Sjanse Gv AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −6,2 %
- Resultat
- 45 337
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Sjanse Gv AS
Sjanse Gv AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Andre post- og budtjenester. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Ginta Vasilenko er daglig leder, og Ginta Vasilenko er styreleder. Selskapet er ett av 400 innen andre post- og budtjenester i Trondheim, og ett av 7 113 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Budtjenester og post tjenester media post levering.
Formål
Budtjenester og levering.
AI-sammendrag
Etter et lett omsetningsfall på 6% holder budtjenesten likevel driftsmarginen over bransjesnittet, drevet av lave kostnader med kun fem ansatte. Egenkapitalandelen på 12% er svak sammenlignet med de øvrige 448 selskapene i bransjen, og med Ginta Vasilenko som eneeier og daglig leder i én person hviler både drift og kapitalstruktur på én aktør.
API og MCPGET /company/915208231
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915208231" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915208231",
"name": "SJANSE GV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "53.200",
"nace_desc": "Andre post- og budtjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915208231" })Spør AI-assistenten
Når ble Sjanse Gv AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Sjanse Gv AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sjanse Gv AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,16 mill kr | 58 401 kr | 45 337 kr | 499 819 kr | 61 055 kr | 438 763 kr |
| 2024 | 2,30 mill kr | −3 743 kr | −16 513 kr | 408 376 kr | 15 718 kr | 392 658 kr |
| 2023 | 2,48 mill kr | 45 168 kr | 35 231 kr | 323 607 kr | 35 231 kr | 288 376 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 82 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 99 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/915208231/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915208231/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915208231",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2158886, "operating_profit": 58401, "net_profit": 45337, "equity": 61055, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2301689, "operating_profit": -3743, "net_profit": -16513, "equity": 15718, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915208231" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sjanse Gv AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sjanse Gv AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sjanse Gv AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 09.04.2015Styre
1Sist endret 09.04.2015API og MCPGET /company/915208231/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915208231/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915208231",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915208231" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sjanse Gv AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sjanse Gv AS?
List alle roller i Sjanse Gv AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ginta Vasilenko | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915208231/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915208231/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915208231",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915208231" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sjanse Gv AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Sjanse Gv AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sjanse Gv AS | BEDR | Andre post- og budtjenester | Trondheim | 5 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915208231/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915208231/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915208231",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915208231" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sjanse Gv AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sjanse Gv AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sjanse Gv AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 82,4 % av driftsinntektene — 36,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,2 % | 17,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 7,19 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 74,3 % | 19,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,2 % | +0,9 % |
| Omsetning per ansatt | 431 777,2 kr | 616 691,2 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 7,3 % |
| Lønnskostnad | 82,4 % | 45,9 % |
| Annen driftskostnad | 14,8 % | 29,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915208231/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915208231/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915208231",
"nace_code": "53.200",
"industry_count": 435,
"revenue": { "value": 2158886, "percentile": 0.5566 },
"operating_margin": { "value": 0.0271, "percentile": 0.5026 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915208231" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sjanse Gv AS blant de 435 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sjanse Gv AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sjanse Gv AS blant de største selskapene innen andre post- og budtjenester?
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sjanse Gv AS
Hvor stor er bransjen Sjanse Gv AS tilhører?
Sjanse Gv AS er ett av 400 selskaper innen andre post- og budtjenester i Trondheim, og ett av 7 113 på landsbasis.
Hvor lenge har Sjanse Gv AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sjanse Gv AS ble etablert i 2015 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.
Er Sjanse Gv AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sjanse Gv AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sjanse Gv AS?
Ginta Vasilenko er registrert som daglig leder i Sjanse Gv AS.
Hvilke eiere står bak Sjanse Gv AS?
Største aksjonær i Sjanse Gv AS er Ginta Vasilenko med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Sjanse Gv AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,16 mill kr, ned 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 61 055 kr ved årsslutt.
Er Sjanse Gv AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Sjanse Gv AS?
Sjanse Gv AS har org.nr 915 208 231 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.