Hancen Holdning AS
- Omsetning
- 4,9 mill
- +40,6 %
- Resultat
- 944 979
- +47,4 %
- Ansatte
- 5
Om Hancen Holdning AS
Hancen Holdning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Jan Hugo Hansen er daglig leder, og Jan Hugo Hansen er styreleder. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Å eie aksjer og andeler i andre selskaper, fast eiendom, samt alt hva herved står i forbindelse, herunder delta i andre virksomheter med lignende formål.
AI-sammendrag
Rask vekst på 41% til 5 mrd kr i omsetning viser et solid holdingselskap med god lønnsomhet, men lav egenkapitalandel sammenlignet med bransjesnittet gjør balansen noe sårbar. Konsentrert eierskap hos Jan Hugo Hansen (100%), som også er daglig leder, gir enkel styring men liten uavhengighet i beslutninger. Med kun fem ansatte og under snittet driftsmargin fremstår selskapet som en ren investeringskonstruksjon fremfor en operativ virksomhet.
API og MCPGET /company/914589444
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914589444" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914589444",
"name": "HANCEN HOLDNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914589444" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hancen Holdning AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hancen Holdning AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Tromsø holder Hancen Holdning AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +40,6 % fra 2024 · +382 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,91 mill kr | 1,15 mill kr | 944 979 kr | 2,77 mill kr | 1,89 mill kr | 878 049 kr |
| 2024 | 3,49 mill kr | 852 892 kr | 641 273 kr | 2,14 mill kr | 1,60 mill kr | 540 304 kr |
| 2023 | 1,89 mill kr | 496 007 kr | 386 189 kr | 1,32 mill kr | 957 234 kr | 362 901 kr |
| 2022 | 1,17 mill kr | 302 667 kr | 235 752 kr | 820 114 kr | 571 045 kr | 249 068 kr |
| 2021 | 1,02 mill kr | 14 741 kr | 11 071 kr | 699 537 kr | 335 294 kr | 364 243 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 34 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 66 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914589444/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914589444/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914589444",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4908559,
"operating_profit": 1146730,
"net_profit": 944979,
"equity": 1893486,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3491691,
"operating_profit": 852892,
"net_profit": 641273,
"equity": 1598507,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914589444" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hancen Holdning AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hancen Holdning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hancen Holdning AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.01.2017Styre
1Sist endret 26.01.2017Regnskapsfører
1Sist endret 11.05.2020API og MCPGET /company/914589444/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914589444/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914589444",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914589444" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hancen Holdning AS?
List alle roller i Hancen Holdning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hancen Holdning AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Jan Hugo Hansen100 %
- Gabbro Invest AShadde 50 %
- Obin-Vest AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan Hugo Hansen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914589444/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914589444/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914589444",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914589444" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hancen Holdning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hancen Holdning AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hancen Holdning AS | BEDR | Uoppgitt | Tromsø | 5 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.8.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 31.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 15.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 4.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914589444/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914589444/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914589444",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914589444" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hancen Holdning AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hancen Holdning AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hancen Holdning AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystTekniker
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner→00.000 UoppgittFormål:Å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.→Å eie aksjer og andeler i andre selskaper, fast eiendom, samt alt hva herved står i forbindelse, herunder delta i andre virksomheter med lignende formål.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:HANCEN AS→HANCEN HOLDNING ASFormål:Installasjon av teknisk utstyr i biler, samt kunne utføre mindre snekkeroppdrag. Selskapet kan også eie eiendommer samt drive utleie av disse.→Å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 33,9 % av driftsinntektene — 19,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,4 % | 25,3 % |
| Resultatmargin | 19,3 % | 47,1 % |
| Egenkapitalandel | 68,3 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,06 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 49,9 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +40,6 % | -30,1 % |
| Omsetning per ansatt | 981 711,8 kr | 395 700,333 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,9 % | 53,6 % |
| Lønnskostnad | 31,5 % | 19,7 % |
| Annen driftskostnad | 10,6 % | 7,4 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914589444/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914589444/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914589444",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45450,
"revenue": { "value": 4908559, "percentile": 0.9919 },
"operating_margin": { "value": 0.2336, "percentile": 0.4917 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914589444" })Spør AI-assistenten
Er Hancen Holdning AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Hancen Holdning AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hancen Holdning AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hancen Holdning AS
Er Hancen Holdning AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 444 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hancen Holdning AS?
Hancen Holdning AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Hancen Holdning AS?
Hancen Holdning AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Hancen Holdning AS?
Daglig leder i Hancen Holdning AS er Jan Hugo Hansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Hancen Holdning AS?
Hancen Holdning AS eies i hovedsak av Jan Hugo Hansen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Hancen Holdning AS?
Hancen Holdning AS hadde i 2025 en omsetning på 4,91 mill kr og et overskudd på 944 979 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Hancen Holdning AS?
Forretningsadressen til Hancen Holdning AS er Evjenvegen 116, 9024, TOMASJORD i Tromsø kommune.
Er Hancen Holdning AS registrert i MVA-registeret?
Hancen Holdning AS er registrert i MVA-registeret (siden 2014) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem fører regnskapet til Hancen Holdning AS?
Harjo Regnskap er registrert som regnskapsfører for Hancen Holdning AS.
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.