Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Minilager 1 Trondheim AS

Org.nr 913759141
Omsetning
3,0 mill
+9,7 %
Resultat
−1,2 mill
5 års regnskap
Mer

Om Minilager 1 Trondheim AS

Minilager 1 Trondheim AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Hallgeir Rustan er daglig leder, og Karl Albrecht Opsahl Selmer er styreleder. I 2025 hadde Minilager 1 Trondheim AS en omsetning på 2,98 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,19 mill kr. Egenkapitalen var 7,57 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Storage Solutions AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 841 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 149 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Utleie av lagerrom og alt som er forbundet med dette.

API og MCPGET /company/913759141

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913759141" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913759141",
  "name": "MINILAGER 1 TRONDHEIM AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "913759141" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Minilager 1 Trondheim AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Minilager 1 Trondheim AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trondheim holder Minilager 1 Trondheim AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025 · +9,7 % fra 2024 · +120,2 % over 6 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,98 mill kr834 790 kr−1,19 mill kr32,10 mill kr7,57 mill kr24,53 mill kr
20242,72 mill kr793 100 kr−1,14 mill kr31,67 mill kr8,77 mill kr22,90 mill kr
20233,23 mill kr796 500 kr−804 844 kr31,56 mill kr9,91 mill kr21,65 mill kr
20201,36 mill kr491 433 kr386 989 kr1,04 mill kr32 800 kr1,01 mill kr
20191,35 mill kr418 508 kr333 372 kr944 110 kr32 811 kr911 298 kr

Balanse

2025
Eiendeler32,10 mill kr
Anleggsmidler98 %31,40 mill krOmløpsmidler2 %699 219 kr
Egenkapital og gjeld32,10 mill kr
Innskutt egenkapital33 %10,50 mill krOpptjent egenkapital-9 %−2,93 mill krLangsiktig gjeld71 %22,78 mill krKortsiktig gjeld5 %1,75 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,15 mill kr
Finansinntekter181 kr
Finanskostnader2,03 mill kr
Netto finans−2,03 mill kr
Ordinært resultat før skatt−1,19 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
3,3 mill kr (10 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
190 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/913759141/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913759141/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913759141",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2982825,
      "operating_profit": 834790,
      "net_profit": -1194363,
      "equity": 7571090,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2718006,
      "operating_profit": 793100,
      "net_profit": -1142739,
      "equity": 8765453,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "913759141" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Minilager 1 Trondheim AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Minilager 1 Trondheim AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Minilager 1 Trondheim AS i 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 24.06.2014
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 29.12.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 25.07.2024
Revisor
repr. REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/913759141/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913759141/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913759141",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "913759141" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Minilager 1 Trondheim AS?
  • List alle roller i Minilager 1 Trondheim AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Minilager 1 Trondheim AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Storage Solutions ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/913759141/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913759141/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913759141",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "STORAGE SOLUTIONS AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "913759141" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Minilager 1 Trondheim AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Minilager 1 Trondheim AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Minilager 1 Trondheim AS eier Storage Solutions AS, og hvem eier resten?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Minilager 1 Trondheim ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomTrondheim−

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/913759141/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913759141/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913759141",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913759141" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Minilager 1 Trondheim AS sist endret?
  • Har Minilager 1 Trondheim AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Minilager 1 Trondheim AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 40,5 % av driftsinntektene — 25,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin28,0 %42,3 %
Resultatmargin-40,0 %17,1 %
Egenkapitalandel23,6 %37,0 %
Likviditetsgrad0,401,76
Gjeldsgrad3,241,06
Egenkapitalrentabilitet-15,8 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+9,7 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad7,1 %5,9 %
Annen driftskostnad24,4 %19,2 %
Avskrivninger40,5 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/913759141/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913759141/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913759141",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 2982825, "percentile": 0.8012 },
  "operating_margin": { "value": 0.2799, "percentile": 0.3784 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "913759141" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Minilager 1 Trondheim AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Minilager 1 Trondheim AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Minilager 1 Trondheim AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Minilager 1 Trondheim AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Minilager 1 Trondheim AS?

Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 841 i Trondheim.

Er Minilager 1 Trondheim AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 149 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Minilager 1 Trondheim AS et aktivt selskap?

Minilager 1 Trondheim AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Minilager 1 Trondheim AS?

Daglig leder i Minilager 1 Trondheim AS er Hallgeir Rustan, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Minilager 1 Trondheim AS?

Største aksjonær i Minilager 1 Trondheim AS er Storage Solutions AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Er Minilager 1 Trondheim AS en del av et konsern?

Minilager 1 Trondheim AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Storage Solutions AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Holmstar AS.

Hvordan går det økonomisk med Minilager 1 Trondheim AS?

I 2025 omsatte Minilager 1 Trondheim AS for 2,98 mill kr, opp 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,19 mill kr.

Hva er driftsresultatet til Minilager 1 Trondheim AS?

I 2025 hadde Minilager 1 Trondheim AS et driftsresultat på 834 790 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 28 %.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Minilager 1 Trondheim AS?

Minilager 1 Trondheim AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag