Gudbrandsdal Brannsikring AS
- Omsetning
- 136 055
- −46,1 %
- Resultat
- 47 089
- 7 års regnskap
Om Gudbrandsdal Brannsikring AS
Gudbrandsdal Brannsikring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Dovre, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Ruben Nikolai Rusten er daglig leder, og Ruben Nikolai Rusten er styreleder. I 2025 hadde Gudbrandsdal Brannsikring AS en omsetning på 136 055 kr, en nedgang på 46 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 47 089 kr. Egenkapitalen var −309 275 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ruben Nikolai Rusten med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 655 i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Det ble etablert samme år som 48 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Salg og service av manuelle brannslukkere
Formål
Varehandel, kontroll av brannsikringsutstyr, brannøvelser og virksomhet som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/914772893
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914772893" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914772893",
"name": "GUDBRANDSDAL BRANNSIKRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DOVRE", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914772893" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gudbrandsdal Brannsikring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gudbrandsdal Brannsikring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Dovre holder Gudbrandsdal Brannsikring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −46,1 % fra 2024 · −10,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 136 055 kr | −65 732 kr | 47 089 kr | 187 501 kr | −309 275 kr | 496 776 kr |
| 2024 | 252 305 kr | −116 802 kr | −116 846 kr | 126 025 kr | −356 363 kr | 482 388 kr |
| 2023 | 101 837 kr | −135 202 kr | −132 743 kr | 95 222 kr | −239 517 kr | 334 739 kr |
| 2022 | 65 704 kr | −152 812 kr | −170 825 kr | 173 286 kr | −106 774 kr | 280 061 kr |
| 2021 | 151 358 kr | −73 493 kr | −56 852 kr | 271 000 kr | 64 051 kr | 206 950 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 16 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/914772893/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914772893/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914772893",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 136055, "operating_profit": -65732, "net_profit": 47089, "equity": -309275, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 252305,
"operating_profit": -116802,
"net_profit": -116846,
"equity": -356363,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914772893" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gudbrandsdal Brannsikring AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gudbrandsdal Brannsikring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gudbrandsdal Brannsikring AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 10.08.2015Styre
1Sist endret 02.04.2016Regnskapsfører
1Sist endret 09.10.2024API og MCPGET /company/914772893/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914772893/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914772893",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914772893" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gudbrandsdal Brannsikring AS?
List alle roller i Gudbrandsdal Brannsikring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ruben Nikolai Rusten100 %
- Roy Sverre Moen-Hansenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ruben Nikolai Rusten | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914772893/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914772893/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914772893",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914772893" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gudbrandsdal Brannsikring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gudbrandsdal Brannsikring AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gudbrandsdal Brannsikring AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Dovre | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914772893/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914772893/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914772893",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914772893" })Spør AI-assistenten
Når ble Gudbrandsdal Brannsikring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gudbrandsdal Brannsikring AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gudbrandsdal Brannsikring AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -164,9 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,15 | 1,97 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914772893/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914772893/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914772893",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 136055, "percentile": 0.2594 },
"operating_margin": { "value": -0.4831, "percentile": 0.052 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914772893" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gudbrandsdal Brannsikring AS på i bransjen?
Hvor ligger Gudbrandsdal Brannsikring AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gudbrandsdal Brannsikring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gudbrandsdal Brannsikring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Det er registrert 1 655 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass.
Er Gudbrandsdal Brannsikring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 48 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Gudbrandsdal Brannsikring AS i Enhetsregisteret?
Gudbrandsdal Brannsikring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Gudbrandsdal Brannsikring AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Daglig leder i Gudbrandsdal Brannsikring AS er Ruben Nikolai Rusten, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Største aksjonær i Gudbrandsdal Brannsikring AS er Ruben Nikolai Rusten med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gudbrandsdal Brannsikring AS?
I 2025 omsatte Gudbrandsdal Brannsikring AS for 136 055 kr, ned 46 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 47 089 kr.
Hva er driftsresultatet til Gudbrandsdal Brannsikring AS?
I 2025 hadde Gudbrandsdal Brannsikring AS et driftsresultat på −65 732 kr.
Hva er aksjekapitalen i Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Gudbrandsdal Brannsikring AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Gudbrandsdal Brannsikring AS?
Gudbrandsdal Brannsikring AS har organisasjonsnummer 914 772 893. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.