Brennebu AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- −57,7 %
- Resultat
- 3,1 mill
- −75,9 %
Om Brennebu AS
Brennebu AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nome, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Carl Diderik Cappelen er styrets leder. I 2025 hadde Brennebu AS en omsetning på 2,53 mill kr, en nedgang på 58 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,08 mill kr. Egenkapitalen var 289,40 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cappelen Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 69 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nome, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 150 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Å eie, drive og leie ut fast eiendom, yte markedsmessig finansiell bistand til Cappelen konsernet, produsere og forvalte kraft samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Formål
Eie, drive og leie ut fast eiendom, yte markedsmessig finansiell bistand til Cappelen konsernet, produsere og forvalte kraft, investere i verdipapirer, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/913834100
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"name": "BRENNEBU AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NOME", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Brennebu AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Brennebu AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Brennebu AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −57,7 % fra 2024 · −42,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,53 mill kr | −7,17 mill kr | 3,08 mill kr | 299,07 mill kr | 289,40 mill kr | 9,68 mill kr |
| 2024 | 5,98 mill kr | −2,18 mill kr | 12,77 mill kr | 308,28 mill kr | 283,59 mill kr | 24,69 mill kr |
| 2023 | 1,71 mill kr | −8,98 mill kr | 18,25 mill kr | 308,20 mill kr | 278,76 mill kr | 29,45 mill kr |
| 2022 | 4,25 mill kr | −16,05 mill kr | 3,37 mill kr | 296,14 mill kr | 286,47 mill kr | 9,68 mill kr |
| 2021 | 4,39 mill kr | −2,25 mill kr | 4,47 mill kr | 302,37 mill kr | 283,09 mill kr | 19,28 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/913834100/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2525985,
"operating_profit": -7168080,
"net_profit": 3077991,
"equity": 289395495,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5977262,
"operating_profit": -2184129,
"net_profit": 12767270,
"equity": 283589951,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Brennebu AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Brennebu AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Brennebu AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 22.06.2015Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/913834100/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Brennebu AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Brennebu AS?
List alle roller i Brennebu AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Cappelen Holding AS100 %
- Tamarama AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cappelen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 28 670 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913834100/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAPPELEN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Brennebu AS eier Cappelen Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Brennebu AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Brennebu AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Cappelen Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/913834100/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"chain": [
{ "org_no": "924681225", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927991292", "owner_pct": 58.88, … },
{ "org_no": "913834100", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Brennebu AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Brennebu AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Brennebu AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Brennbu AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Nome | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Revisor ↗ |
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 9.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913834100/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Brennebu AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Brennebu AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Brennebu AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 340,2 % av driftsinntektene — 321,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -283,8 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 121,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 96,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 11,45 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -57,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 33,4 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 340,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 9,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913834100/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913834100/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913834100",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 2525985, "percentile": 0.7761 },
"operating_margin": { "value": -2.8377, "percentile": 0.0423 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913834100" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Brennebu AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Brennebu AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Brennebu AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
BRENNEBU AS eier aksjer i 13 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Reetec Holding AS | Oslo | 5,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Xepto AS | Oslo | 5,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Rare Earths Norway AS | Nome | 5,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Thor Medical ASA | Oslo | 3,1 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Billy Holdco AS | Oslo | 0,6 % | 2022 | 2025 | Slettet |
| Jubel Eventyr Holding AS | Oslo | 0,4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Olio Holding AS | Oslo | 0,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Kin Holdco AS | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bluenord ASA | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Public Property Invest ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Brennebu AS
Hvor stor er bransjen Brennebu AS tilhører?
Brennebu AS er ett av 69 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nome, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har Brennebu AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Brennebu AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Er Brennebu AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Brennebu AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Brennebu AS?
Største aksjonær i Brennebu AS er Cappelen Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Brennebu AS?
Selskapet er datterselskap av Cappelen Holding AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Down Under AS.
Går Brennebu AS med overskudd?
Brennebu AS hadde i 2025 en omsetning på 2,53 mill kr og et overskudd på 3,08 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Brennebu AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Brennebu AS en egenkapital på 289,40 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 96,8 %.
Hvor solid er økonomien i Brennebu AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Brennebu AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Brennebu AS?
Organisasjonsnummeret til Brennebu AS er 913 834 100. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 01.07.2014.
Hvilket revisjonsselskap bruker Brennebu AS?
I Enhetsregisteret er Brennebu AS registrert med revisor Cedra Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.