Stensås Selskapsmat AS
Org.nr 914836611
Om Stensås Selskapsmat AS
Stensås Selskapsmat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Catering for arrangementer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Helena Grendstadbakk er daglig leder, og Helena Grendstadbakk er styreleder. I 2025 hadde Stensås Selskapsmat AS en omsetning på 2,64 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 116 736 kr. Egenkapitalen var 669 322 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Helena Grendstadbakk med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen catering for arrangementer i Midtre Gauldal, og ett av 3 020 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produksjon og bearbeiding av selskapsmat for salg, catering og andre produkter som naturlig faller sammen med dette.
Formål
Salg, produksjon av selskapsmat, catering og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,64 mill kr | 161 802 kr | 116 736 kr | 899 002 kr | 669 322 kr | 229 680 kr |
| 2024 | 2,29 mill kr | −215 605 kr | −180 563 kr | 832 428 kr | 552 586 kr | 279 842 kr |
| 2023 | 2,83 mill kr | 108 060 kr | 86 722 kr | 1,09 mill kr | 733 148 kr | 355 274 kr |
| 2022 | 2,60 mill kr | −40 355 kr | −56 554 kr | 1,00 mill kr | 646 426 kr | 357 405 kr |
| 2021 | 2,20 mill kr | 278 678 kr | 218 442 kr | 1,24 mill kr | 702 980 kr | 533 222 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.09.2020Styre
2Sist endret 11.09.2020Regnskapsfører
1Sist endret 20.12.2023Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Bård Arve Stensåshadde 50 %
- Kari Merete Aarhaug Stensåshadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Helena Grendstadbakk | Person | Ordinære aksjer | 60.0 % | 60 |
| Knut Olav Grendstadbakk | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 40 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stensås Selskapsmat AS | BEDR | Catering for arrangementer | Midtre Gauldal | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2020 | Styre ↗ |
| 11.9.2020 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 51,1 % av driftsinntektene — 17,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 74,5 % | 25,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,25 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,4 % | 18,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,5 % | +4,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,1 % | 33,5 % |
| Lønnskostnad | 21,5 % | 38,1 % |
| Annen driftskostnad | 18,3 % | 21,0 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stensås Selskapsmat AS
Hvor stor er bransjen Stensås Selskapsmat AS tilhører?
Stensås Selskapsmat AS er ett av 3 selskaper innen catering for arrangementer i Midtre Gauldal, og ett av 3 020 på landsbasis.
Hvor lenge har Stensås Selskapsmat AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stensås Selskapsmat AS ble etablert i 2015 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 81 % av selskapene.
Hvilken status har Stensås Selskapsmat AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stensås Selskapsmat AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Stensås Selskapsmat AS med?
Stensås Selskapsmat AS er registrert i bransjen Catering for arrangementer (næringskode 56.210). Registrert aktivitet: Produksjon og bearbeiding av selskapsmat for salg, catering og andre produkter som naturlig faller sammen med dette.
Hvem leder Stensås Selskapsmat AS?
Helena Grendstadbakk er registrert som daglig leder i Stensås Selskapsmat AS.
Hvem eier Stensås Selskapsmat AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Helena Grendstadbakk største eier i Stensås Selskapsmat AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Knut Olav Grendstadbakk med 40 %.
Går Stensås Selskapsmat AS med overskudd?
Stensås Selskapsmat AS hadde i 2025 en omsetning på 2,64 mill kr og et overskudd på 116 736 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Stensås Selskapsmat AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stensås Selskapsmat AS en egenkapital på 669 322 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,5 %.
Hvor holder Stensås Selskapsmat AS til?
Stensås Selskapsmat AS holder til i Soknedal, 7288, SOKNEDAL, i Midtre Gauldal kommune i Trøndelag.
Hvilken regnskapsfører bruker Stensås Selskapsmat AS?
I Enhetsregisteret er Stensås Selskapsmat AS registrert med regnskapsfører Bårseth Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.