Fallsikkerhet AS
- Omsetning
- 20,6 mill
- +21,3 %
- Resultat
- 3,4 mill
- +8,4 %
- Ansatte
- 5
Om Fallsikkerhet AS
Fallsikkerhet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Lars Normann er daglig leder, og Lars Normann er styreleder. Selskapet er ett av 1 257 innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 279 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg og montasje av fallsikring på bygninger og tak, samt annet som naturlig hører inn under dette.
AI-sammendrag
Rask vekst på 21% til 21M kr omsetning i 2025, kombinert med solid driftsmargin og egenkapitalandel i toppsjiktet, viser en godt drevet nisjeaktør innen fallsikring. Med bare 5 ansatte skiller selskapet seg ut med topp 10%-omsetning i bransjen, noe som tyder på høy verdiskaping per hode. Konsentrert eierskap gjennom morselskapet LN Nordic ApS og enkel styrestruktur reflekterer en fortsatt entreprenørstyrt drift.
API og MCPGET /company/915137881
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915137881" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915137881",
"name": "FALLSIKKERHET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915137881" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Fallsikkerhet AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Fallsikkerhet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fallsikkerhet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +21,3 % fra 2024 · +124,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,63 mill kr | 4,47 mill kr | 3,44 mill kr | 18,70 mill kr | 15,00 mill kr | 3,69 mill kr |
| 2024 | 17,02 mill kr | 4,09 mill kr | 3,17 mill kr | 16,02 mill kr | 11,57 mill kr | 4,45 mill kr |
| 2023 | 14,54 mill kr | 3,12 mill kr | 2,43 mill kr | 12,27 mill kr | 8,40 mill kr | 3,88 mill kr |
| 2022 | 11,26 mill kr | 4,30 mill kr | 3,33 mill kr | 10,17 mill kr | 5,97 mill kr | 4,20 mill kr |
| 2021 | 9,19 mill kr | 3,46 mill kr | 2,68 mill kr | 6,84 mill kr | 3,64 mill kr | 3,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 120 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/915137881/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915137881/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915137881",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 20631825,
"operating_profit": 4470063,
"net_profit": 3437545,
"equity": 15004378,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17015903,
"operating_profit": 4089877,
"net_profit": 3171540,
"equity": 11566833,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915137881" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fallsikkerhet AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fallsikkerhet AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fallsikkerhet AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 06.07.2023Styre
1Sist endret 06.07.2023Revisor
1Sist endret 19.12.2025API og MCPGET /company/915137881/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915137881/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915137881",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915137881" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Fallsikkerhet AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fallsikkerhet AS?
List alle roller i Fallsikkerhet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Ln Nordic Aps100 %
- Lars Normannhadde 50 %
- Morten Laugaard Nielsenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ln Nordic Aps | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915137881/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915137881/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915137881",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LN NORDIC APS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915137881" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Fallsikkerhet AS eier Ln Nordic Aps, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Fallsikkerhet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fallsikkerhet AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fallsikkerhet AS | BEDR | Snekkerarbeid | Oslo | 5 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2025 | Revisor ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2022 | Revisor ↗ |
| 26.9.2022 | Manglende roller ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915137881/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915137881/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915137881",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-19", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915137881" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Fallsikkerhet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fallsikkerhet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fallsikkerhet AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 24,4 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,7 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 16,7 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 80,2 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,91 | 1,21 |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,9 % | 17,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +21,3 % | -1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 4,13 mill kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,7 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 24,4 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 12,9 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915137881/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915137881/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915137881",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2784,
"revenue": { "value": 20631825, "percentile": 0.9474 },
"operating_margin": { "value": 0.2167, "percentile": 0.8603 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915137881" })Spør AI-assistenten
Er Fallsikkerhet AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Hvor solid er Fallsikkerhet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fallsikkerhet AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Fallsikkerhet AS
Hvor stor er bransjen Fallsikkerhet AS tilhører?
Fallsikkerhet AS er ett av 1 257 selskaper innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 279 på landsbasis.
Hvor lenge har Fallsikkerhet AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fallsikkerhet AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Fallsikkerhet AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fallsikkerhet AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Fallsikkerhet AS?
Lars Normann er registrert som daglig leder i Fallsikkerhet AS.
Hvem er styreleder i Fallsikkerhet AS?
Styrets leder i Fallsikkerhet AS er Lars Normann.
Hvem er største aksjonær i Fallsikkerhet AS?
Største aksjonær i Fallsikkerhet AS er Ln Nordic Aps med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Fallsikkerhet AS med overskudd?
Fallsikkerhet AS hadde i 2025 en omsetning på 20,63 mill kr og et overskudd på 3,44 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Fallsikkerhet AS til?
Fallsikkerhet AS holder til i Aasta Hansteens vei 3, 0988, OSLO, i Oslo kommune.
Hvilket org.nr har Fallsikkerhet AS?
Fallsikkerhet AS har organisasjonsnummer 915 137 881. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.