Kongsvinger Tannregulering AS
- Omsetning
- 11,1 mill
- −18,5 %
- Resultat
- 1,3 mill
- −58 %
- Ansatte
- 5
Om Kongsvinger Tannregulering AS
Kongsvinger Tannregulering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kongsvinger, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Nils Thomas Westerlund er styrets leder. Selskapet er ett av 16 innen tannlegetjenester i Kongsvinger, og ett av 5 991 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannhelsetjenester.
Formål
Å drive virksomhet innenfor tjenesteytelse i helsesektoren med hovedvekt på tannlegevirksomhet, legevirksomhet og alt som står i forbindelse dermed, herunder deltakelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Omsetningsfall på 18% til 11M kr er bekymringsfullt, men driftsmarginen holder seg over bransjesnittet, noe som tyder på god kostnadskontroll i en presset periode. Egenkapitalandelen er svak og plasserer selskapet i bunn 25% i bransjen, med en gjeld/EK-ratio som gir begrenset finansiell buffer. Heleid av TW INVEST HOLDING AS opererer klinikken i et konsentrert eierskapsbilde, og med kun 5 ansatte og ett styremedlem er virksomheten sårbar for nøkkelpersonrisiko.
API og MCPGET /company/914020603
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"name": "KONGSVINGER TANNREGULERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "KONGSVINGER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
Når ble Kongsvinger Tannregulering AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kongsvinger holder Kongsvinger Tannregulering AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Kongsvinger Tannregulering AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −18,5 % fra 2024 · +47,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,14 mill kr | 1,63 mill kr | 1,34 mill kr | 7,14 mill kr | 1,07 mill kr | 6,07 mill kr |
| 2024 | 13,66 mill kr | 4,02 mill kr | 3,20 mill kr | 7,87 mill kr | 2,05 mill kr | 5,82 mill kr |
| 2023 | 13,74 mill kr | 2,65 mill kr | 2,37 mill kr | 4,28 mill kr | 59 792 kr | 4,22 mill kr |
| 2022 | 6,19 mill kr | −1,11 mill kr | −1,13 mill kr | 2,98 mill kr | −2,01 mill kr | 4,98 mill kr |
| 2021 | 7,54 mill kr | 13 937 kr | 1 033 kr | 2,65 mill kr | 20 306 kr | 2,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 76 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,4 mill kr (33 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 2,3 mill kr
API og MCPGET /company/914020603/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11137765,
"operating_profit": 1630943,
"net_profit": 1341794,
"equity": 1071394,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13658077,
"operating_profit": 4018136,
"net_profit": 3196756,
"equity": 2054123,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kongsvinger Tannregulering AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kongsvinger Tannregulering AS per år.
Hvordan har omsetningen til Kongsvinger Tannregulering AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 16.03.2023Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023Revisor
1Sist endret 16.03.2023API og MCPGET /company/914020603/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Kongsvinger Tannregulering AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kongsvinger Tannregulering AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Kongsvinger Tannregulering AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tw Invest Holding AS100 %
- Odontia Gruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tw Invest Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914020603/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TW INVEST HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Kongsvinger Tannregulering AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Kongsvinger Tannregulering AS eier Tw Invest Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Kongsvinger Tannregulering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/914020603/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"chain": [
{ "org_no": "930886688", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914020603", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Kongsvinger Tannregulering AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kongsvinger Tannregulering AS | BEDR | Tannlegetjenester | Kongsvinger | 5 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.3.2023 | Signatur ↗ |
| 16.3.2023 | Revisor ↗ |
| 16.3.2023 | Styre ↗ |
| 8.3.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914020603/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
Har Kongsvinger Tannregulering AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Kongsvinger Tannregulering AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Kongsvinger Tannregulering AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 44,3 % av driftsinntektene — 27,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,6 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 12,0 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 15,0 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 5,66 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 125,2 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -18,5 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,23 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,3 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 25,5 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,2 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914020603/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914020603/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914020603",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 11137765, "percentile": 0.9002 },
"operating_margin": { "value": 0.1464, "percentile": 0.5492 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914020603" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Kongsvinger Tannregulering AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Kongsvinger Tannregulering AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Kongsvinger Tannregulering AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Kongsvinger Tannregulering AS
Hvor stor er bransjen Kongsvinger Tannregulering AS tilhører?
Kongsvinger Tannregulering AS er ett av 16 selskaper innen tannlegetjenester i Kongsvinger, og ett av 5 991 på landsbasis.
Hvor lenge har Kongsvinger Tannregulering AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kongsvinger Tannregulering AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Kongsvinger Tannregulering AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kongsvinger Tannregulering AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Kongsvinger Tannregulering AS med?
Kongsvinger Tannregulering AS er registrert i bransjen Tannlegetjenester (næringskode 86.230). Registrert aktivitet: Tannhelsetjenester.
Hvem er styreleder i Kongsvinger Tannregulering AS?
Styrets leder i Kongsvinger Tannregulering AS er Nils Thomas Westerlund.
Hvilke eiere står bak Kongsvinger Tannregulering AS?
Største aksjonær i Kongsvinger Tannregulering AS er Tw Invest Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Kongsvinger Tannregulering AS for i 2025?
Kongsvinger Tannregulering AS hadde i 2025 en omsetning på 11,14 mill kr og et overskudd på 1,34 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Kongsvinger Tannregulering AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,63 mill kr (driftsmargin 14,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Kongsvinger Tannregulering AS?
I Enhetsregisteret er Kongsvinger Tannregulering AS registrert med regnskapsfører Azets Insight AS og revisor Insignis AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.