Tannlegene I Myrabakken AS
- Omsetning
- 13,9 mill
- +24,4 %
- Resultat
- 417 160
- +8,3 %
- Ansatte
- 7
Om Tannlegene I Myrabakken AS
Tannlegene I Myrabakken AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Molde, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Helene Herje er daglig leder, og Helene Herje er styreleder. I 2025 hadde Tannlegene I Myrabakken AS en omsetning på 13,91 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 417 160 kr. Egenkapitalen var 1,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tannlege Helene Herje AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 43 innen tannlegetjenester i Molde, og ett av 5 991 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift av tannlegekontor.
Formål
Drifte tannlegekontor og alt som hertil hører med.
API og MCPGET /company/914840740
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"name": "TANNLEGENE I MYRABAKKEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "MOLDE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tannlegene I Myrabakken AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tannlegene I Myrabakken AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlegene I Myrabakken AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +24,4 % fra 2024 · −13,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,91 mill kr | 1,06 mill kr | 417 160 kr | 6,32 mill kr | 1,12 mill kr | 5,20 mill kr |
| 2024 | 11,18 mill kr | 667 101 kr | 385 014 kr | 7,14 mill kr | 1,20 mill kr | 5,94 mill kr |
| 2023 | 11,59 mill kr | 297 138 kr | 172 300 kr | 3,16 mill kr | 1,24 mill kr | 1,92 mill kr |
| 2022 | 15,32 mill kr | 2,74 mill kr | 2,07 mill kr | 3,72 mill kr | 1,07 mill kr | 2,65 mill kr |
| 2021 | 16,04 mill kr | 60 715 kr | −5 484 kr | 3,55 mill kr | 598 453 kr | 2,95 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914840740/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13911376,
"operating_profit": 1061723,
"net_profit": 417160,
"equity": 1123406,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11180343,
"operating_profit": 667101,
"net_profit": 385014,
"equity": 1201714,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlegene I Myrabakken AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlegene I Myrabakken AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tannlegene I Myrabakken AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.03.2018Styre
2Sist endret 07.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 07.07.2026Revisor
1Sist endret 04.10.2019API og MCPGET /company/914840740/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tannlegene I Myrabakken AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlegene I Myrabakken AS?
List alle roller i Tannlegene I Myrabakken AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Myrabakken 5 AShadde 50 %
- Tannlege Helene Herje AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Helene Herje AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 15 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914840740/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TANNLEGE HELENE HERJE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tannlegene I Myrabakken AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlegene I Myrabakken AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tannlegene I Myrabakken AS eier Tannlege Helene Herje AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/914840740/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"chain": [
{ "org_no": "911941511", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914840740", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlegene I Myrabakken AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Myrabakken 5 | BEDR | Tannlegetjenester | Molde | − |
| Tannlegene I Myrabakken AS | BEDR | Tannlegetjenester | Molde | 7 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2025 | Kapital ↗ |
| 16.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.5.2025 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 8.5.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 5.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 7.11.2024 | Signatur ↗ |
| 7.11.2024 | Styre ↗ |
| 12.9.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914840740/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-16", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Har Tannlegene I Myrabakken AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Tannlegene I Myrabakken AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlegene I Myrabakken AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Endring i roller og styre−IREGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 51,1 % av driftsinntektene — 34,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 4,63 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,1 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +24,4 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,99 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,1 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 18,0 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 14,6 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 8,6 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914840740/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914840740/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914840740",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 13911376, "percentile": 0.9309 },
"operating_margin": { "value": 0.0763, "percentile": 0.4051 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914840740" })Spør AI-assistenten
Er Tannlegene I Myrabakken AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Tannlegene I Myrabakken AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlegene I Myrabakken AS på i bransjen?
Investeringer
TANNLEGENE I MYRABAKKEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Åndalsnes Sentrum AS | Rauma | 1,5 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tannlegene I Myrabakken AS
Hvor stor er bransjen Tannlegene I Myrabakken AS tilhører?
Tannlegene I Myrabakken AS er ett av 43 selskaper innen tannlegetjenester i Molde, og ett av 5 991 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlegene I Myrabakken AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlegene I Myrabakken AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Er Tannlegene I Myrabakken AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlegene I Myrabakken AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Tannlegene I Myrabakken AS?
Tannlegene I Myrabakken AS er registrert i bransjen Tannlegetjenester (næringskode 86.230). Registrert aktivitet: Drift av tannlegekontor.
Hvem leder Tannlegene I Myrabakken AS?
Helene Herje er registrert som daglig leder i Tannlegene I Myrabakken AS.
Hvilke eiere står bak Tannlegene I Myrabakken AS?
Tannlegene I Myrabakken AS eies i hovedsak av Tannlege Helene Herje AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Tannlegene I Myrabakken AS for i 2025?
I 2025 omsatte Tannlegene I Myrabakken AS for 13,91 mill kr, opp 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 417 160 kr.
Hvor stor aksjekapital har Tannlegene I Myrabakken AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Tannlegene I Myrabakken AS er 115 000 kr (15 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Tannlegene I Myrabakken AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannlegene I Myrabakken AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange avdelinger har Tannlegene I Myrabakken AS?
Tannlegene I Myrabakken AS har 2 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.