Ryggeveien 220 AS
- Omsetning
- 759 356
- −6,3 %
- Resultat
- 216 059
- +1 406,6 %
Om Ryggeveien 220 AS
Ryggeveien 220 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Ronny Gundersen er styrets leder. I 2025 hadde Ryggeveien 220 AS en omsetning på 759 356 kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 216 059 kr. Egenkapitalen var 427 120 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hemag Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 595 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Moss, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 149 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/914721040
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914721040" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914721040",
"name": "RYGGEVEIEN 220 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914721040" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ryggeveien 220 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ryggeveien 220 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Ryggeveien 220 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,3 % fra 2024 · +31,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 759 356 kr | 287 592 kr | 216 059 kr | 4,35 mill kr | 427 120 kr | 3,93 mill kr |
| 2024 | 810 101 kr | 338 142 kr | 14 341 kr | 10,94 mill kr | 211 061 kr | 10,73 mill kr |
| 2023 | 887 048 kr | 383 809 kr | 23 759 kr | 11,36 mill kr | 196 720 kr | 11,17 mill kr |
| 2022 | 783 264 kr | 311 386 kr | 94 210 kr | 4,69 mill kr | 172 961 kr | 4,51 mill kr |
| 2021 | 578 954 kr | 166 516 kr | 48 751 kr | 4,51 mill kr | 78 751 kr | 4,43 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914721040/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914721040/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914721040",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 759356, "operating_profit": 287592, "net_profit": 216059, "equity": 427120, … },
{ "year": 2024, "revenue": 810101, "operating_profit": 338142, "net_profit": 14341, "equity": 211061, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914721040" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ryggeveien 220 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ryggeveien 220 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ryggeveien 220 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 24.08.2017Regnskapsfører
1Sist endret 04.06.2025API og MCPGET /company/914721040/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914721040/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914721040",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914721040" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ryggeveien 220 AS?
Hvem er regnskapsfører for Ryggeveien 220 AS?
List alle roller i Ryggeveien 220 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Hemag Holding AS50 %
- Rogu Holding AS50 %
- Moss Bygg Og Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hemag Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Rogu Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914721040/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914721040/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914721040",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HEMAG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ROGU HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914721040" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ryggeveien 220 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ryggeveien 220 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ryggeveien 220 AS eier Hemag Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ryggeveien 220 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Moss | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914721040/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914721040/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914721040",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914721040" })Spør AI-assistenten
Når ble Ryggeveien 220 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ryggeveien 220 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ryggeveien 220 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,43 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 9,19 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,6 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914721040/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914721040/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914721040",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 759356, "percentile": 0.5596 },
"operating_margin": { "value": 0.3787, "percentile": 0.4595 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914721040" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ryggeveien 220 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ryggeveien 220 AS på i bransjen?
Hvor ligger Ryggeveien 220 AS blant de 64543 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
RYGGEVEIEN 220 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Høienhaldgata 4 AS | Moss | 100,0 % | 2023 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Ryggeveien 220 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ryggeveien 220 AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 595 i Moss.
Er Ryggeveien 220 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 149 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ryggeveien 220 AS et aktivt selskap?
Ryggeveien 220 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Ryggeveien 220 AS?
Ryggeveien 220 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hvilke eiere står bak Ryggeveien 220 AS?
Ryggeveien 220 AS eies i hovedsak av Hemag Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ryggeveien 220 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 759 356 kr, ned 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 427 120 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Ryggeveien 220 AS?
I 2025 hadde Ryggeveien 220 AS et driftsresultat på 287 592 kr.
Hvor solid er balansen til Ryggeveien 220 AS?
Egenkapitalen i Ryggeveien 220 AS var 427 120 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 9,8 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Ryggeveien 220 AS?
Ryggeveien 220 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Ryggeveien 220 AS?
Økonomipartner Norge AS er registrert som regnskapsfører for Ryggeveien 220 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.