Stavern Jernvaredrift AS
- Omsetning
- 12,9 mill
- +2,9 %
- Resultat
- 356 035
- −0,5 %
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Stavern Jernvaredrift AS
Stavern Jernvaredrift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Lene Gro Kjørven er daglig leder, og Dag Arild Bakken er styreleder. Selskapet er ett av 18 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Larvik, og ett av 1 655 i Norge. Det ble etablert samme år som 48 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Butikkutsalg tilsluttet kjeden Jernia.
Formål
Butikkhandel med bredt vareutvalg av jernvarer, fargevarer, husholdningsartikler og varer som kan tilpasses dette sortimentet.
AI-sammendrag
Over snittet driftsmargin og en solid egenkapitalandel understøttes av 3% omsetningsvekst til 13M kr i 2025, med et resultat på 356K kr som viser god lønnsomhet per ansatt i en liten stab på 8. DAB Holding AS' kontrollerende eierpost på 66,7% gir stabil styring, mens en effektiv drift med under snittet bemanning peker på god skalerbarhet i jernvarebransjen i Larvik.
API og MCPGET /company/915241603
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"name": "STAVERN JERNVAREDRIFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Er Stavern Jernvaredrift AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavern Jernvaredrift AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavern Jernvaredrift AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,9 % fra 2024 · +3,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,88 mill kr | 435 010 kr | 356 035 kr | 4,07 mill kr | 2,44 mill kr | 1,63 mill kr |
| 2024 | 12,52 mill kr | 472 392 kr | 357 930 kr | 4,85 mill kr | 2,48 mill kr | 2,37 mill kr |
| 2023 | 11,68 mill kr | 424 897 kr | 324 690 kr | 4,32 mill kr | 3,12 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2022 | 11,63 mill kr | 717 105 kr | 554 407 kr | 4,09 mill kr | 2,80 mill kr | 1,29 mill kr |
| 2021 | 12,40 mill kr | 1,27 mill kr | 1,00 mill kr | 4,14 mill kr | 2,24 mill kr | 1,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
API og MCPGET /company/915241603/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12881280,
"operating_profit": 435010,
"net_profit": 356035,
"equity": 2438026,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12518959,
"operating_profit": 472392,
"net_profit": 357930,
"equity": 2481991,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stavern Jernvaredrift AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavern Jernvaredrift AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavern Jernvaredrift AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 23.01.2019Styre
3Sist endret 30.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 08.05.2019Revisor
1Sist endret 30.01.2024API og MCPGET /company/915241603/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stavern Jernvaredrift AS?
List alle roller i Stavern Jernvaredrift AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavern Jernvaredrift AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Dab Holding AS66,7 %
- Stavern Dagligvaredrift AShadde 66,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dab Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,7 % | 1 600 |
| Larviksveien Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 800 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915241603/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DAB HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66.67, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "LARVIKSVEIEN EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Er Stavern Jernvaredrift AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stavern Jernvaredrift AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavern Jernvaredrift AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 64,7 %Joh Johannson Handel AS
- 9,7 %Joh Johannson Handel II AS
- 9 %Brødrene Lorentzen AS
- 2,8 %Norgesgruppen ASA
- 1,9 %Tor Kirkeng AS
- 1,8 %Butikkdrift AS
- 1,6 %Bettina Burud Holding AS
- 1,6 %Joakim Burud Holding AS
- 1,1 %Drageset AS
- 1,1 %Kråtun AS
Andre selskaper eid av Dab Holding AS
9 selskaperAPI og MCPGET /company/915241603/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"chain": [
{ "org_no": "818196032", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915241603", "owner_pct": 66.67, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stavern Jernvaredrift AS?
Hvem eier Stavern Jernvaredrift AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jernia Stavern | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Larvik | 8 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2024 | Styre ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915241603/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Har Stavern Jernvaredrift AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavern Jernvaredrift AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavern Jernvaredrift AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 58,9 % av driftsinntektene — 4,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 59,9 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,44 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,6 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,9 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,61 mill kr | 2,04 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 58,9 % | 62,9 % |
| Lønnskostnad | 22,3 % | 18,8 % |
| Annen driftskostnad | 15,1 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915241603/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915241603/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915241603",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 12881280, "percentile": 0.6967 },
"operating_margin": { "value": 0.0338, "percentile": 0.5657 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915241603" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavern Jernvaredrift AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavern Jernvaredrift AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavern Jernvaredrift AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stavern Jernvaredrift AS
Hvor stor er bransjen Stavern Jernvaredrift AS tilhører?
Stavern Jernvaredrift AS er ett av 18 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Larvik, og ett av 1 655 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavern Jernvaredrift AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavern Jernvaredrift AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Er Stavern Jernvaredrift AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavern Jernvaredrift AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Stavern Jernvaredrift AS?
Organisasjonsformen til Stavern Jernvaredrift AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Stavern Jernvaredrift AS?
Lene Gro Kjørven er registrert som daglig leder i Stavern Jernvaredrift AS.
Hvem eier Stavern Jernvaredrift AS?
Stavern Jernvaredrift AS eies i hovedsak av Dab Holding AS (66,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Stavern Jernvaredrift AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stavern Jernvaredrift AS for 12,88 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 356 035 kr.
Hvor lønnsom er driften i Stavern Jernvaredrift AS?
Driftsresultatet for 2025 var 435 010 kr (driftsmargin 3,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Stavern Jernvaredrift AS?
Det er registrert 8 ansatte i Stavern Jernvaredrift AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket org.nr har Stavern Jernvaredrift AS?
Stavern Jernvaredrift AS har org.nr 915 241 603 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.