Bm2c Holding AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −9,4 %
- Resultat
- −100 680
- −123,2 %
Om Bm2c Holding AS
Bm2c Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Benedicte Lund er daglig leder, og Mikkel Antonsen er styreleder. I 2025 hadde Bm2c Holding AS en omsetning på 2,38 mill kr, en nedgang på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 100 680 kr. Egenkapitalen var 1,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Benedicte Lund med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen detaljhandel med klær i Gran, og ett av 5 464 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Investering i andre virksomheter, herunder investering i eiendom og drift av eiendom, og alt som står i forbindelse med dette. I tillegg konsulentvirksomhet mot ethvert marked som de involverte i selskapet har kompetanse til å tjene.
API og MCPGET /company/914765722
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"name": "BM2C HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Er Bm2c Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bm2c Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bm2c Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,4 % fra 2024 · −1,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,38 mill kr | −86 028 kr | −100 680 kr | 1,63 mill kr | 1,08 mill kr | 542 932 kr |
| 2024 | 2,62 mill kr | 499 269 kr | 433 508 kr | 1,98 mill kr | 1,18 mill kr | 794 209 kr |
| 2023 | 2,22 mill kr | −77 006 kr | −609 851 kr | 1,85 mill kr | 886 752 kr | 959 604 kr |
| 2022 | 2,66 mill kr | −34 072 kr | −86 464 kr | 2,48 mill kr | 1,50 mill kr | 985 803 kr |
| 2021 | 2,42 mill kr | 938 594 kr | 1,51 mill kr | 3,16 mill kr | 1,58 mill kr | 1,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 86 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 200 000 kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/914765722/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2377200,
"operating_profit": -86028,
"net_profit": -100680,
"equity": 1082729,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2622623,
"operating_profit": 499269,
"net_profit": 433508,
"equity": 1183409,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bm2c Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bm2c Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bm2c Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 08.01.2015Styre
1Sist endret 08.01.2015Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2015Revisor
1Sist endret 29.10.2015API og MCPGET /company/914765722/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Bm2c Holding AS?
List alle roller i Bm2c Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bm2c Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Benedicte Lund | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
| Mikkel Antonsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914765722/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bm2c Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Bm2c Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Bm2c Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Bm2c Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/914765722/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"chain": [
{ "org_no": "914765722", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Bm2c Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bm2c Holding AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Gran | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914765722/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bm2c Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bm2c Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bm2c Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 86,3 % av driftsinntektene — 62,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,6 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | -4,2 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 66,6 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,21 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,3 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,4 % | +3,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 86,3 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 16,9 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914765722/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914765722/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914765722",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2630,
"revenue": { "value": 2377200, "percentile": 0.5092 },
"operating_margin": { "value": -0.0362, "percentile": 0.3285 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914765722" })Spør AI-assistenten
Er Bm2c Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Hvor solid er Bm2c Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bm2c Holding AS på i bransjen?
Investeringer
BM2C HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tråkk Inn AS | Gran | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Headfactory AS | Asker | 12,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Gran
1 000+ til i Gran →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Bm2c Holding AS
Hvor stor er bransjen Bm2c Holding AS tilhører?
Bm2c Holding AS er ett av 11 selskaper innen detaljhandel med klær i Gran, og ett av 5 464 på landsbasis.
Hvor lenge har Bm2c Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bm2c Holding AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Er Bm2c Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bm2c Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bm2c Holding AS?
Benedicte Lund er registrert som daglig leder i Bm2c Holding AS.
Hvem eier Bm2c Holding AS?
Bm2c Holding AS eies i hovedsak av Benedicte Lund (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Bm2c Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Bm2c Holding AS 1 selskap, deriblant Tråkk Inn AS.
Hva omsatte Bm2c Holding AS for i 2025?
I 2025 omsatte Bm2c Holding AS for 2,38 mill kr, ned 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 100 680 kr.
Hvor lønnsom er driften i Bm2c Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −86 028 kr (driftsmargin −3,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Bm2c Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Bm2c Holding AS en egenkapital på 1,08 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 66,6 %.
Hvilket org.nr har Bm2c Holding AS?
Bm2c Holding AS har org.nr 914 765 722 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.