Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Gsi Gausdal Sewing Industry AS

Org.nr 915025056
Omsetning
9,7 mill
−21,9 %
Resultat
89 122
7 års regnskap
Ansatte
6

Om Gsi Gausdal Sewing Industry AS

Gsi Gausdal Sewing Industry AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av tekstiler ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Emil Egeland er daglig leder, og Emil Egeland er styreleder. I 2025 hadde Gsi Gausdal Sewing Industry AS en omsetning på 9,72 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 89 122 kr. Egenkapitalen var 1,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Innlandet Industri Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av tekstiler ikke nevnt annet sted i Lillehammer, og ett av 184 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Utvikling av tekstilprodukter og produkter tilknyttet dette Produksjon og salg av tekstilprodukter og produkter knyttet til dette.

Formål

Utvikle, produsere og selge varer og tjenester, samt eie aksjer i andre selskaper med økonomisk formål.

API og MCPGET /company/915025056

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915025056" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915025056",
  "name": "GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "13.990",
  "nace_desc": "Produksjon av tekstiler ikke nevnt annet sted",
  "employees": 6,
  "address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "915025056" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Gsi Gausdal Sewing Industry AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Gsi Gausdal Sewing Industry AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Gsi Gausdal Sewing Industry AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −21,9 % fra 2024 · −32,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,72 mill kr501 105 kr89 122 kr5,23 mill kr1,48 mill kr3,74 mill kr
202412,44 mill kr−1,06 mill kr−1,39 mill kr5,09 mill kr1,39 mill kr3,69 mill kr
202311,53 mill kr−2,02 mill kr−2,14 mill kr5,93 mill kr1,04 mill kr4,89 mill kr
202216,53 mill kr2,35 mill kr1,86 mill kr7,00 mill kr3,18 mill kr3,82 mill kr
202114,31 mill kr937 331 kr907 402 kr9,61 mill kr4,55 mill kr5,06 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler5,23 mill kr
Anleggsmidler31 %1,63 mill krOmløpsmidler69 %3,59 mill kr
Egenkapital og gjeld5,23 mill kr
Innskutt egenkapital61 %3,18 mill krOpptjent egenkapital-33 %−1,70 mill krLangsiktig gjeld8 %417 310 krKortsiktig gjeld64 %3,33 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9,22 mill kr
Finansinntekter10 173 kr
Finanskostnader422 156 kr
Netto finans−411 983 kr
Ordinært resultat før skatt89 122 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
920 000 kr (18 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/915025056/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915025056/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915025056",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9719736,
      "operating_profit": 501105,
      "net_profit": 89122,
      "equity": 1480882,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 12440947,
      "operating_profit": -1059569,
      "net_profit": -1391769,
      "equity": 1391760,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "915025056" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Gsi Gausdal Sewing Industry AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gsi Gausdal Sewing Industry AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gsi Gausdal Sewing Industry AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 06.02.2023
Emil Egeland(f. 1983)
Daglig leder

Styre

1Sist endret 11.05.2024
Emil Egeland(f. 1983)
Styrets leder
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 16.09.2026
Regnskapsfører
repr. ADVICE LILLEHAMMER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte september 2026 · byttet fra C REGNSKAP OG ØKONOMI - CHRISTINE BEATE BERNT

Revisor

1Sist endret 24.10.2026
Revisor
repr. STANGE & GHAFFAR REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026 · byttet fra ULSTEIN REVISJON AS
API og MCPGET /company/915025056/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915025056/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915025056",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "915025056" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Gsi Gausdal Sewing Industry AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Gsi Gausdal Sewing Industry AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Gsi Gausdal Sewing Industry AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Innlandet Industri Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %3 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/915025056/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915025056/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915025056",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "INNLANDET INDUSTRI HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "915025056" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Gsi Gausdal Sewing Industry AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Gsi Gausdal Sewing Industry AS eier Innlandet Industri Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Gsi Gausdal Sewing Industry AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Gsi Gausdal Sewing Industry ASBEDRProduksjon av tekstiler ikke nevnt annet stedLillehammer6

Kunngjøringer32

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/915025056/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915025056/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915025056",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-24", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915025056" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Gsi Gausdal Sewing Industry AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Gsi Gausdal Sewing Industry AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Gsi Gausdal Sewing Industry AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +STANGE & GHAFFAR REVISJON AS(Revisor)−ULSTEIN REVISJON AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +ADVICE LILLEHAMMER AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    −C REGNSKAP OG ØKONOMI - CHRISTINE BEATE BERNT(Regnskapsfører)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→6

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin5,2 %-4,1 %
Resultatmargin0,9 %0,9 %
Egenkapitalandel28,3 %27,5 %
Likviditetsgrad1,081,21
Gjeldsgrad2,530,62
Egenkapitalrentabilitet6,0 %6,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-21,9 %-16,5 %
Omsetning per ansatt1,62 mill kr−
Andel av driftsinntekter2025
Varekostnad33,7 %
Lønnskostnad32,5 %
Annen driftskostnad29,0 %
Avskrivninger2,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/915025056/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915025056/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915025056",
  "nace_code": "13.990",
  "industry_count": 35,
  "revenue": { "value": 9719736, "percentile": 1 },
  "operating_margin": { "value": 0.0516, "percentile": 0.5833 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "915025056" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gsi Gausdal Sewing Industry AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Gsi Gausdal Sewing Industry AS blant de 35 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Gsi Gausdal Sewing Industry AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Ai Dogtech ASLillehammer51,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Gsi Gausdal Sewing Industry AS

Hvor stor er bransjen Gsi Gausdal Sewing Industry AS tilhører?

Gsi Gausdal Sewing Industry AS er ett av 2 selskaper innen produksjon av tekstiler ikke nevnt annet sted i Lillehammer, og ett av 184 på landsbasis.

Hvor lenge har Gsi Gausdal Sewing Industry AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Gsi Gausdal Sewing Industry AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Gsi Gausdal Sewing Industry AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gsi Gausdal Sewing Industry AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Gsi Gausdal Sewing Industry AS?

Emil Egeland er registrert som daglig leder i Gsi Gausdal Sewing Industry AS.

Hvilke eiere står bak Gsi Gausdal Sewing Industry AS?

Største aksjonær i Gsi Gausdal Sewing Industry AS er Innlandet Industri Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Gsi Gausdal Sewing Industry AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,72 mill kr, ned 22 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,48 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Gsi Gausdal Sewing Industry AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Gsi Gausdal Sewing Industry AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Gsi Gausdal Sewing Industry AS?

I Enhetsregisteret er Gsi Gausdal Sewing Industry AS registrert med regnskapsfører Advice Lillehammer AS og revisor Stange & Ghaffar Revisjon AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet