Horsefactory Horses AS
- Omsetning
- 908 016
- +3,1 %
- Resultat
- −241 769
- 7 års regnskap
Om Horsefactory Horses AS
Horsefactory Horses AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stjørdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Hestehold. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Ulf Roar Aakenes er styrets leder. I 2025 hadde Horsefactory Horses AS en omsetning på 908 016 kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 241 769 kr. Egenkapitalen var 489 815 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Promax AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen hestehold i Stjørdal, og ett av 730 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Kjøp og salg av hester samt drive rideskole.
API og MCPGET /company/914824036
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"name": "HORSEFACTORY HORSES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.430",
"nace_desc": "Hestehold",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STJØRDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
Når ble Horsefactory Horses AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stjørdal holder Horsefactory Horses AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Horsefactory Horses AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,1 % fra 2024 · +0 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 908 016 kr | −159 892 kr | −241 769 kr | 3,92 mill kr | 489 815 kr | 3,43 mill kr |
| 2024 | 880 978 kr | −40 742 kr | −67 364 kr | 3,98 mill kr | 700 021 kr | 3,28 mill kr |
| 2023 | 814 113 kr | −90 266 kr | −84 002 kr | 2,46 mill kr | 70 482 kr | 2,39 mill kr |
| 2022 | 784 133 kr | −102 195 kr | −114 041 kr | 2,41 mill kr | 49 326 kr | 2,36 mill kr |
| 2021 | 907 577 kr | −286 023 kr | −242 104 kr | 2,75 mill kr | 146 405 kr | 2,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,3 mill kr (34 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,2 mill kr (81 % av balansen)
API og MCPGET /company/914824036/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 908016,
"operating_profit": -159892,
"net_profit": -241769,
"equity": 489815,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 880978, "operating_profit": -40742, "net_profit": -67364, "equity": 700021, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Horsefactory Horses AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Horsefactory Horses AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Horsefactory Horses AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 24.02.2015Regnskapsfører
1Sist endret 25.12.2021API og MCPGET /company/914824036/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Horsefactory Horses AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Horsefactory Horses AS?
Hvem er regnskapsfører for Horsefactory Horses AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Promax AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 40 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914824036/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PROMAX AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Horsefactory Horses AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Horsefactory Horses AS eier Promax AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Horsefactory Horses AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Promax AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/914824036/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"chain": [
{ "org_no": "914463246", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914824036", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Horsefactory Horses AS?
Hvem eier Horsefactory Horses AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Horsefactory Horses AS | BEDR | Hestehold | Stjørdal | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914824036/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Horsefactory Horses AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Horsefactory Horses AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Horsefactory Horses AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 12,5 % | 16,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,53 | 1,01 |
| Gjeldsgrad | 6,99 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | -49,4 % | 4,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914824036/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914824036/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914824036",
"nace_code": "01.430",
"industry_count": 69,
"revenue": { "value": 908016, "percentile": 0.5821 },
"operating_margin": { "value": -0.1761, "percentile": 0.3846 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914824036" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Horsefactory Horses AS blant de 69 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Horsefactory Horses AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Horsefactory Horses AS blant de største selskapene innen hestehold?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Horsefactory Horses AS
Hvor stor er bransjen Horsefactory Horses AS tilhører?
Horsefactory Horses AS er ett av 8 selskaper innen hestehold i Stjørdal, og ett av 730 på landsbasis.
Hvor lenge har Horsefactory Horses AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Horsefactory Horses AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Horsefactory Horses AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Horsefactory Horses AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Horsefactory Horses AS?
Største aksjonær i Horsefactory Horses AS er Promax AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Horsefactory Horses AS med overskudd?
I 2025 omsatte Horsefactory Horses AS for 908 016 kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 241 769 kr.
Hvor lønnsom er driften i Horsefactory Horses AS?
Driftsresultatet for 2025 var −159 892 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Horsefactory Horses AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Horsefactory Horses AS en egenkapital på 489 815 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 12,5 %.
Hvor solid er økonomien i Horsefactory Horses AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Horsefactory Horses AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Horsefactory Horses AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Horsefactory Horses AS?
I Enhetsregisteret er Horsefactory Horses AS registrert med regnskapsfører Admento AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.