Jakobsbakken Vannverk SA
- Omsetning
- 55 210
- −1,5 %
- Resultat
- 8 152
- −66,8 %
Om Jakobsbakken Vannverk SA
Jakobsbakken Vannverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Fauske, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Geir Otto Hjemaas er styrets leder. I 2024 hadde Jakobsbakken Vannverk SA en omsetning på 55 210 kr, en nedgang på 1 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 8 152 kr. Egenkapitalen var 615 412 kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 9 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Fauske, og ett av 1 890 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Vannverk.
Formål
Dekke behovet for vann og andre infrastrukturtiltak for bebyggelsen på Jakobsbakken. (Alle utvendige vannledninger som ble lagt ved restaureringen av vannanlegget I tiden 1985-86 inklusive vanntunnel med tekniske installasjoner. Dog ikke private stikkledninger.)
API og MCPGET /company/914634172
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914634172" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914634172",
"name": "JAKOBSBAKKEN VANNVERK SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FAUSKE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914634172" })Spør AI-assistenten
Når ble Jakobsbakken Vannverk SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Fauske holder Jakobsbakken Vannverk SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Jakobsbakken Vannverk SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −1,5 % fra 2023 · −32,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 55 210 kr | 5 127 kr | 8 152 kr | 619 361 kr | 615 412 kr | 3 949 kr |
| 2023 | 56 038 kr | 25 054 kr | 24 540 kr | 607 285 kr | 607 260 kr | 25 kr |
| 2022 | 55 200 kr | 18 047 kr | 17 509 kr | 583 558 kr | 583 558 kr | 0 kr |
| 2021 | 78 375 kr | −71 528 kr | −72 030 kr | 566 049 kr | 566 049 kr | 0 kr |
| 2020 | 81 600 kr | 5 179 kr | 4 699 kr | 638 079 kr | 638 079 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 21 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/914634172/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914634172/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914634172",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 55210, "operating_profit": 5127, "net_profit": 8152, "equity": 615412, … },
{ "year": 2023, "revenue": 56038, "operating_profit": 25054, "net_profit": 24540, "equity": 607260, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914634172" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jakobsbakken Vannverk SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jakobsbakken Vannverk SA per år.
Hvordan har omsetningen til Jakobsbakken Vannverk SA utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre4
Styre
4Sist endret 02.04.2025API og MCPGET /company/914634172/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914634172/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914634172",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914634172" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Jakobsbakken Vannverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jakobsbakken Vannverk SA?
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2025 | Styre ↗ |
| 17.1.2025 | Styre ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2021 | Styre ↗ |
| 15.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914634172/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914634172/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914634172",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914634172" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jakobsbakken Vannverk SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Jakobsbakken Vannverk SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Jakobsbakken Vannverk SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 33,01 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,3 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914634172/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914634172/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914634172",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 55210, "percentile": 0.2479 },
"operating_margin": { "value": 0.0929, "percentile": 0.5427 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914634172" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jakobsbakken Vannverk SA på i bransjen?
Hvor ligger Jakobsbakken Vannverk SA blant de 357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Jakobsbakken Vannverk SA sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Jakobsbakken Vannverk SA
Hvor stor er bransjen Jakobsbakken Vannverk SA tilhører?
Jakobsbakken Vannverk SA er ett av 9 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Fauske, og ett av 1 890 på landsbasis.
Hvor lenge har Jakobsbakken Vannverk SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Jakobsbakken Vannverk SA ble etablert i 1994 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Jakobsbakken Vannverk SA?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jakobsbakken Vannverk SA i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Jakobsbakken Vannverk SA?
Styrets leder i Jakobsbakken Vannverk SA er Geir Otto Hjemaas. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hva omsatte Jakobsbakken Vannverk SA for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 55 210 kr, ned 1 % fra 2023. Egenkapitalen var 615 412 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Jakobsbakken Vannverk SA?
Ved utgangen av 2024 hadde Jakobsbakken Vannverk SA en egenkapital på 615 412 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,4 %.
Hvor holder Jakobsbakken Vannverk SA til?
Jakobsbakken Vannverk SA holder til i Jakobsbakken, 8230, SULITJELMA, i Fauske kommune i Nordland.
Hvilket org.nr har Jakobsbakken Vannverk SA?
Organisasjonsnummeret til Jakobsbakken Vannverk SA er 914 634 172. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 12.11.2015.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.