Tangenmoen AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- +3 %
- Resultat
- 204 479
- +2 552,8 %
Om Tangenmoen AS
Tangenmoen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lunner, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Anders Nordengen er daglig leder, og Jan Egil Granberg er styreleder. I 2025 hadde Tangenmoen AS en omsetning på 1,85 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 204 479 kr. Egenkapitalen var 5,55 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er G & N Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 95 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lunner, og ett av 76 550 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 150 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Oppføring, kjøp, salt og utleie av fast eiendom, samt deltagelse i andre selskaper.
Formål
Eiendomsutvikling i form av oppføring, kjøp, salt og utleie av fast eiendom, samt deltagelse i andre foretak.
API og MCPGET /company/913843037
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"name": "TANGENMOEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LUNNER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tangenmoen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tangenmoen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lunner holder Tangenmoen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3 % fra 2024 · +13 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,85 mill kr | 832 001 kr | 204 479 kr | 17,07 mill kr | 5,55 mill kr | 11,52 mill kr |
| 2024 | 1,80 mill kr | 606 540 kr | 7 708 kr | 16,81 mill kr | 5,34 mill kr | 11,47 mill kr |
| 2023 | 1,76 mill kr | 717 520 kr | 88 708 kr | 16,93 mill kr | 5,54 mill kr | 11,39 mill kr |
| 2022 | 1,77 mill kr | 678 226 kr | 142 415 kr | 16,86 mill kr | 5,58 mill kr | 11,28 mill kr |
| 2021 | 1,64 mill kr | 678 764 kr | 236 973 kr | 17,77 mill kr | 5,44 mill kr | 12,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,4 mill kr (14 % av balansen)
API og MCPGET /company/913843037/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1852102,
"operating_profit": 832001,
"net_profit": 204479,
"equity": 5549241,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 1798606, "operating_profit": 606540, "net_profit": 7708, "equity": 5344762, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tangenmoen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tangenmoen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tangenmoen AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.11.2018Styre
2Sist endret 06.11.2018Regnskapsfører
1Sist endret 06.11.2018API og MCPGET /company/913843037/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Tangenmoen AS?
List alle roller i Tangenmoen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tangenmoen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 ute · 1 endret eierandel
- Lynnebakken AShadde 22,5 %
- Map Eiendom AShadde 22,5 %
- Geir Olav Braastadhadde 5 %
- G & N Eiendom AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| G & N Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913843037/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "G & N EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tangenmoen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tangenmoen AS eier G & N Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tangenmoen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/913843037/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"chain": [
{ "org_no": "819443912", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913843037", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tangenmoen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tangenmoen AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lunner | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913843037/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Tangenmoen AS sist endret?
Har Tangenmoen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Tangenmoen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,21 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913843037/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913843037/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913843037",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64561,
"revenue": { "value": 1852102, "percentile": 0.7248 },
"operating_margin": { "value": 0.4492, "percentile": 0.5268 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913843037" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tangenmoen AS på i bransjen?
Hvor ligger Tangenmoen AS blant de 64561 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tangenmoen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Tangenmoen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tangenmoen AS?
Det er registrert 76 550 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 95 i Lunner.
Er Tangenmoen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 150 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Tangenmoen AS i Enhetsregisteret?
Tangenmoen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Tangenmoen AS?
Daglig leder i Tangenmoen AS er Anders Nordengen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Tangenmoen AS?
Tangenmoen AS eies i hovedsak av G & N Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Tangenmoen AS?
Tangenmoen AS hadde i 2025 en omsetning på 1,85 mill kr og et overskudd på 204 479 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Tangenmoen AS?
Forretningsadressen til Tangenmoen AS er Vestbygdvegen 66, 2743, HARESTUA i Lunner kommune.
Hvem fører regnskapet til Tangenmoen AS?
Bjørke Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Tangenmoen AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.