Gynharstad AS
Org.nr 913707079
Om Gynharstad AS
Gynharstad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Morten Mangersnes er daglig leder, og Morten Mangersnes er styreleder. I 2025 hadde Gynharstad AS en omsetning på 3,96 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,09 mill kr. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Morten Mangersnes AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Harstad, og ett av 3 655 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Utøvelse av spesialistlege- og andre helsetjenester, omsetning av medisinsk utstyr samt annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette, herunder investering i andre foretak.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,96 mill kr | 1,41 mill kr | 1,09 mill kr | 3,32 mill kr | 1,16 mill kr | 2,16 mill kr |
| 2024 | 3,83 mill kr | 1,49 mill kr | 1,20 mill kr | 2,78 mill kr | 1,72 mill kr | 1,06 mill kr |
| 2023 | 3,81 mill kr | 1,62 mill kr | 1,27 mill kr | 3,06 mill kr | 2,52 mill kr | 545,63K kr |
| 2022 | 3,33 mill kr | 631,76K kr | 493,01K kr | 3,82 mill kr | 1,27 mill kr | 2,55 mill kr |
| 2021 | 3,68 mill kr | 946,95K kr | 738,61K kr | 3,16 mill kr | 1,02 mill kr | 2,13 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.06.2014Styre
2Sist endret 07.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.06.2014Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Morten Mangersnes AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gynharstad AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Harstad | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2025 | Styre ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.9.2021 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 36,1 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 35,6 % | 27,8 % |
| Resultatmargin | 27,7 % | 23,7 % |
| Egenkapitalandel | 35,0 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,50 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 1,86 | 0,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 94,4 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,3 % | +4,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,6 % | 4,6 % |
| Lønnskostnad | 26,1 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 36,1 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Gynharstad AS
Hvor stor er bransjen Gynharstad AS tilhører?
Gynharstad AS er ett av 15 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Harstad, og ett av 3 655 på landsbasis.
Hvor lenge har Gynharstad AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gynharstad AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Gynharstad AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester er en driftsmargin på 27,8 %. Gynharstad AS lå på 35,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Gynharstad AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gynharstad AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Gynharstad AS?
Gynharstad AS er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester (næringskode 86.221). Registrert aktivitet: Utøvelse av spesialistlege- og andre helsetjenester, omsetning av medisinsk utstyr samt annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette, herunder investering i andre foretak.
Hvem leder Gynharstad AS?
Morten Mangersnes er registrert som daglig leder i Gynharstad AS.
Hvilke eiere står bak Gynharstad AS?
Gynharstad AS eies i hovedsak av Morten Mangersnes AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Gynharstad AS for i 2025?
I 2025 omsatte Gynharstad AS for 3,96 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,09 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Gynharstad AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,41 mill kr (driftsmargin 35,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.