Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS
- Omsetning
- 95 892
- −69,8 %
- Resultat
- −41 207
- −196 %
Om Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS
Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lom, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Opplevelsesaktiviteter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Snorre Sulheim er styrets leder. I 2025 hadde Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS en omsetning på 95 892 kr, en nedgang på 70 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 41 207 kr. Egenkapitalen var 439 407 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Åsmund Steinarson Sulheim med 5 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen opplevelsesaktiviteter i Lom, og ett av 1 269 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Aktiviteter og arrangementer, fjellturer, brekurs og andre fjellrelaterte aktiviteter med utgangspunkt i Spiterstulen Turisthytte.
Formål
Aktiviteter og arrangementer, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/914758114
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914758114" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914758114",
"name": "SPITERSTULEN BRE- OG FJELLFØRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.291",
"nace_desc": "Opplevelsesaktiviteter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LOM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914758114" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lom holder Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −69,8 % fra 2024 · −82 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95 892 kr | −53 292 kr | −41 207 kr | 444 095 kr | 439 407 kr | 4 688 kr |
| 2024 | 317 706 kr | 62 168 kr | 42 935 kr | 516 205 kr | 477 614 kr | 38 591 kr |
| 2023 | 311 199 kr | 77 523 kr | 77 822 kr | 408 254 kr | 434 679 kr | −26 425 kr |
| 2022 | 725 875 kr | 38 279 kr | 29 952 kr | 340 261 kr | 348 408 kr | −8 148 kr |
| 2021 | 532 077 kr | 53 811 kr | 42 842 kr | 326 850 kr | 307 589 kr | 19 261 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 96 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914758114/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914758114/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914758114",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 95892, "operating_profit": -53292, "net_profit": -41207, "equity": 439407, … },
{ "year": 2024, "revenue": 317706, "operating_profit": 62168, "net_profit": 42935, "equity": 477614, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914758114" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Styre
5Sist endret 27.11.2025API og MCPGET /company/914758114/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914758114/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914758114",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914758114" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
List alle roller i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AShadde 5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Åsmund Steinarson Sulheim | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Carl Joacim Fensbekk | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Dag Sulheim | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Einar Sulheim | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Espen Marcelius Gjems | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Fabian Eugéne Lier | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Guro Asdøl Midtmageli | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Håkon Sulheim | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| Jo Haavardssøn Lunde | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
| John Haagen Gjems | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 |
20 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914758114/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914758114/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914758114",
"shareholders": [
…
],
"total": 20
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914758114" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Er Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS | BEDR | Opplevelsesaktiviteter | Lom | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2025 | Styre ↗ |
| 22.11.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2025 | Styre ↗ |
| 26.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914758114/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914758114/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914758114",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-27", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914758114" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,9 % | 38,6 % |
| Likviditetsgrad | 92,25 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914758114/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914758114/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914758114",
"nace_code": "93.291",
"industry_count": 547,
"revenue": { "value": 95892, "percentile": 0.3039 },
"operating_margin": { "value": -0.5558, "percentile": 0.108 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914758114" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS blant de 547 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS blant de største selskapene innen opplevelsesaktiviteter?
Investeringer
SPITERSTULEN BRE- OG FJELLFØRING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Visit Jotunheimen AS | Lom | 1,4 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Lom
+662 til i Lom →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Det er registrert 1 269 selskaper i Norge innen opplevelsesaktiviteter, hvorav 5 i Lom.
Er Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS et aktivt selskap?
Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS driver innen opplevelsesaktiviteter, med NACE-kode 93.291 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Aktiviteter og arrangementer, fjellturer, brekurs og andre fjellrelaterte aktiviteter med utgangspunkt i Spiterstulen Turisthytte.
Hvem er største aksjonær i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Største aksjonær i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS er Åsmund Steinarson Sulheim med 5 % av aksjene, fulgt av Carl Joacim Fensbekk (5 %) og Dag Sulheim (5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS hadde i 2025 en omsetning på 95 892 kr og et underskudd på 41 207 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS?
Spiterstulen Bre- Og Fjellføring AS har organisasjonsnummer 914 758 114. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.