Manglerud Velvære AS
- Omsetning
- 3,3 mill
- +3 %
- Resultat
- 113 345
- 7 års regnskap
Om Manglerud Velvære AS
Manglerud Velvære AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Ortopedi- og fotterapitjenester. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Tonje Rosander er daglig leder, og Tonje Rosander er styreleder. I 2025 hadde Manglerud Velvære AS en omsetning på 3,27 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 113 345 kr. Egenkapitalen var 203 544 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tonje Rosander med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 116 innen ortopedi- og fotterapitjenester i Oslo, og ett av 1 223 i Norge. Det ble etablert samme år som 32 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tilby helse- og velværetjenester innfor hud- og fotterapi.
API og MCPGET /company/915187927
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915187927" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915187927",
"name": "MANGLERUD VELVÆRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.991",
"nace_desc": "Ortopedi- og fotterapitjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915187927" })Spør AI-assistenten
Når ble Manglerud Velvære AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Manglerud Velvære AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Manglerud Velvære AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3 % fra 2024 · +9,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,27 mill kr | 145 759 kr | 113 345 kr | 687 186 kr | 203 544 kr | 483 642 kr |
| 2024 | 3,18 mill kr | −20 540 kr | −5 112 kr | 616 632 kr | 90 199 kr | 526 433 kr |
| 2023 | 3,06 mill kr | −40 567 kr | −43 355 kr | 570 984 kr | 95 311 kr | 475 673 kr |
| 2022 | 3,04 mill kr | 53 137 kr | 55 772 kr | 555 772 kr | 138 666 kr | 417 106 kr |
| 2021 | 3,00 mill kr | −75 373 kr | −73 136 kr | 526 391 kr | 82 894 kr | 443 497 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 67 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915187927/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915187927/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915187927",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3274139,
"operating_profit": 145759,
"net_profit": 113345,
"equity": 203544,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 3177863, "operating_profit": -20540, "net_profit": -5112, "equity": 90199, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915187927" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Manglerud Velvære AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Manglerud Velvære AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Manglerud Velvære AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.01.2026Styre
1Sist endret 25.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 22.01.2025API og MCPGET /company/915187927/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915187927/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915187927",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915187927" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Manglerud Velvære AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Manglerud Velvære AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Manglerud Velvære AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Randi Louise Hegg Iversenhadde 60 %
- Tonje Rosander40 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tonje Rosander | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915187927/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915187927/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915187927",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915187927" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Manglerud Velvære AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Manglerud Velvære AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Manglerud Velvære AS | BEDR | Ortopedi- og fotterapitjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 9.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 21.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2023 | Signatur ↗ |
| 25.1.2023 | Styre ↗ |
| 25.1.2023 | Daglig leder ↗ |
| 28.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915187927/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915187927/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915187927",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-13", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915187927" })Spør AI-assistenten
Når leverte Manglerud Velvære AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Manglerud Velvære AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Manglerud Velvære AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 41,5 % av driftsinntektene — 25,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,5 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 29,6 % | 30,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,32 |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 1,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,7 % | 20,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,5 % | 16,5 % |
| Lønnskostnad | 29,5 % | 50,9 % |
| Annen driftskostnad | 24,3 % | 23,9 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915187927/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915187927/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915187927",
"nace_code": "86.991",
"industry_count": 220,
"revenue": { "value": 3274139, "percentile": 0.9589 },
"operating_margin": { "value": 0.0445, "percentile": 0.5657 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915187927" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Manglerud Velvære AS blant de 220 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Manglerud Velvære AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Manglerud Velvære AS blant de største selskapene innen ortopedi- og fotterapitjenester?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Godt å vite om Manglerud Velvære AS
Hvor stor er bransjen Manglerud Velvære AS tilhører?
Manglerud Velvære AS er ett av 116 selskaper innen ortopedi- og fotterapitjenester i Oslo, og ett av 1 223 på landsbasis.
Hvor lenge har Manglerud Velvære AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Manglerud Velvære AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 52 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Manglerud Velvære AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for ortopedi- og fotterapitjenester er en driftsmargin på 3,1 %. Manglerud Velvære AS lå på 4,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Manglerud Velvære AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Manglerud Velvære AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Manglerud Velvære AS?
Tonje Rosander er registrert som daglig leder i Manglerud Velvære AS.
Hvilke eiere står bak Manglerud Velvære AS?
Største aksjonær i Manglerud Velvære AS er Tonje Rosander med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Manglerud Velvære AS for i 2025?
Manglerud Velvære AS hadde i 2025 en omsetning på 3,27 mill kr og et overskudd på 113 345 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Manglerud Velvære AS?
Manglerud Velvære AS har org.nr 915 187 927 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.