Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Prosjektutvikling1 Holding AS

Org.nr 914439906
Omsetning
0
2025
Resultat
889 825
+43,4 %

Om Prosjektutvikling1 Holding AS

Prosjektutvikling1 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Svein Olav Rege er daglig leder, og Svein Olav Rege er styreleder. I 2025 hadde Prosjektutvikling1 Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 889 825 kr. Egenkapitalen var 3,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Svein Olav Rege med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 93 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sandnes, og ett av 6 811 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).

Aktivitet

Prosjektledelse innenfor bygge- og anleggsbransjen.

Formål

Utvikling av fast eiendom og alt hva hermed naturlig ligger inn under dette.

API og MCPGET /company/914439906

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914439906" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914439906",
  "name": "PROSJEKTUTVIKLING1 HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "71.121",
  "nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "914439906" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Prosjektutvikling1 Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Prosjektutvikling1 Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Prosjektutvikling1 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−37 131 kr889 825 kr4,31 mill kr3,51 mill kr798 977 kr
20240 kr−36 524 kr620 344 kr3,83 mill kr3,32 mill kr510 584 kr
20230 kr−36 857 kr1,46 mill kr3,89 mill kr2,90 mill kr985 076 kr
20202,34 mill kr1,02 mill kr848 365 kr2,27 mill kr646 602 kr1,62 mill kr
20192,20 mill kr910 852 kr775 814 kr2,13 mill kr1,25 mill kr885 161 kr

Balanse

2025
Eiendeler4,31 mill kr
Anleggsmidler23 %980 000 krOmløpsmidler77 %3,33 mill kr
Egenkapital og gjeld4,31 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital81 %3,48 mill krLangsiktig gjeld7 %294 087 krKortsiktig gjeld12 %504 889 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader37 131 kr
Finansinntekter1,00 mill kr
Finanskostnader80 427 kr
Netto finans922 304 kr
Ordinært resultat før skatt885 173 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
1,7 mill kr (40 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
290 000 kr (7 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/914439906/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914439906/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914439906",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -37131, "net_profit": 889825, "equity": 3511919, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -36524, "net_profit": 620344, "equity": 3322093, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "914439906" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Prosjektutvikling1 Holding AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Prosjektutvikling1 Holding AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Prosjektutvikling1 Holding AS utviklet seg fra 2019 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 14.11.2014
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 14.11.2014
Styrets lederSignaturProkura
Even Rege(f. 1994)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 20.01.2025
Regnskapsfører
repr. RANDABERG REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/914439906/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914439906/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914439906",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "914439906" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Prosjektutvikling1 Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Prosjektutvikling1 Holding AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Prosjektutvikling1 Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Svein Olav RegePersonOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/914439906/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914439906/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914439906",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "914439906" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Prosjektutvikling1 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Prosjektutvikling1 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Kunngjøringer18

API og MCPGET /company/914439906/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914439906/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914439906",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914439906" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Prosjektutvikling1 Holding AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Prosjektutvikling1 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Prosjektutvikling1 Holding AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel81,5 %50,2 %
Likviditetsgrad6,601,72
Gjeldsgrad0,230,68
Egenkapitalrentabilitet25,3 %12,8 %
Andel av driftsinntekter2020Bransjemedian
Varekostnad0,0 %10,7 %
Lønnskostnad42,7 %51,7 %
Annen driftskostnad7,1 %15,5 %
Avskrivninger6,8 %1,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/914439906/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914439906/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914439906",
  "nace_code": "71.121",
  "industry_count": 3752,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "914439906" })

Spør AI-assistenten

  • Er Prosjektutvikling1 Holding AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
  • Hvor solid er Prosjektutvikling1 Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Prosjektutvikling1 Holding AS blant de 3752 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

PROSJEKTUTVIKLING1 HOLDING AS eier aksjer i 5 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Prosjektutvikling1 Eiendom ASSandnes100,0 %20222025Aktiv
Prosjektutvikling1 ASSandnes100,0 %20222025Aktiv
Idex Biometrics ASAOslo0,0 %20232025Aktiv
Polight ASATønsberg0,0 %20232025Aktiv
Oncoinvent ASAOslo0,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Prosjektutvikling1 Holding AS

Hvor stor er bransjen Prosjektutvikling1 Holding AS tilhører?

Prosjektutvikling1 Holding AS er ett av 93 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sandnes, og ett av 6 811 på landsbasis.

Hvor lenge har Prosjektutvikling1 Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Prosjektutvikling1 Holding AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Prosjektutvikling1 Holding AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Prosjektutvikling1 Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Prosjektutvikling1 Holding AS?

Prosjektutvikling1 Holding AS er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet (næringskode 71.121). Registrert aktivitet: Prosjektledelse innenfor bygge- og anleggsbransjen.

Hvem leder Prosjektutvikling1 Holding AS?

Svein Olav Rege er registrert som daglig leder i Prosjektutvikling1 Holding AS.

Hvem er styreleder i Prosjektutvikling1 Holding AS?

Styrets leder i Prosjektutvikling1 Holding AS er Svein Olav Rege.

Hvem eier Prosjektutvikling1 Holding AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Svein Olav Rege største eier i Prosjektutvikling1 Holding AS med 100 % av aksjene.

Eier Prosjektutvikling1 Holding AS andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Prosjektutvikling1 Holding AS 2 selskaper, deriblant Prosjektutvikling1 Eiendom AS og Prosjektutvikling1 AS.

Hva omsatte Prosjektutvikling1 Holding AS for i 2025?

Prosjektutvikling1 Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 889 825 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvilken regnskapsfører bruker Prosjektutvikling1 Holding AS?

I Enhetsregisteret er Prosjektutvikling1 Holding AS registrert med regnskapsfører Randaberg Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland