Grand Canyon Operation 2 AS
- Omsetning
- 172 mill
- −12,1 %
- Resultat
- −2,3 mill
- −137 %
Om Grand Canyon Operation 2 AS
Grand Canyon Operation 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Herøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Christoffer Syversen er daglig leder, og Stein Pettersen er styreleder. Selskapet er ett av 46 innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Herøy, og ett av 868 i Norge. Det ble etablert samme år som 40 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Drive offshorefartøy samt hva naturlig hører med dette.
Formål
Drive offshorefartøyer og/eller, direkte eller som medeier eller deltaker, å foreta investeringer i skipsfart og andre maritime næringer.
AI-sammendrag
Omsetningen på 172 mill. kr er blant den øverste fjerdedelen i bransjen, men et fall på 12% og et underskudd på 2 mill. kr viser press på lønnsomheten. Egenkapitalen på 7 mill. kr mot 61 mill. kr i gjeld gir en svært lav egenkapitalandel på rundt 10%, noe som begrenser tåleevnen ved ytterligere nedgang. Som heleid datterselskap av Havila Subsea & Renewables er driften trolig tett knyttet til konsernets finansielle støtte og offshoremarkedets svingninger.
API og MCPGET /company/914800536
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"name": "GRAND CANYON OPERATION 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "09.109",
"nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HERØY", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Hvor i Herøy holder Grand Canyon Operation 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Grand Canyon Operation 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Grand Canyon Operation 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,1 % fra 2024 · +70,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 171,91 mill kr | 5,03 mill kr | −2,30 mill kr | 67,38 mill kr | 6,62 mill kr | 60,76 mill kr |
| 2024 | 195,48 mill kr | 2,23 mill kr | 6,22 mill kr | 78,03 mill kr | 8,92 mill kr | 69,11 mill kr |
| 2023 | 168,38 mill kr | 1,27 mill kr | 1,24 mill kr | 44,48 mill kr | 2,70 mill kr | 41,78 mill kr |
| 2022 | 104,11 mill kr | −1,21 mill kr | −187 895 kr | 29,40 mill kr | 1,47 mill kr | 27,93 mill kr |
| 2021 | 100,84 mill kr | 23 780 kr | 576 127 kr | 19,89 mill kr | 1,66 mill kr | 18,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 84 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 410 000 kr
API og MCPGET /company/914800536/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 171913128,
"operating_profit": 5027967,
"net_profit": -2302645,
"equity": 6617031,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 195478383,
"operating_profit": 2226059,
"net_profit": 6215298,
"equity": 8919676,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Grand Canyon Operation 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Grand Canyon Operation 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Grand Canyon Operation 2 AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.01.2018Styre
3Sist endret 17.06.2025Revisor
1Sist endret 04.10.2018API og MCPGET /company/914800536/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Grand Canyon Operation 2 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Grand Canyon Operation 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Grand Canyon Operation 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Shipsinvest AShadde 34 %
- Offshore Vessel Invest AShadde 15 %
- Havila Subsea & Renewables AS51 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Havila Subsea & Renewables AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914800536/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HAVILA SUBSEA & RENEWABLES AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Grand Canyon Operation 2 AS eier Havila Subsea & Renewables AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Grand Canyon Operation 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Grand Canyon Operation 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Havila Subsea & Renewables AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/914800536/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"chain": [
{ "org_no": "979366256", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "864672612", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "921559038", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Grand Canyon Operation 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Grand Canyon Operation 2 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Grand Canyon Operation 2 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Grand Canyon Operation 2 AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass | Herøy | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2025 | Signatur ↗ |
| 17.6.2025 | Styre ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914800536/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Grand Canyon Operation 2 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Grand Canyon Operation 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Grand Canyon Operation 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 84,1 % av driftsinntektene — 69,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | -1,3 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 44,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,78 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 9,18 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -34,8 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,1 % | +3,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 12,9 % | 32,0 % |
| Annen driftskostnad | 84,1 % | 14,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914800536/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914800536/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914800536",
"nace_code": "09.109",
"industry_count": 473,
"revenue": { "value": 171913128, "percentile": 0.8244 },
"operating_margin": { "value": 0.0292, "percentile": 0.4327 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914800536" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Grand Canyon Operation 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Grand Canyon Operation 2 AS blant de største selskapene innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass?
Hvor solid er Grand Canyon Operation 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+56 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Grand Canyon Operation 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Grand Canyon Operation 2 AS?
Det er registrert 868 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass, hvorav 46 i Herøy.
Er Grand Canyon Operation 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 40 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Grand Canyon Operation 2 AS bedre enn andre i bransjen?
Grand Canyon Operation 2 AS hadde en driftsmargin på 2,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5,4 % for andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass.
Hvem er daglig leder i Grand Canyon Operation 2 AS?
Daglig leder i Grand Canyon Operation 2 AS er Christoffer Syversen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Grand Canyon Operation 2 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Havila Subsea & Renewables AS største eier i Grand Canyon Operation 2 AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Grand Canyon Operation 2 AS?
I 2025 omsatte Grand Canyon Operation 2 AS for 171,91 mill kr, ned 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 2,30 mill kr.
Hvor solid er balansen til Grand Canyon Operation 2 AS?
Egenkapitalen i Grand Canyon Operation 2 AS var 6,62 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 9,8 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Grand Canyon Operation 2 AS?
Grand Canyon Operation 2 AS har organisasjonsnummer 914 800 536. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.