc": "Skjønnhetspleie",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Hva driver Renates Hud & Make Up AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Renates Hud & Make Up AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Renates Hud & Make Up AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −40 % fra 2024 · −36,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,09 mill kr | −33 626 kr | −19 554 kr | 400 888 kr | −929 218 kr | 1,33 mill kr |
| 2024 | 3,48 mill kr | −440 471 kr | −340 254 kr | 1,14 mill kr | −909 664 kr | 2,05 mill kr |
| 2023 | 3,71 mill kr | −320 686 kr | −250 373 kr | 1,49 mill kr | −569 410 kr | 2,06 mill kr |
| 2022 | 3,57 mill kr | −154 974 kr | −119 857 kr | 1,16 mill kr | −319 037 kr | 1,48 mill kr |
| 2021 | 3,31 mill kr | 1 348 kr | 1 348 kr | 1,43 mill kr | −319 817 kr | 1,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 210 000 kr (52 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,1 mill kr
API og MCPGET /company/915444261/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2089123,
"operating_profit": -33626,
"net_profit": -19554,
"equity": -929218,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3484571,
"operating_profit": -440471,
"net_profit": -340254,
"equity": -909664,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Renates Hud & Make Up AS per år.
Hvordan har omsetningen til Renates Hud & Make Up AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Renates Hud & Make Up AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.06.2015Styre
2Sist endret 19.01.2021Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025API og MCPGET /company/915444261/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Renates Hud & Make Up AS?
List alle roller i Renates Hud & Make Up AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Renates Hud & Make Up AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sb Sørlandet AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Scandinavian Beauty AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915444261/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SCANDINAVIAN BEAUTY AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Renates Hud & Make Up AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Renates Hud & Make Up AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Renates Hud & Make Up AS eier Scandinavian Beauty AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 36 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Scandinavian Beauty AS
9 selskaperAPI og MCPGET /company/915444261/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"chain": [
{ "org_no": "924389079", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915444261", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Renates Hud & Make Up AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Renates Hud & Make Up AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Renates Hud & Make Up AS | BEDR | Skjønnhetspleie | Kristiansand | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Revisor ↗ |
| 16.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915444261/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Renates Hud & Make Up AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Renates Hud & Make Up AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Renates Hud & Make Up AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 42,6 % av driftsinntektene — 21,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,6 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | -0,9 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | -231,8 % | 16,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 1,15 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -40,0 % | +1,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,6 % | 21,3 % |
| Lønnskostnad | 37,6 % | 50,6 % |
| Annen driftskostnad | 21,4 % | 22,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915444261/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915444261/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915444261",
"nace_code": "96.220",
"industry_count": 995,
"revenue": { "value": 2089123, "percentile": 0.7445 },
"operating_margin": { "value": -0.0161, "percentile": 0.3943 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915444261" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Renates Hud & Make Up AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Renates Hud & Make Up AS blant de største selskapene innen skjønnhetspleie?
Hvor solid er Renates Hud & Make Up AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Renates Hud & Make Up AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Renates Hud & Make Up AS?
Det er registrert 6 560 selskaper i Norge innen skjønnhetspleie, hvorav 176 i Kristiansand.
Er Renates Hud & Make Up AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 148 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Renates Hud & Make Up AS?
Renates Hud & Make Up AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Renates Hud & Make Up AS?
Daglig leder i Renates Hud & Make Up AS er Renate Hartvigsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Renates Hud & Make Up AS?
Renates Hud & Make Up AS eies i hovedsak av Scandinavian Beauty AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Renates Hud & Make Up AS?
I 2025 omsatte Renates Hud & Make Up AS for 2,09 mill kr, ned 40 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 19 554 kr.
Hva er driftsresultatet til Renates Hud & Make Up AS?
I 2025 hadde Renates Hud & Make Up AS et driftsresultat på −33 626 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −1,6 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Renates Hud & Make Up AS?
Renates Hud & Make Up AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Renates Hud & Make Up AS?
Forretningsadressen til Renates Hud & Make Up AS er Tollbodgata 16, 4611, KRISTIANSAND S i Kristiansand kommune.
Er Renates Hud & Make Up AS registrert i MVA-registeret?
Renates Hud & Make Up AS er registrert i MVA-registeret (siden 2015) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.