Espira Sandnesheia AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −553 229
- 6 års regnskap
Om Espira Sandnesheia AS
Espira Sandnesheia AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Trond Jahren er styrets leder. I 2025 hadde Espira Sandnesheia AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 553 229 kr. Egenkapitalen var 285 029 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Espira Barnehager AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 131 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy, og ett av 2 959 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Barnehage.
Formål
Drift av barnehager og det som naturlig hører sammen med slik virksomhet.
API og MCPGET /company/913981464
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"name": "ESPIRA SANDNESHEIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Når ble Espira Sandnesheia AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Karmøy holder Espira Sandnesheia AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Espira Sandnesheia AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −20 568 kr | −553 229 kr | 15,68 mill kr | 285 029 kr | 15,39 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −227 598 kr | −343 321 kr | 15,41 mill kr | 285 029 kr | 15,12 mill kr |
| 2023 | 11,00 mill kr | 10,80 mill kr | 8,49 mill kr | 14,97 mill kr | 285 030 kr | 14,68 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −23 960 kr | −22 832 kr | 503 625 kr | 262 198 kr | 241 427 kr |
| 2021 | 132 332 kr | 66 166 kr | 51 384 kr | 807 194 kr | 285 030 kr | 522 164 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 14 mill kr (88 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 690 000 kr
API og MCPGET /company/913981464/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -20568, "net_profit": -553229, "equity": 285029, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -227598, "net_profit": -343321, "equity": 285029, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Espira Sandnesheia AS per år.
Hvordan har omsetningen til Espira Sandnesheia AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Espira Sandnesheia AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 17.11.2021Revisor
1Sist endret 20.12.2025Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/913981464/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Espira Sandnesheia AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Espira Sandnesheia AS?
List alle roller i Espira Sandnesheia AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espira Barnehager AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 216 828 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913981464/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ESPIRA BARNEHAGER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Espira Sandnesheia AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Espira Sandnesheia AS eier Espira Barnehager AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Espira Sandnesheia AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Espira Barnehager AS
109 selskaperAPI og MCPGET /company/913981464/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"chain": [
{ "org_no": "913192281", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991926577", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "985072825", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Espira Sandnesheia AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Espira Sandnesheia AS?
Hvem eier Espira Sandnesheia AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Espira Sandnesheia AS | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Karmøy | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2025 | Revisor ↗ |
| 27.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 8.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.3.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913981464/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Espira Sandnesheia AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Espira Sandnesheia AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Espira Sandnesheia AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,8 % av driftsinntektene — 14,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 1,8 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 54,00 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -194,1 % | 10,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1,8 % | 15,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913981464/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913981464/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913981464",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913981464" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Espira Sandnesheia AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Espira Sandnesheia AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Espira Sandnesheia AS blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+117 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Espira Sandnesheia AS
Hvor stor er bransjen Espira Sandnesheia AS tilhører?
Espira Sandnesheia AS er ett av 131 selskaper innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy, og ett av 2 959 på landsbasis.
Hvor lenge har Espira Sandnesheia AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Espira Sandnesheia AS ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Espira Sandnesheia AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Espira Sandnesheia AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Espira Sandnesheia AS?
Organisasjonsformen til Espira Sandnesheia AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Espira Sandnesheia AS?
Styrets leder i Espira Sandnesheia AS er Trond Jahren.
Hvem eier Espira Sandnesheia AS?
Espira Sandnesheia AS eies i hovedsak av Espira Barnehager AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Espira Sandnesheia AS med overskudd?
Espira Sandnesheia AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 553 229 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Espira Sandnesheia AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Espira Sandnesheia AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.