Pa Teknikk AS
Org.nr 914253330
Om Pa Teknikk AS
Pa Teknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Reidar Asphaug er daglig leder, og Reidar Asphaug er styreleder. I 2025 hadde Pa Teknikk AS en omsetning på 7,80 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,41 mill kr. Egenkapitalen var 354 602 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Reiton Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 187 innen detaljhandel med motorvogner i Bergen, og ett av 5 293 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Kjøp, salg, formidling og import av motorvogner.
Formål
Kjøp, salg, formidling og import av motorvogner, og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,80 mill kr | −622 944 kr | −1,41 mill kr | 8,26 mill kr | 354 602 kr | 7,91 mill kr |
| 2024 | 6,99 mill kr | 267 487 kr | 199 527 kr | 6,54 mill kr | −664 290 kr | 7,21 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −13 958 kr | −13 956 kr | 17 370 kr | −863 816 kr | 881 186 kr |
| 2022 | 2 188 kr | 1 094 kr | 1 095 kr | 13 261 kr | −849 861 kr | 863 122 kr |
| 2021 | 0 kr | −3 512 kr | −3 512 kr | 5 039 kr | −850 956 kr | 855 995 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 92 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.01.2024Styre
1Sist endret 02.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 09.01.2015Revisor
1Sist endret 26.08.2026Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Reiton Holding AS100 %
- Reidar Asphaughadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Reiton Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Reiton Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pa Teknikk AS | BEDR | Detaljhandel med motorvogner | Bergen | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.8.2026 | Revisor ↗ |
| 24.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+BJØRGVIN REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 92,0 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,0 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | -18,0 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 4,3 % | 33,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 22,30 | 1,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | -396,3 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,5 % | +4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 92,0 % | 83,2 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 6,6 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 7,0 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Pa Teknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pa Teknikk AS?
Det er registrert 5 293 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 187 i Bergen.
Er Pa Teknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 111 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Pa Teknikk AS i Enhetsregisteret?
Pa Teknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Pa Teknikk AS med?
Pa Teknikk AS driver innen detaljhandel med motorvogner, med NACE-kode 47.810 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp, salg, formidling og import av motorvogner.
Hvem er daglig leder i Pa Teknikk AS?
Daglig leder i Pa Teknikk AS er Reidar Asphaug, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Pa Teknikk AS?
Største aksjonær i Pa Teknikk AS er Reiton Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Pa Teknikk AS?
Pa Teknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 7,80 mill kr og et underskudd på 1,41 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Pa Teknikk AS?
Pa Teknikk AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.