Vågenes Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −4 927
- −106,5 %
Om Vågenes Holding AS
Vågenes Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Kjell Ragnar Vågenes er styrets leder. I 2025 hadde Vågenes Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 4 927 kr. Egenkapitalen var 135 361 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kjell Ragnar Vågenes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 589 innen andre egeninvesteringsselskaper i Trondheim, og ett av 13 766 i Norge. Det ble etablert samme år som 714 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Fungere som holdingsselskap for mine aksjer i Prores AS.
API og MCPGET /company/914479207
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914479207" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914479207",
"name": "VÅGENES HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914479207" })Spør AI-assistenten
Er Vågenes Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vågenes Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vågenes Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −4 927 kr | −4 927 kr | 249 914 kr | 135 361 kr | 114 553 kr |
| 2024 | 0 kr | −5 372 kr | 76 279 kr | 254 766 kr | 140 288 kr | 114 477 kr |
| 2023 | 0 kr | −4 498 kr | −4 498 kr | 179 024 kr | 64 621 kr | 114 403 kr |
| 2022 | 0 kr | −4 222 kr | −3 556 kr | 183 446 kr | 69 119 kr | 114 327 kr |
| 2021 | 0 kr | −5 415 kr | −57 591 kr | 187 594 kr | 72 675 kr | 114 919 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 17 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914479207/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914479207/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914479207",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -4927, "net_profit": -4927, "equity": 135361, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -5372, "net_profit": 76279, "equity": 140288, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914479207" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Vågenes Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vågenes Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vågenes Holding AS per år.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 17.11.2014API og MCPGET /company/914479207/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914479207/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914479207",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914479207" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vågenes Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vågenes Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kjell Ragnar Vågenes | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914479207/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914479207/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914479207",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914479207" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vågenes Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Vågenes Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914479207/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914479207/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914479207",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914479207" })Spør AI-assistenten
Når ble Vågenes Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vågenes Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vågenes Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 54,2 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 27,62 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,85 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,6 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914479207/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914479207/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914479207",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13717,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914479207" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vågenes Holding AS blant de 13717 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vågenes Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vågenes Holding AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Investeringer
VÅGENES HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Izulu AS | Trondheim | 1,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vågenes Holding AS
Hvor stor er bransjen Vågenes Holding AS tilhører?
Vågenes Holding AS er ett av 589 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Trondheim, og ett av 13 766 på landsbasis.
Hvor lenge har Vågenes Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vågenes Holding AS ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Er Vågenes Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vågenes Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Vågenes Holding AS?
Styrets leder i Vågenes Holding AS er Kjell Ragnar Vågenes.
Hvilke eiere står bak Vågenes Holding AS?
Største aksjonær i Vågenes Holding AS er Kjell Ragnar Vågenes med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Vågenes Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte Vågenes Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 4 927 kr.
Hvor lønnsom er driften i Vågenes Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −4 927 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Vågenes Holding AS?
Organisasjonsnummeret til Vågenes Holding AS er 914 479 207. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 17.11.2014.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.