Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Bergsli-Hantek AS

Org.nr 914018773
Omsetning
19,7 mill
+12,6 %
Resultat
1,3 mill
+130 %
Mer

Om Bergsli-Hantek AS

Bergsli-Hantek AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskinverktøy. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Harald Bergsli er daglig leder, og Harald Bergsli er styreleder. I 2025 hadde Bergsli-Hantek AS en omsetning på 19,65 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,32 mill kr. Egenkapitalen var 4,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bergsli AS med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen engroshandel med maskinverktøy i Skien, og ett av 291 i Norge. Det ble etablert samme år som 8 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).

Aktivitet

Import og salg av verktøy.

Formål

Å stå for import og salg av verktøy og komponenter til norsk industri.

API og MCPGET /company/914018773

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914018773" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914018773",
  "name": "BERGSLI-HANTEK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "46.620",
  "nace_desc": "Engroshandel med maskinverktøy",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "914018773" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Skien holder Bergsli-Hantek AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Bergsli-Hantek AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Bergsli-Hantek AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +12,6 % fra 2024 · +53,6 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202519,65 mill kr1,98 mill kr1,32 mill kr8,36 mill kr4,08 mill kr4,28 mill kr
202417,46 mill kr957 127 kr573 241 kr7,72 mill kr2,77 mill kr4,95 mill kr
202314,56 mill kr292 888 kr32 799 kr7,70 mill kr2,29 mill kr5,40 mill kr
202213,96 mill kr83 938 kr21 373 kr7,01 mill kr2,26 mill kr4,75 mill kr
202112,80 mill kr1,46 mill kr1,14 mill kr4,87 mill kr2,34 mill kr2,53 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler8,36 mill kr
Anleggsmidler14 %1,15 mill krOmløpsmidler86 %7,21 mill kr
Egenkapital og gjeld8,36 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital48 %3,98 mill krKortsiktig gjeld36 %3,00 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader17,67 mill kr
Finansinntekter44 331 kr
Finanskostnader154 684 kr
Netto finans−110 353 kr
Ordinært resultat før skatt1,87 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 31 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/914018773/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914018773/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914018773",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 19650553,
      "operating_profit": 1981990,
      "net_profit": 1318345,
      "equity": 4084089,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 17458259,
      "operating_profit": 957127,
      "net_profit": 573241,
      "equity": 2765744,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "914018773" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bergsli-Hantek AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Bergsli-Hantek AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Bergsli-Hantek AS i 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 19.08.2014
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 27.08.2020
Styrets lederSignatur
Simen Bergsli(f. 1983)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 31.03.2025
Regnskapsfører
repr. ECIT FORRETNINGSPARTNER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 08.09.2017
Revisor
repr. EVJEN REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/914018773/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914018773/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914018773",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "914018773" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Bergsli-Hantek AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Bergsli-Hantek AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Bergsli-Hantek AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bergsli ASSelskapOrdinære aksjer80,0 %80
Sb-Invest ASSelskapOrdinære aksjer20,0 %20

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/914018773/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914018773/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914018773",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BERGSLI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 80, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "SB-INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "914018773" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Bergsli-Hantek AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Bergsli-Hantek AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Bergsli-Hantek AS eier Bergsli AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bergsli-Hantek ASBEDREngroshandel med maskinverktøySkien−

Kunngjøringer19

API og MCPGET /company/914018773/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914018773/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914018773",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914018773" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Bergsli-Hantek AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Bergsli-Hantek AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Bergsli-Hantek AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 12,9 % av driftsinntektene — 3,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin10,1 %4,8 %
Resultatmargin6,7 %3,9 %
Egenkapitalandel48,8 %49,9 %
Likviditetsgrad2,412,07
Gjeldsgrad1,050,86
Egenkapitalrentabilitet32,3 %12,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+12,6 %+3,0 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad59,9 %63,2 %
Lønnskostnad12,9 %16,7 %
Annen driftskostnad14,6 %12,6 %
Avskrivninger2,6 %0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/914018773/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914018773/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914018773",
  "nace_code": "46.620",
  "industry_count": 231,
  "revenue": { "value": 19650553, "percentile": 0.6507 },
  "operating_margin": { "value": 0.1009, "percentile": 0.7211 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "914018773" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Bergsli-Hantek AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bergsli-Hantek AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Bergsli-Hantek AS blant de 231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Bergsli-Hantek AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bergsli-Hantek AS?

Det er registrert 291 selskaper i Norge innen engroshandel med maskinverktøy, hvorav 13 i Skien.

Er Bergsli-Hantek AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 8 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Bergsli-Hantek AS bedre enn andre i bransjen?

Bergsli-Hantek AS hadde en driftsmargin på 10,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,8 % for engroshandel med maskinverktøy.

Er Bergsli-Hantek AS et aktivt selskap?

Bergsli-Hantek AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Bergsli-Hantek AS?

Bergsli-Hantek AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Bergsli-Hantek AS?

Daglig leder i Bergsli-Hantek AS er Harald Bergsli, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Bergsli-Hantek AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bergsli AS største eier i Bergsli-Hantek AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Sb-Invest AS med 20 %.

Hvordan går det økonomisk med Bergsli-Hantek AS?

I 2025 omsatte Bergsli-Hantek AS for 19,65 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,32 mill kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Bergsli-Hantek AS?

Bergsli-Hantek AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark