M V-S Holding AS
- Omsetning
- 846 515
- +33,2 %
- Resultat
- −45 979
- 7 års regnskap
Om M V-S Holding AS
M V-S Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nes, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av ettårige vekster ellers. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Magnus Valen-Sendstad er daglig leder, og Magnus Valen-Sendstad er styreleder. I 2025 hadde M V-S Holding AS en omsetning på 846 515 kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 45 979 kr. Egenkapitalen var 5,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Magnus Valen-Sendstad med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen dyrking av ettårige vekster ellers i Nes, og ett av 5 268 i Norge. Det ble etablert samme år som 122 andre selskaper i bransjen. Bare 5 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/913934431
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"name": "M V-S HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.190",
"nace_desc": "Dyrking av ettårige vekster ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NES", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over M V-S Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er M V-S Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble M V-S Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +33,2 % fra 2024 · +889,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 846 515 kr | 498 717 kr | −45 979 kr | 13,19 mill kr | 5,59 mill kr | 7,60 mill kr |
| 2024 | 635 288 kr | 306 540 kr | −237 848 kr | 13,43 mill kr | 5,63 mill kr | 7,79 mill kr |
| 2023 | 619 098 kr | 299 323 kr | 216 332 kr | 13,92 mill kr | 5,87 mill kr | 8,05 mill kr |
| 2022 | 536 785 kr | 66 445 kr | 989 942 kr | 13,87 mill kr | 5,65 mill kr | 8,21 mill kr |
| 2021 | 85 567 kr | −100 728 kr | 894 453 kr | 9,57 mill kr | 4,66 mill kr | 4,91 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,5 mill kr (11 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 61 000 kr
API og MCPGET /company/913934431/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 846515,
"operating_profit": 498717,
"net_profit": -45979,
"equity": 5587365,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 635288,
"operating_profit": 306540,
"net_profit": -237848,
"equity": 5633344,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til M V-S Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til M V-S Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til M V-S Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 28.07.2014Styre
1Sist endret 28.07.2014Revisor
1Sist endret 28.07.2014API og MCPGET /company/913934431/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
List alle roller i M V-S Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i M V-S Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i M V-S Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Magnus Valen-Sendstad | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913934431/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
Hvem eier M V-S Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har M V-S Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av M V-S Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/913934431/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"chain": [
{ "org_no": "913934431", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har M V-S Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M V-S Holding AS | BEDR | Dyrking av ettårige vekster ellers | Nes | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.9.2019 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913934431/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for M V-S Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble M V-S Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte M V-S Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 42,4 % | 45,8 % |
| Likviditetsgrad | 2997,95 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 1,36 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,8 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913934431/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913934431/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913934431",
"nace_code": "01.190",
"industry_count": 272,
"revenue": { "value": 846515, "percentile": 0.4354 },
"operating_margin": { "value": 0.5891, "percentile": 0.9148 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913934431" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til M V-S Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er M V-S Holding AS blant de største selskapene innen dyrking av ettårige vekster ellers?
Hvor solid er M V-S Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
M V-S HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Herremyr Gård AS | Nes | 60,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Neskollen Tomteutvikling AS | Nes | 25,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Nes
1 000+ til i Nes →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om M V-S Holding AS
Hvor stor er bransjen M V-S Holding AS tilhører?
M V-S Holding AS er ett av 23 selskaper innen dyrking av ettårige vekster ellers i Nes, og ett av 5 268 på landsbasis.
Hvor lenge har M V-S Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M V-S Holding AS ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Er M V-S Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M V-S Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør M V-S Holding AS?
M V-S Holding AS er registrert i bransjen Dyrking av ettårige vekster ellers (næringskode 01.190). Registrert aktivitet: Investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper.
Hvem leder M V-S Holding AS?
Magnus Valen-Sendstad er registrert som daglig leder i M V-S Holding AS.
Hvem er styreleder i M V-S Holding AS?
Styrets leder i M V-S Holding AS er Magnus Valen-Sendstad.
Hvem eier M V-S Holding AS?
M V-S Holding AS eies i hovedsak av Magnus Valen-Sendstad (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte M V-S Holding AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 846 515 kr, opp 33 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,59 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i M V-S Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var 498 717 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har M V-S Holding AS?
M V-S Holding AS har organisasjonsnummer 913 934 431. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.