Bensmann Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −11 237
- 5 års regnskap
Om Bensmann Invest AS
Bensmann Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nes, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Thomas Matheus Bensmann er styrets leder. I 2025 hadde Bensmann Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 11 237 kr. Egenkapitalen var −6 929 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Thomas Matheus Bensmann med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Nes, og ett av 16 136 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drive forvaltning av egne investeringer, samt yte IT-relatert konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/913760719
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913760719" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913760719",
"name": "BENSMANN INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NES", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913760719" })Spør AI-assistenten
Når ble Bensmann Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nes holder Bensmann Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bensmann Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2019–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −2 kr | −11 237 kr | 155 681 kr | −6 929 kr | 162 610 kr |
| 2024 | – | – | −5 305 kr | 161 596 kr | 4 308 kr | 157 288 kr |
| 2023 | 0 kr | −1 500 kr | −5 430 kr | 161 596 kr | 9 613 kr | 151 983 kr |
| 2020 | 0 kr | −5 000 kr | −5 927 kr | 168 793 kr | 34 449 kr | 134 344 kr |
| 2019 | 10 000 kr | 5 000 kr | 3 579 kr | 168 789 kr | 40 376 kr | 128 413 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/913760719/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913760719/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913760719",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -2, "net_profit": -11237, "equity": -6929, … },
{ "year": 2024, "revenue": null, "operating_profit": null, "net_profit": -5305, "equity": 4308, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913760719" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Bensmann Invest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bensmann Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bensmann Invest AS per år.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 16.06.2014API og MCPGET /company/913760719/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913760719/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913760719",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913760719" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Bensmann Invest AS?
List alle roller i Bensmann Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bensmann Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Thomas Matheus Bensmann | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913760719/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913760719/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913760719",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913760719" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bensmann Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Bensmann Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913760719/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913760719/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913760719",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913760719" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bensmann Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bensmann Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bensmann Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -4,5 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,71 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913760719/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913760719/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913760719",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7350,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0033 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913760719" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bensmann Invest AS blant de 7350 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bensmann Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bensmann Invest AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
Investeringer
BENSMANN INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettmaker AS | Oslo | 47,5 % | 2016 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bensmann Invest AS
Hvor stor er bransjen Bensmann Invest AS tilhører?
Bensmann Invest AS er ett av 65 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Nes, og ett av 16 136 på landsbasis.
Hvor lenge har Bensmann Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bensmann Invest AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Er Bensmann Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bensmann Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Bensmann Invest AS?
Organisasjonsformen til Bensmann Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Bensmann Invest AS?
Største aksjonær i Bensmann Invest AS er Thomas Matheus Bensmann med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bensmann Invest AS med overskudd?
I 2025 omsatte Bensmann Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 11 237 kr.
Hvor lønnsom er driften i Bensmann Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −2 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Bensmann Invest AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bensmann Invest AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Bensmann Invest AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2026. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.